Nation's Gunshow

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1199
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

Nation's Gunshow

#1 Post autor: Foka » 11 lipca 2010, 20:33

Amerykańskie zabawy z bronią

W Chantilly w stanie Wirginia odbyły się wielkie targi broni Nation's Gunshow.
Obrazek

Broń palna, noże i różnorodne akcesoria prezentowano na powierzchni wielkości dwóch boisk do futbolu amerykańskiego.

Na zdjęciu wejście na teren Nation's Gunshow.
Obrazek

Prawo do posiadania broni jest zapisane w amerykańskiej konstytucji pod postacią drugiej poprawki.

Na zdjęciu rewolwer Smith & Wesson przeznaczony dla płci pięknej.
Obrazek

Karabiny półautomatyczne będące w ofercie jednego z wielu obecnych na targach sprzedawców.
Obrazek

Odwiedzający targi przynosili również własną, często bardzo wyszukaną broń.
Obrazek

Kolekcja replik tomahawków wystawiona na sprzedaż.
Obrazek

Oczywiście nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju amunicji.
Obrazek

Jeden z obecnych na targach kolekcjonerów demonstruje broń z czasów wojny secesyjnej.
Obrazek

Furorę robiły elektryczne paralizatory - tasery.
Obrazek

Sprzedawca broni demonstruje model paralizatora Taser X26.
Obrazek

Osobisty paralizator może być noszony z równą łatwością co telefon komórkowy.
Obrazek

Personel targów pieczołowicie sprawdzał, by każda wnoszona broń była rozładowana.
Obrazek
Źródło

Druga fotka mnie rozwaliła :)
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

Obrazek

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Nation's Gunshow

#2 Post autor: Phouty » 11 lipca 2010, 22:32

No właśnie.......dlaczego nigdy nie ma żadnej strzelaniny na gun shows :?: :twisted: :lol:
Phi....wielkości dwóch boisk piłkarskich (te amerykańskie są trochę mniejsze niż "prawdziwe" piłkarskie) to nie jest duży gun show. To jest przeciętny gun show.
Mój "własny" w Costa Mesa, tuż za płotem, czyli mniej niż 5 minut jazdy samochodem, jest plus minus prowadzony na takiej samej, a być może większej powierzchni i nikt tego nie nazywa "dużymi" targami. Są to przeciętne targi!
http://www.crossroadsgunshows.com/
Można klinkąć na zakładkę "Calendar", ażeby zobaczyć rozkład jazdy tych targów.
Każdy też może wejść na Google Maps i wpisać do ramki "costa mesa fairgrounds". Na zdjęciach widać jaki to jest duży teren, chociaż sam gun show odbywa się w sekcji "zadaszonej" (te budynki na wschód od amfiteatru).

Jednakże jest jeden nieoczekiwany temat, który chciałbym tutaj przy okazji gun shows poruszyć. Mianowicie sprawa.......robienia zdjęć, czy też kręcenia filmów! Na wielu gun shows od kilku lat jest to.........SUROWO ZABRONIONE. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Niestety, ale tak powinno być, bo kilka lat temu "oddziały partyzanckie" antygunnerów i innych hoplofobów zaczęły się "zakradać" na normalne gun shows. Nikt nie zwracał oczywiście na to uwagi, ale jak zaczęły się pokazywać bardzo dziwne filmiki (wiadomo, co można zrobić z surowego materiału filmowego po odpowiedniej obróbce i przy użyciu kilku efektów z Photoshopa) na internecie, okraszone w dodatku bardzo "wyszukanymi" komentarzami, to ażeby się po prostu bronić przed falą dezinformującej propagandy przeciwko Drugiej Poprawce (do konstytucji oczywiście), to trzeba było niestety zacząć wprowadzać zakazy fotografowania i filmowania.
Bardzo tego żałuję, że tysiące ludzi "muszą się kryć", robiąc jak najbardziej legalne i oczywiste rzeczy. Jest to tutaj traktowane tak, jak każda inna RODZINNA rozrywka. I właśnie o tą rodzinę się rozchodzi, bo chyba nie trzeba nikomu mówić, że ulubionym tematem tych "tajnych" filmików robionych przez hoplofobów były właśnie....dzieci. Łatwo sobie wyobrazić komentarze do odpowiednio spreparowanych wycinków fotograficznych, czy też "scenek" filmowych mówiących jak to małolaty biegają niepilnowane przez rodziców po terenach wystawowych z nabitą bronią w ręku i nikt się tym nie przejmuje. A tematy "chrońmy nasze dzieci", to jak wiemy, ale mają oddźwięk w społeczeństwie.
Czyli praktycznie nie wolno teraz robić zdjęć, ani filmować, a szkoda, bo mógłbym się podzielić na forum bardzo ciekawymi relacjami z różnych gun shows, które od czasu do czasu udaje mi się odwiedzać.
EDIT
Przynajmniej u nas lokalnie, ale każda broń wnoszona na show przez prywatną publikę, po sprawdzeniu czy jest rozładowana, jest następnie "zapinana" na ten plastykowy pasek, który tu się nazywa "tiewrap". Nie przeszkadza to w oglądaniu broni przez potencjalnych nabywców, ale widać jednak świetnie, iż ludzie odruchowo zawsze sprawdzają czy broń jest rozładowana po wzięciu jej do ręki. Dobrze to świadczy o ogóle ludzi obcujących z bronią palną.
No i warto by było zakończyć takim samym pytaniem, którym rozpocząłem tego mojego posta:
Dlaczego na gun shows nie ma strzelanin, a w szkołach, czy też domach towarowych są? Przecież do szkół, ani do shopping malls nie wolno wnosić broni....... :twisted:
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

