Na czym trenujesz?

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
robert60446

Na czym trenujesz?

#1 Post autor: robert60446 » 25 kwietnia 2009, 20:09

Pochwalcie sie na czym trenujecie strzelanie - ja uzywam do tego celu Savage BVTS kaliber .22 LR bo amunicja jest bardzo tania ($1.50 za 50). Ten kaliber jest bardzo czuly na wiatr, ale to wlasnie sprawia ze strzelanie jest bardziej wymagajace...jezeli mam dobry dzien to w nagrode przezucam sie wtedy na wiekszy "kijek"...;-)

klik

Awatar użytkownika
Old Cadet

Re: Na czym trenujesz?

#2 Post autor: Old Cadet » 25 kwietnia 2009, 21:45

robert60446 pisze:Pochwalcie sie na czym trenujecie strzelanie
Na czym - generalnie to na ziemi, a jeśli pytasz z czego to zależy:

Klasyczne (ISSF) konkurencje pistoletowe: Iż-35M, CZ-75 Sport II SA;
Klasyczne (ISSF) konkurencje karabinowe: KK 150, ale ostatnio mało trenuje, bo gołym okiem (nawet w okularach) na 50 m niewiele już widzę;
Bianchi Cup, PPC: CZ-75 Sport II SA;
IPSC klasa pistolet fabryczny, IDPA klasa pistolet fabryczny: CZ 85 Combat;
IDPA klasa pistolet zmodyfikowany, Steel Challange, Shoot-Off: szkielet od CZ 75 Sport II SA + zamek i lufa od CZ 85 Combat;
IDPA klasa rewolwer fabryczny: Rossi 718;
IDPA klasa pistolet dużego kalibru: Colt Government Series 80;
Wielobój Myśliwski: trening kulowy CZ 452, zawody kula CZ 527 Varmint, trening i zawody śrut Zabala Olimpic Classic;
karabin dynamiczny: Radom Hunter;
i takie tam inne, ale już pisać sie nie chce.

robert60446

#3 Post autor: robert60446 » 25 kwietnia 2009, 21:53

He, he, widze ze bawisz sie krotka bronia, Ja glownie skupiam sie na karabinach. Widze ze masz Radom Hunter - czy jestes zadawolony z niego? Czy jest on lepiej zrobiony od Rumunskich? Zastanawialme sie nad nowymi Rumunami ale jak wziolem to do reki to niemoglem uwiezyc ze go z fabryki takiego wypuscili....szkoda pieniedzy.

Awatar użytkownika
Old Cadet

#4 Post autor: Old Cadet » 25 kwietnia 2009, 22:39

robert60446 pisze:Widze ze masz Radom Hunter - czy jestes zadawolony z niego? Czy jest on lepiej zrobiony od Rumunskich? Zastanawialme sie nad nowymi Rumunami ale jak wziolem to do reki to niemoglem uwiezyc ze go z fabryki takiego wypuscili....szkoda pieniedzy.
Z Huntera jestem zadowolony jak najbardziej. M16 to nie jest, bo kopie jak muł i nie jest super celny, ale nie po go mam by strzelać z niego super skupienia, to typowy kb dynamiczny, ma działać i działa.

Rumuny widziałem w Iraku - wojskowe w 5,45 x 39, z wyglądu o klasę gorzej niż radomskie, ale to nie musi sie przekładać na praktykę.

robert60446

#5 Post autor: robert60446 » 25 kwietnia 2009, 23:03

Old Cadet pisze: Z Huntera jestem zadowolony jak najbardziej. M16 to nie jest, bo kopie jak muł i nie jest super celny, ale nie po go mam by strzelać z niego super skupienia, to typowy kb dynamiczny, ma działać i działa.

Rumuny widziałem w Iraku - wojskowe w 5,45 x 39, z wyglądu o klasę gorzej niż radomskie, ale to nie musi sie przekładać na praktykę.
Hunter musi kopac wiecej bo nasze M16 sa tylko 5.56 w standardzie. Ale prywatnie mozna dokupic sobie nawet w .308. Myslalem o Hunter wiecej z sentymentu, o zobaczymy...narazie chce dokupic AR15 - DPMS z lufa zS tainless Steel -tylko czekam az ludzie przestana panikowac z powodu Obamy... :roll:

gringo

#6 Post autor: gringo » 26 kwietnia 2009, 12:50

Pytanie: "...na czym trenujecie strzelanie..." :lol:

..."na" Winchester M 70 cal. 30-06

Obrazek

robert60446

#7 Post autor: robert60446 » 26 kwietnia 2009, 13:54

Super gun Gringo. Moze nie najbardziej sexy cartridge, ale bardzo efektowny. Kilka jeleni polozylem z 30-06.

