Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#16 Post autor: dexter 1990 » 18 października 2016, 19:33

No ale wtedy kolega się dowie czy wytrzyma czy nie wytrzyma a pytał też o ciśnienia :) tj konkretne wartości.


Żartowałem z tym Sztumem. Sztum jest dla recydywistów, jeśli to będzie pierwsza odsiadka to akurat tam raczej nie trafi :).

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#17 Post autor: asasello » 18 października 2016, 20:47

em13
Zlituj się z tymi kolorowankami bo my tu generalnie straity i tęczowe nam się nieszczególnie kojarzy.No chyba że się mylę.
Co do meritum to jeden rysunek zastąpi tysiąc słów.
Zamiast straszenia powinieneś dostać zjebke za brak podbudowy teoretycznej.Choćby za podawanie wymiarów w centymetrach.
Komora pewnie będzie działać choć zastrzegam że diabeł tkwi w szczegółach. Zmartwię Cię inną kwestią.Lufa kalibru 7,62 mm do broni współczesnej nie za bardzo nadaje się do cp. Inne zarysy gwintu itd.Jeśli to ma też trafiać a nie tylko strzelać to możesz być nieusatysfakcjonowany.Nie bardzo też kumam co by miał dać cały taki eksperyment.
Co do legalności całego ewentualnego przedsięwzięcia to ja to widzę czarno.Możesz zapytać 9x19 i jeśli go wzruszysz rozbawisz albo zadziwisz to może rozpatrzeć tą kwestie.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
em13
Posty: 67
Rejestracja: 16 października 2016, 14:20

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#18 Post autor: em13 » 18 października 2016, 22:48

No dobra dzięki dzięki ,kolory mogę odpuścić

- "eksperyment" jak to nazwałeś ,no nie do końca,chcę mieć konkretną snajperkę celną na odległości od 100 do 300 metrów,Wzoruję ją na WSS Wintorez tam także lufa ma długość 200mm . właśnie dzięki za tą wzmiankę o 7,62 do cp bo się nad tym też zastanawiałem, co do tego poco mi taki eksperyment to tak jak wspomniałem to ma być konkretny karabinek z TŁUMIKIEM I WOJSKOWYM CELOWNIKIEM NOKTOWIZYJNYM. Więc celność jest dla mnie bardzo ważna ale kaliber mogę dostosować do cp na z 7,62 zmienić plan na 9 mm (taki jest w WSS wintorez).
-Bardzo dzięki za wzmianke o komorze,ale pytałem też czy taka komora moze być wkręcana ,czy raczej musi być ona z jednego kawałka metalu(czyli tak jak sprzedają lufy z komorą nabojową /niestety nielegalne)

Ale są filmiki na YouTube jak strezelają z Mouserów 98K nabojami z CP / w USA

Bardzo mnie właśnie wszyscy wystraszyli tym więzieniem ,niema takiej mozliwości żebym w życiorysie miał więzienie, więc tłumik i noktowizor i "wypady nocne",a broni po takim "wypadzie" odkładam do skrzynki i chowam gdzieś pod ziemią nawet z daleka od mojego domu przecież może być schowana,

A oco chodzi z tym 9x19 ?? Jest jakaś szansa na legalne robienie takiego czegoś?
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 23:53 przez em13, łącznie zmieniany 1 raz.
BARRET M82

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#19 Post autor: dexter 1990 » 18 października 2016, 23:20

Z ciekawości, ile masz lat?

Awatar użytkownika
em13
Posty: 67
Rejestracja: 16 października 2016, 14:20

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#20 Post autor: em13 » 18 października 2016, 23:49

22/23
proszę pisać w temacie a nie sms-y
Zgaduję ,że masz pozwolenie na broń dexter.
BARRET M82