klaver

Re: Nation's Gunshow

#3 Post autor: klaver » 12 lipca 2010, 22:57

Phouty pisze:Dlaczego na gun shows nie ma strzelanin, a w szkołach, czy też domach towarowych są? Przecież do szkół, ani do shopping malls nie wolno wnosić broni....... :twisted:
Obrazek

gringo
Posty: 170
Rejestracja: 30 lipca 2008, 23:32

Re: Nation's Gunshow

#4 Post autor: gringo » 13 lipca 2010, 18:57

Jeszcze kilka fotek z tego show, ukazujacych co bylo na nim dostepne do kupienia dla przecietnego cywilnego 'law abiding' citizena:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...no i takie rzeczy jak ponizej (w przeciwienstwie do krajow Europy, posiadanie tego, handlowanie tym jak i manifestowanie sie z tym poprzez noszenie tego na sobie na codzien -- w przypadku gdyby ktos czul ku temu jakas potrzebe :lol: -- nie jest nielegalne i nie moze byc w USA zabronione [Konstytucja USA nie pozwala na uczynienie tego nielegalnym]). Tu uwaga: ponizsza fotke i wyjasnienie w tej kwestii zapodaje jedynie w ramach ciekawostki a nie powodowany jakimis wynikajacymi z sentymentow emocjami zwiazanymi z zawartoscia fotki.

Obrazek

Zrodlo powyzszych fotek: http://www.thenationsgunshow.com/pic3/index.html

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1199
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

Re: Nation's Gunshow

#5 Post autor: Foka » 13 lipca 2010, 19:15

gringo pisze:...no i takie rzeczy jak ponizej (w przeciwienstwie do krajow Europy, posiadanie tego, handlowanie tym jak i manifestowanie sie z tym poprzez noszenie tego na sobie na codzien -- w przypadku gdyby ktos czul ku temu jakas potrzebe :lol: -- nie jest nielegalne i nie moze byc w USA zabronione [Konstytucja USA nie pozwala na uczynienie tego nielegalnym]). Tu uwaga: ponizsza fotke i wyjasnienie w tej kwestii zapodaje jedynie w ramach ciekawostki a nie powodowany jakimis wynikajacymi z sentymentow emocjami zwiazanymi z zawartoscia fotki.
Obrazek
W Polsce również możesz posiadać, nosić (no może nie na co dzień) i handlować. Najostrzejsze prawo w tym temacie jest w Niemczech, w innych krajach - nie wiem. Ale nie stawiaj znaku równości między UE a USA. UE to są autonomiczne kraje z własnymi przepisami.
Patrz, Polska... i Nikt nikogo nie ścigał.
Obrazek
Obrazek
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

Obrazek

gringo
Posty: 170
Rejestracja: 30 lipca 2008, 23:32

Re: Nation's Gunshow

#6 Post autor: gringo » 13 lipca 2010, 19:24

Foka pisze:...W Polsce również możesz posiadać, nosić (no może nie na co dzień) i handlować. Najostrzejsze prawo w tym temacie jest w Niemczech, w innych krajach - nie wiem. Ale nie stawiaj znaku równości między UE a USA. UE to są autonomiczne kraje z własnymi przepisami.
Patrz, Polska... i Nikt nikogo nie ścigał...
Nie wiedzialem ze jest z tym w Polsce podobnie jak w USA, dzieki za wyjasnienie.