Awatar użytkownika
Vis

#8 Post autor: Vis » 27 kwietnia 2009, 01:28

robert60446 pisze: Czy jest on lepiej zrobiony od Rumunskich? Zastanawialme sie nad nowymi Rumunami ale jak wziolem to do reki to niemoglem uwiezyc ze go z fabryki takiego wypuscili....szkoda pieniedzy.
Jesli chodzi o wyglad to rzeczywiscie rumunskie kalachy, wygladaja jak shit ale czego spodziewasz sie po wyrobie, ktory gdyby nie Obama, kosztowalby ponizej $300. Jesli chodzi o niezawodnosc to jesli importer (Century Arms Int) czegos nie zpierniczyl to nie mozna im niczego zarzucic. Jakies 7 lat temu kupilem rumunskiego SAR-3 w kalibrze 5,56 i pomimo wystrzelania z niego ladnych kilku tysiecy sztuk nie pamietam zebym mial z nim jakikolwiek problem. Kolega ma SAR-1 w 7.62x39, strzela z niego czesto i gesto i tez nie mial zadnego zaciecia.
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
Old Cadet

#9 Post autor: Old Cadet » 27 kwietnia 2009, 15:35

gringo pisze:..."na" Winchester M 70 cal. 30-06
Jak patrzę na te wypieszczone, w pewnym sensie metroseksualne (bez obrazy) karabiny, to wydaje mi się że one są raczej do oglądania, a nie do strzelania.

Phouty

#10 Post autor: Phouty » 27 kwietnia 2009, 18:28

Old Cadet pisze:
Jak patrzę na te wypieszczone, w pewnym sensie metroseksualne (bez obrazy) karabiny, to wydaje mi się że one są raczej do oglądania, a nie do strzelania.
Masz racje. Jest to tez olbrzymia radocha, gdy ktos "buduje" sobie taki indywidualny i w zasadzie niepowtarzalny okaz broni. Jest to chyba meski odpowiednik faktu, ze nasze szanowne panie robia wszystko, azeby miec taka kiecke, jakiej zadna inna babka nie ma. :wink: :lol:
Poza tym, gdy idziesz n.p. na polowanie, czy tez strzelnice, to taka zabawka przyciaga jednak publike. Hej, niech mi ktos powie, ze nie lubi, gdy banda napalencow prawi mu komplementy. :P 8)
Ja wprawdzie "nie buduje", ale za to kupuje rozne starocia, ktore przede wszystkim sluza mi "azeby nacieszyc oczy". Jest tu tez aspekt czysto materialny. Ladnie podrasowana bron bedzie zawsze sprzedawala sie wyzej niz egzemplarze "prosto z polki". W moim przypadku, te wszystkie starocia ktore mam, to jest takze zaliczka na "dodatek do emerytury". Do grobu przeciez ich nie zabiore. (A szkoda). :wink: :twisted:
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
Old Cadet

#11 Post autor: Old Cadet » 27 kwietnia 2009, 23:06

Phouty pisze:
Old Cadet pisze: Jest to tez olbrzymia radocha, gdy ktos "buduje" sobie taki indywidualny i w zasadzie niepowtarzalny okaz broni.
Jeden lubi matkę, a drugi córkę.
Ja tam najbardziej się cieszę jak coś dobrze strzelę. A to pokonam Maćka, albo Staśka, a może poprawię rekord życiowy.

Phouty

#12 Post autor: Phouty » 27 kwietnia 2009, 23:44

O to chodzi! Dlatego zalozylem watek "Dlaczego strzelam". Ciekaw jestem sam ile to "powodow" sie tam znajdzie. Czyz nie jest to fascynujacy fakt, ze kawalek rurki zasklepiony z jednej strony daje tak wielu ludziom tyle satysfakcji i to w kazdej dziedzinie. (Znam goscia ktory tak jak sredniowieczny alchemik "poswieca swoje zycie" azeby wyelaborowac ta tak zwana "zlota kule". Dla niego strzelanie jest wiec tylko mierna forma testowania jego wyrobow, bo go tylko interesuje amunicja).
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

walp99

#13 Post autor: walp99 » 28 kwietnia 2009, 02:55

gringo

#14 Post autor: gringo » 28 kwietnia 2009, 21:30

Old Cadet pisze:
Jak patrzę na te wypieszczone, w pewnym sensie metroseksualne (bez obrazy) karabiny...
Wypieszczone sa dlatego, ze bedac z natury esteta mam w zwyczaju dbac o rzeczy ktore kolekcjonuje.
...And you're welcome.

gringo

#15 Post autor: gringo » 28 kwietnia 2009, 21:41

Phouty pisze:
Old Cadet pisze:
Masz racje. Jest to tez olbrzymia radocha, gdy ktos "buduje" sobie taki indywidualny i w zasadzie niepowtarzalny okaz broni...
Poza tym, gdy idziesz n.p. na polowanie, czy tez strzelnice, to taka zabawka przyciaga jednak publike. Hej, niech mi ktos powie, ze nie lubi, gdy banda napalencow prawi mu komplementy. :P 8)
Ja wprawdzie "nie buduje", ale za to kupuje rozne starocia, ktore przede wszystkim sluza mi "azeby nacieszyc oczy". Jest tu tez aspekt czysto materialny. Ladnie podrasowana bron bedzie zawsze sprzedawala sie wyzej niz egzemplarze "prosto z polki"...
Dokladnie. Ewidentnie (sadzac po... 'rozterkach' Twojego przedmowcy w tej kwestii :lol: ), nie dla wszystkich jest to oczywiste (tu uwaga: nie kwestionuje tu niczyjej opinii i nikogo i nie krytykuje, stwierdzam po prostu fakt).

ODPOWIEDZ