Fotki broni palnej

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Phouty

#406 Post autor: Phouty » 3 czerwca 2009, 20:06

Uriasz pisze:
waliza pisze:PPrzyznaje bez bicia , że nienawidze szkieletow plastikowych i alu. Jestem uprzedozny.
Nie jest kolega osamotniony w swych uprzedzeniach ..... tez nie rozumiem jak mozna tak sprofanowac pistolet i zafundowac mu wygląd odpustowej zabawki :?
Ja tu sobie tylko tak gdybam, ale wydaje mi sie, ze Niemcy nie zrobili tej "modyfikacji" dobrowolnie. Prawdopodobnie bylo tu duzo polityki. Czesto zapominamy, ze w latach bezposrednio powojennych alianci nie byli zainteresowani "uzbrajaniem" Bundesrepubliki w trwala bron. Dlatego byc moze, produkcja "nietrwalego" pistoletu na potrzeby przede wszystkim policji (ale takze Bundeswery) wydawala sie w tamtym okresie czasu jak najbardziej logiczna.
Swoja droga jest to ciekawy temat. Warto by pogrzebac w materialach i zobaczyc jak to tak naprawde z tym P1 bylo.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
Razorblade1967

#407 Post autor: Razorblade1967 » 3 czerwca 2009, 20:25

Phouty pisze:Ja tu sobie tylko tak gdybam, ale wydaje mi sie, ze Niemcy nie zrobili tej "modyfikacji" dobrowolnie. Prawdopodobnie bylo tu duzo polityki. Czesto zapominamy, ze w latach bezposrednio powojennych alianci nie byli zainteresowani "uzbrajaniem" Bundesrepubliki w trwala bron. Dlatego byc moze, produkcja "nietrwalego" pistoletu na potrzeby przede wszystkim policji (ale takze Bundeswery) wydawala sie w tamtym okresie czasu jak najbardziej logiczna.
Nie doszukiwałbym się jakiś głębszych politycznych spisków. Moim zdaniem po prostu próba zmniejszenia masy i kosztów, za pomocą aluminiowego odlewu, zamiast co tu ukrywać drogiego i materiałochłonnego frezowania elementu stalowego. W 1957 technologia produkcji takich elementów nie była tak rozwinięta jak dzisiaj to i wyszła im broń mniej wytrzymała niż zapewne zakładano - moim zdaniem tutaj tkwi cała tajemnica.

Phouty

#408 Post autor: Phouty » 3 czerwca 2009, 21:08

Prawdopodobnie masz racje. Chociaz oni te pistolety produkowali jeszcze w poznych 70-tych. A w tamtym okresie czasu juz nie mozna by mowic o "zastepczej produkcji". Byc moze mieli juz wtedy oko na nowa generacje broni i nie oplacalo im sie wprowadzac jakiegos "posredniego" modelu do produkcji. Ale mimo wszystko trzeba bedzie sprawdzic.....a nuz jest tam jakas "sensacja" ukryta. :wink: :lol: A wiedzy nigdy nie jest za malo. 8)
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Adams

#409 Post autor: Adams » 3 czerwca 2009, 21:38

W P38 wyrzutnik jest opuszczony jeżeli nie ma magazynka i to magazynek jest elementem, który unosi wyrzutnik w położenie "bojowe" Wink
Wybacz, moze i glupie pytanie ale czy przy zlozonym pistolecie tez tak jest? Jesli tak to co sie dzieje podczas strzelania bez magazynka?

Awatar użytkownika
Razorblade1967

#410 Post autor: Razorblade1967 » 3 czerwca 2009, 22:05

Adams pisze:Wybacz, moze i glupie pytanie ale czy przy zlozonym pistolecie tez tak jest? Jesli tak to co sie dzieje podczas strzelania bez magazynka?
Szczerze powiedziawszy nie sprawdzałem - wystrzelałem z tych pistoletów w sumie paręnaście pudełek naboi na klubowej strzelnicy, ale jakoś nie wpadłem na pomysł strzelania bez magazynka. Pewnie będzie problem z wyrzuceniem łuski - przynajmniej tak to na logikę wygląda. Mogę przy okazji sprawdzić, jak kogoś to interesuje.

Nie jest to chyba jakiś wielki problem, bo zachowywanie naboju w lufie podczas wymiany magazynka i oddawanie bez niego strzału to trochę wydumana sytuacja. Zresztą są przecież pistolety z "bezpiecznikiem magazynkowym", z których nie da się strzelić gdy magazynka nie ma w chwycie np. Browning HP czy Norinco 77B.

Uriasz

#411 Post autor: Uriasz » 4 czerwca 2009, 10:33

Razorblade1967 pisze: Nie doszukiwałbym się jakiś głębszych politycznych spisków. Moim zdaniem po prostu próba zmniejszenia masy i kosztów, za pomocą aluminiowego odlewu, zamiast co tu ukrywać drogiego i materiałochłonnego frezowania elementu stalowego. W 1957 technologia produkcji takich elementów nie była tak rozwinięta jak dzisiaj to i wyszła im broń mniej wytrzymała niż zapewne zakładano - moim zdaniem tutaj tkwi cała tajemnica.
Dokladnie jak pisze przedmowca, trzeba pamietac ze Niemcy experymetowali z aluminium w broni dlugo przed wojna, ba, produkowali seryjnie takie wynalazki, chocby jak rakietnica ( pistolet sygnałowy) w calosci wynonany z alu, czy chwyt do Mp 38/40 rowniez z aluminium, przynajmniej wpoczatkowej fazie wojny gdy tego surowca mieli jeszcze wystarczajaco duzo.
Natomiast co do polityki ....krotko po wojnie Niemcy w ogole nie mieli mozliwosci produkcji jakiejkolwiek broni ( nie bylo zresztą takiej potrzeby- zostało jej całkiem sporo w czasow wojny), a gdy juz im Jankesi zezwolili na odbudowe sił zbrojnych, to sie okazalo ze priorytetem , jest konstruowanie broni nowoczesnej, gdyz głownym wrogiem i zagrozeniem byli wowczas komunisci zza Łaby, a nie pogrobowcy nazistów.