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#21 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 19 października 2016, 00:13

dexter 1990 pisze:Z ciekawości, ile masz lat?
em13 pisze:22/23
Wenusjańskich czy merkuriańskich? ;)

maziek pisze:Problem polega na tym, że jac-t ostatni raz zalogował się w 2013 roku ;)
Czepiasz się szczegółów ;)
maziek pisze:Od kiedy odpisałem koledze to się zastanawiam, czy tarcie w lufie idzie liniowo czy w kwadracie kalibru. Czyje przez skórę, że w większych kalibrach, tam gdzie uszczelnienie pocisku jest potraktowane niejako osobno powinno iść raczej liniowo (nie całą powierzchnią boczną tylko na pierścieniu). A w tych, gdzie cała powierzchnia boczna uszczelnia - w kwadracie.
Tego nie wiem, ale w wypadku nitro im większe(rzecz jasna w granicach rozsądku) opory przetłaczania pocisku, tym lepsze warunki do "spalania" ma proch, a co za tem idzie uzyskujemy wyższą energię wylotową.
Podejrzewam że w wypadku CP zysk jest żaden(ew. mamy wręcz stratę).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#22 Post autor: Okruch » 19 października 2016, 08:18

Albo pan major jest wyjątkowo uparty i podstępny, albo mamy tu do czynienia z rzeczywiście ciekawym przypadkiem. Nocne wypady z Wintorezem... Reko I wojny czeczeńskiej, czy luźna inspiracja Żołnierzami Wyklętymi? Kolego, takie przypadki jak ty to woda na młyn hoplofobów i zagrożenie dla ludzi poważnie i ze zdrową głową zajmujących się bronią palną. Kłopoty będą, pytanie tylko w jakiej skali.
Dziesiątek
Okruch

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#23 Post autor: maziek » 19 października 2016, 11:45

Od 1 do 10.
ukłony...

Awatar użytkownika
em13
Posty: 67
Rejestracja: 16 października 2016, 14:20

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#24 Post autor: em13 » 19 października 2016, 11:55

Niema takiej możliwości żebym tym czynem,przeszkodził ludziom zajmującym się na poważnie bronią.gdybym wiedział ,że przez takie działania mogą zmienić prawo to bym sobie odpuścił (dobro większości byłoby ważniejsze) ale tak przecież nie jest ,bo często łapią ludzi handlujących bronią -i prawa nie zmieniają .w internecie"np:tor" są nielegalne bronie- a prawa nie zmieniają, nawet na bazarach mozna znalezć nie legalną broń- a prawa nie zmieniają. (w tym co robię jest tylko jedna niezgodność z prawem- zrobiona w domu) więc bez obaw.Nikt wam niczego nie pozmienia.
BARRET M82

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#25 Post autor: maziek » 19 października 2016, 12:39

Nie czytasz, co Ci piszą. Robisz lub zamierzasz dwie rzeczy niezgodne z prawem: wyrób broni (kara do 10 lat) i posiadanie broni (do 8 lat). Czarnoprochową broń wolno posiadać pod warunkiem, że jest bronią lub repliką broni wytworzonej przed 1885 r. Nie budujesz repliki, więc będziesz posiadał broń palną bez zezwolenia. Że ją wykonałeś udowodnią, już zostawiłeś dostatecznie dużo śladów. W internecie nic nie ginie, nic nie pomoże kasowanie postów. Popełniasz lub zamierzasz popełnić przestępstwo zagrożone karą do 10 lat (ściśle mówiąc - zbrodnię) i piszesz o tym otwarcie w internecie. W taką bezrozumność trudno uwierzyć. Nie wiem, czy to forum jest (jak twierdzą) monitorowane przez policję - ale jeśli tak, to już Cię mają. Chyba, że sam jesteś z policji, w co mi szczerze mówiąc łatwiej uwierzyć niż w taką bezrozumność. Chyba że piszesz z kraju, w którym powyższe działania nie są przestępstwem - ale to nie wynika z Twoich postów.
ukłony...

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#26 Post autor: dexter 1990 » 19 października 2016, 13:34

Nie budujesz repliki, więc będziesz posiadał broń palną bez zezwolenia
Nawet gdyby budował replikę :) to zostaje to przestępstwem. Broń CP i jej repliki nadal są bronią palną. Nie trzeba papieru na jej posiadanie ale z produkcja jest tak jak z każdą bronią palną.