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Nation's Gunshow

#7 Post autor: Phouty » 13 lipca 2010, 20:04

Z tego co wiem, to Republika Federalna Niemiec ma właśnie konstytucyjny zapis zabraniający propagowania nazizmu w jakiejkolwiek formie. To znaczy, nie wolno posiadać/produkować/rozpowszechniać niczego, co miało związek z hitleryzmem.
Dowiedziałem się o tym w sposób praktyczny, bo gdy byłem w roku 1983/84 na "robotach" w Niemczech (tak, tak, Amerykanie mnie tam "zesłali" na blisko rok :wink: :lol: ) to w sklepie modelarskim kupowałem modele samolotów i czołgów, bo mi się wieczorami nudziło. (Moja ówczesna żona przyjechała dopiero na sam koniec, bo nie mogła załatwić dłuższego urlopu z pracy, a nie chciała jej porzucać). Denerwowało mnie to, że kalkomania na tych modelach była nieprawidłowa. Poszedłem więc do sklepu i poprosiłem o "prawidłowe" krzyże, czy też swastyki, bo te w modelach to były inne i wcale niezbyt podobne do tych autentycznych. Wyjaśniono mi, że za posiadanie prawdziwego krzyża, czy też swastyki to w Bundesrepublice "idzie się do więzienia" i że to sami Yankees "wpisali to" do Konstytucji Bundesrepubliki i żebym teraz nie miał do nikogo o to pretensji, że oznakowania na modelach są nieprawidłowe.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 8549
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Nation's Gunshow

#8 Post autor: maziek » 13 lipca 2010, 20:09

Najśmieszniejsze to jest w ich filmach. Ci ich SS-mani wyglądają na wszystko prócz SS-manów. To już nasz Kloss był lepszy, aczkolwiek konfabulacja kostiumowa w tym serialu jest legendarna.
ukłony...

fn fal
Posty: 633
Rejestracja: 16 września 2008, 17:53

Re: Nation's Gunshow

#9 Post autor: fn fal » 13 lipca 2010, 22:56

W Niemczech to już w ogóle poprawność polityczna stała się absurdem od dawna ,gadżetów wojennych posiadać nie wolno bo na nich są swastyki a co ma piernik do wiatraka :?: nikt jeszcze od widoku hełmu niemieckiego ze swastą naziolem nie został :lol: ,paintball zakazany albo mieli zakazać na zabawę w ASG trzeba pozwolenie mieć .Niedługo statyści w filmach wojennych kręconych w Niemczech będą latali w koszulkach z napisem Germany żeby faszyzmu nie propagowali :roll: i czemu taka hipokryzja ma służyć :?: .

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Nation's Gunshow

#10 Post autor: Phouty » 14 lipca 2010, 00:05

Ta historia ze zbytnimi zakazami w Niemczech jest rzeczywiście trochę "śmierdząca", bo odwracając sytuację, to za moich czasów w okresie panowania komuny, wiele rzeczy było "zakazanych". I dlatego właśnie były one takie atrakcyjne, szczególnie dla młodych ludzi. Ale oczywiście nie mnie się wypowiadać na temat polityki wewnętrznej Niemiec.
Jednakże widzę w czasie gunshows tutaj wielu rekreatorów popularyzujących dany okres w historii. Czasami mundury (no bo chyba nie "kostiumy"?) są rzeczywiście bardzo realistyczne (autentyczne???) i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nawet wiem z obserwacji podczas takich mini-prezentacji na targach z bronią, że żołnierze Wermachtu woleli używać komórek firmy Nokia bardziej, niż tych robionych przez Apple, a i SS też dużo komórek używało. Poza tym to nosili koniecznie okulary słoneczne firmy Oakley, czy też innego Calvin Kleina.
No, ale to takie małe obserwacjie z targów bronią na temat standardowego wyposażenia żołnierzy III Rzeszy. 8)
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 8848
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

Re: Nation's Gunshow

#11 Post autor: waliza » 14 lipca 2010, 02:03

Ta ostatnia fota z gun show jest ciekawa. Dziwic sie nie ma co. Skopali szkopom tylki to i nawiezli suwenirow i teraz sie nimi handluje. Czy ja dobrze widze- na scianie na lince wisi cos jakby proporczyk SS, obok po lewej stronie... herb Gdanska? Skad hamerykanie w Wolnym Miescie?:)
nie chcę mieć racji, szukam prawdy/ Baikal 27/ Weatherby PA08/ Hatsan Escort Magnum.