Awatar użytkownika
maziek

#412 Post autor: maziek » 4 czerwca 2009, 10:58

Uriasz pisze:czy chwyt do Mp 38/40 rowniez z aluminium, przynajmniej wpoczatkowej fazie wojny gdy tego surowca mieli jeszcze wystarczajaco duzo.
Polskie strony wiki (i klony na innych stronach) podają informacje o MP-38(L) z 1939 roku, w których komora zamkowa i spustowa byłu z odlewanego alu. Problemy materiałowe postawiły sprawę do pionu... Według notatki, tylko one, jako, że aluminiowy model był lżejszy i łatwiejszy w produkcji. Być może intensywne używanie wykazałoby inne wady i być może późniejszy MP-40 był i tak efektywniejszy w produkcji poprzez zwiększenie ilości tłoczeń.

Informacja nie jest zweryfikowana (pobieżnie szukając nie znalazłem wiarygodnego potwierdzenia).
ukłony...

Awatar użytkownika
Razorblade1967

#413 Post autor: Razorblade1967 » 9 czerwca 2009, 20:38

Kilka następnych fotek z ostatniego "obsługiwania broni".

Beretta 92FS
Obrazek
Obrazek

MAG-95 i MAG-98
Obrazek
Obrazek

PM98 Glauberyt
Obrazek
Obrazek

TT wz.33
Obrazek
Obrazek

... ta po tuningu :lol:
Obrazek
Obrazek

Astra A70
Obrazek
Obrazek

Automag
Obrazek
Obrazek

.38 Taurus Ultralight
Obrazek

.38 Rossi
Obrazek

.38 Ruger SP101
Obrazek

I parę zabawek w kalibrze .22LR

ERMA EP452
Obrazek
Obrazek

ERMA EP752
Obrazek

FEG
Obrazek
Obrazek

Smith & Wesson
Obrazek

Rossi
Obrazek

Taurus
Obrazek

Arminius
Obrazek

I "poważniejsze argumenty":

PPSz i PPS
Obrazek

PM63 i PM98
Obrazek

AK (w wersji kbkg wz.60) i AKMS
Obrazek

Winchester92
Obrazek

Mossberg 500
Obrazek

Awatar użytkownika
maziek

#414 Post autor: maziek » 9 czerwca 2009, 22:29

Razor, ile kosztuje mieszkanie blisko Waszej strzelnicy... :D ?
ukłony...

Delwin

#415 Post autor: Delwin » 9 czerwca 2009, 22:54

Jak by mnie ktoś mnie pytał o wyższość Bydgoszczy nad Toruniem to już znam odpowiedź :wink: Piękny zestaw: nie wiem czy nie jest to jeden z bogatszych "arsenałów" w Polsce... Warszawę i okolice na pewno przebija...

Przy okazji: w jakim kalibrze te Automagi ?

@ Maziek: Ty od razu pytaj po ile wynajmują trawnik pod strzelnicą na namiot...

Awatar użytkownika
maziek

#416 Post autor: maziek » 9 czerwca 2009, 22:58

Może by się zgodzili, że raz w miesiącu wystąpiłbym w konkurencji biegnącego dzika (w roli dzika oczywiście) - i za to powaletowałbym w ich klubie :D . Może trochę bym pociągnął...
ukłony...

Awatar użytkownika
Razorblade1967

#417 Post autor: Razorblade1967 » 10 czerwca 2009, 04:58

Delwin pisze:Przy okazji: w jakim kalibrze te Automagi ?
.22 WMR

Obecnie broni krótkiej w tym kalibrze już u nas nie zarejestrujesz (te pistolety mają już trochę lat) - bo Rozporządzenie MSWiA z 20.03.2000r. "w sprawie rodzajów szczególnie niebezpiecznych broni i amunicji, oraz rodzajów broni odpowiadającej celom, w których może być wydane pozwolenie na broń" określa, że:
- broń krótka sportowa to albo boczny zapłon 5,6mm albo centralny od 7,62-11,43mm.
- broń do obrony osobistej to kaliber 6,35-9,65mm (podobnie zresztą do ochrony innych osób i mienia).

.22 WMR przechodzi już tylko w broni długiej.

PS. Przy okazji najbliższa otwarta impreza (dostępna dla każdego) - 21 czerwca na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy. Będzie można sobie postrzelać z dużej części broni, którą widać na fotkach.

Awatar użytkownika
jac-t
Kontakt:

#418 Post autor: jac-t » 10 czerwca 2009, 13:10

Aż mi się wstyd zrobiło, że Razor tyle tych fot wypuszcza, a ja nic więc zamieszczam kilka które mam na dysku :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
michalc13

#419 Post autor: michalc13 » 12 czerwca 2009, 10:13

Wychodzi na to, że to zmasowany atak :D Ja nie będę rozmieniał się na drobne :lol:

Obrazek

dexter 1990

#420 Post autor: dexter 1990 » 12 czerwca 2009, 12:04

jac-t, będę się teraz moczył w nocy...

Ten rewolwer i sigi piękne.

ODPOWIEDZ