Awatar użytkownika
em13
Posty: 67
Rejestracja: 16 października 2016, 14:20

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#27 Post autor: em13 » 19 października 2016, 13:49

mogę powiedzieć że dzięki niektórym z was mniej więcej "na siłe" większości tego co chciałem już wiem o cisnieniach i wytrzymałości.

Popieram zakaz posiadania broni w Polsce(bo nie można dopuścić do tego żeby cała ta nasza patologia mogła mieć automaty-to chora wizja.

Z waszego straszenia jednak można negatywnie wywnioskować ,że jeśli już coś robić to nie jednostrzałowke(oddzielnego ładowania) lecz samopowtarzalną lub automat na naboje.(kara taka sama) Tłumiki o ile się niemyle też sa nielegalne nawet broń przystosowana do zamontowania tłumika jest już chyba nielaegalna.
Dla porównania (Szpiegów nie szkolą po to by dali się złapać)

Proszę spojrzeć na filmik (link poniżej) i popatrzeć jak wygląda to w USA , oni nawet nie są na strzelnicy.(full auto Tavor)
https://www.youtube.com/watch?v=wCHwAlC_JIQ i przewincie odrazu do 2:00 wtedy zaczyna się najlepsze.

Wszystkim bardzo dziękuje zarówno za porady jaki "zjebkę z prawem" .Co dalej z tym zrobię pozostawiam wam do domyslania się.
Temat uważam za zamknięty

jeszcze raz dzięki

TEMAT ZAMKNIĘTY !
BARRET M82

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#28 Post autor: dexter 1990 » 19 października 2016, 13:51

Za zamknięty to na tym forum temat może uznać moderator lub admin.

Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 409
Rejestracja: 12 lutego 2012, 17:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#29 Post autor: mkl1 » 19 października 2016, 14:58

@em13

Poczytaj UoBiA.. to pierwsze
po drugie primo
Teraz o zezwolenie na WBP jest duzo łatwiej i taniej..
"Wyrób" sobie , a będziesz miał przynajmniej na początek ok 5-6 sztuk WBP ( a nawet CP na scalaki)

Odnosnie ciśnie w lufie, to CP daje mniejsze cisnienia, lecz w dłuższym czasie...
Popros kogos, kto ma QL-a , podaj masę pocisku, jego typ i rodzaj prochu CP a wynik dostajesz w 2 minuty
Nitro i CP od 223rem , aż do .58 :) i jakiś "wiaterek" lat 1970-tych się też znajdzie :)

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Ciśnienie W Broni I Wytrzymałość Części

#30 Post autor: asasello » 19 października 2016, 22:46

9x19 to zacny człowiek który ma głowę i cierpliwość do zgłębiania zawiłości prawnych które serwuje nam nasza szurnięta władza (szczególnie z WPA) w zakresie broni i dzieli sie tą wiedzą z innymi.

Nie obruszajcie się na em13 (który jak się zdaje majorem nie jest - za dużo fantazji) ale raczej młodym leniwym entuzjastą naszej branży tak że Dexter jeśli już widzisz sie na czele ciżby uzbrojonej w widły cepy i pochodnie która ciemną nocą dopadnie go w opuszczonym wiatraku to zejdź na ziemie. Dostał już namiary na odpowiednie akty prawne ze wskazaniem konkretnych przepisów i jeśli coś zmaluje to będzie sam sobie winien.

Sama idea wyciszenia broni cp jest ciekawa.Proch ma niższą temperaturę i wydziela mniej gazów czyli tłumik jak ołówek i bez nomexu. Potem jest już gorzej no bo słynne części stałe w gazach które zalegać będą w komorach tłumika czyli korozja i smród.Tytan może by to wytrzymał ale smród to sam nie wiem może przybitka z niedopałka Rocky Patel Gran Habano albo domieszka ziół prowansalskich do ładunku?
Zresztą przybitka wymagałaby budowy tłumika takiego jak w strzelbach.
Ciekaw też czy odrobiny gazów na długo oślepiłyby noktowizor?
No i kwestia wyciszenia kapiszona.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

ODPOWIEDZ