Karabinek AK- szczegółowe szczegóły

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
asasello
Posty: 4374
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Karabinek AK- szczegółowe szczegóły

#61 Post autor: asasello » 30 października 2022, 22:46

Szybkość i ilość rzadko przechodzi w jakość. Internety są pełne informacji ale z reguły mało wartościowych. Jak ktoś zrobi uczciwą kwerendę czy zada sobie inny wysiłek to coś by chciał z tego mieć. Namnożyło się ekspertów całe legiony ale najczęściej powtarzają jeden po drugim - przebić się przez powtarzające się teksty to istna katorga.Pół biedy jeśli mają jakiś dostęp do broni i coś z nią robią.Najczęściej przepisują (kopiują i wklejają).

Z reszta całe strzelectwo szczególnie w Polsce idzie w jakimś fatalnym kierunku. Najbardziej hałaśliwi są entuzjaści dynamiki.Trudno się dziwić bo to daje sporo frajdy jednocześnie przybiera to coraz bardziej dziwaczne formy. Musi być taktycznie do bólu - kto lubi niech nosi oporządzenie ( nie wspomnę o odzieży) ale nie raz można zobaczyć hełmy. Na ch..j komu hełm na krytej strzelnicy?Albo jakieś maski z jakby napadali na bank. Rozumiem że to dla hecy ale czy hoplofob zrozumie? Zresztą w Helikonie chyba zaczynają to rozumieć bo oferują jeans i koszule w krate.Krok w dobrym kierunku teraz pora na taktyczne tureckie sweterki ;-) To bardziej naśladownictwo filmów i gier a szuszfole czają się tuż za rogiem.Chociaż teraz to pewnie ruski z literką Z. I to w kraju gdzie policja i sądy histerycznie bronią monopolu na przemoc. A w to że z 6,35mm da się kogoś zastrzelić to nie za bardzo wierzą.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 9658
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

Re: Karabinek AK- szczegółowe szczegóły

#62 Post autor: waliza » 30 października 2022, 22:50

Wracając trochę do tematu- A-545 i jego poprzednik AEK-971 i 973 to chyba do rodziny AK można zaliczyć? Właśnie szukam o nich czegoś więcej i internet za wiele nie wyrzuca.
nie chcę mieć racji, szukam prawdy/ Baikal 27/ Weatherby PA08/ Hatsan Escort Magnum.

Awatar użytkownika
AKMSN
Posty: 2466
Rejestracja: 29 maja 2007, 21:35
Kontakt:

Re: Karabinek AK- szczegółowe szczegóły

#63 Post autor: AKMSN » 22 listopada 2023, 10:30

Taki ciekawy zestaw artykułów o AK. Jest mniej więcej o tym o czym pisano tutaj- choćby o tym iż w Kałachu suwadło próbuje obrócić zamek dopiero wtedy kiedy tego potrzebujemy, ale nie wcześniej (podczas powrotu suwadła):

Link pierwszy oraz link drugi. Może jeszcze taki link oraz następny link. Te dwa ostatnie mniej o AK, bardziej o broni ogółem. Jeszcze coś takiego
Jeśli interesujesz się uzbrojeniem wejdź na Milimoto

ODPOWIEDZ