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1199
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

Re: Nation's Gunshow

#12 Post autor: Foka » 14 lipca 2010, 13:11

gringo pisze:Nie wiedzialem ze jest z tym w Polsce podobnie jak w USA, dzieki za wyjasnienie.
Nie wiem jak jest USA, więc nie mogę zaprzeczyć ani potwierdzić. W Polsce jest zakaz propagowania ustrojów totalitarnych i nawoływania do nienawiści rasowej, wyznaniowej itd, co jest propagowaniem ustala sąd w konkretnej sprawie. Samo posiadanie oznak nim nie jest, ale jakby ktoś codziennie chodził w mundurze SS to już mógłby być problem.

Co jakiś czas powraca pomysł zakazu sprzedaży np. T-shirtów z wizerunkiem Che albo Lenina, ale póki co ten pomysł nie znalazł szerszego poparcia.
Phouty pisze:Z tego co wiem, to Republika Federalna Niemiec ma właśnie konstytucyjny zapis zabraniający propagowania nazizmu w jakiejkolwiek formie. To znaczy, nie wolno posiadać/produkować/rozpowszechniać niczego, co miało związek z hitleryzmem.
Dokładnie tak, i w tym jest różnica z Polską. Wiem, że wielu rekonstruktorów z Nimiec swój sprzęt trzyma u kolegów w Polsce, w nadgranicznych miejscowościach, bo u siebie nie może. U siebie mają wersje "poprawne polityczne", bez swastyk, gap i SS.
paintball zakazany albo mieli zakazać na zabawę w ASG trzeba pozwolenie mieć
Trochę tu popuszczasz wodze fantazji. Są ograniczenia wiekowe, mocy reblik i markerów oraz ograniczenia w trybach ognia. Replika/marker musi mieć również F-stempel dopuszczający do obrotu w Niemczach, ale NIE SĄ ZAKAZANE.
phouty pisze:Czasami mundury (no bo chyba nie "kostiumy"?) są rzeczywiście bardzo realistyczne (autentyczne???)
Czasami są autentyczne, ale to zabawa dla bogatych :) Niektóre rzadkie elementy umundurowania czy wyposażenia potrafią kosztować kilkaset euro (sztuka) :)
phouty pisze: Nawet wiem z obserwacji podczas takich mini-prezentacji na targach z bronią, że żołnierze Wermachtu woleli używać komórek firmy Nokia bardziej, niż tych robionych przez Apple, a i SS też dużo komórek używało. Poza tym to nosili koniecznie okulary słoneczne firmy Oakley, czy też innego Calvin Kleina.
To już zależy od ludzi. Znam GRH, które niedopuszczają w czasie pokazów i prezentacji używania i posiadania przy sobie elementów niezgodnych z prawdą historyczną.

Takie a nie inne podejście w Niemczech do tematu jest zrozumiałe - wywołali dwie wojny światowe, a aktualnie mają narastający problem z ruchami nacjonalistycznymi i faszystowskimi (podobnie jak Rosja), a z drugiej strony mają duży napływ innosrańców typu Turcy itp. Gdyby nie trzymali ludzi spaczonych psychicznie krótko z ryj nieźle by się tam gotowało. Temat podobno do amerykańskich KKK czy neonazistów, ale z kolei w Stanach wolność słowa i wypowiedzi oraz poprawność polityczna jest posunięta poza granice absurdu, przynajmniej z punktu widzenia Europejczyków ;)
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

Obrazek

fn fal
Posty: 633
Rejestracja: 16 września 2008, 17:53

Re: Nation's Gunshow

#13 Post autor: fn fal » 14 lipca 2010, 14:07

Gdyby nie trzymali ludzi spaczonych psychicznie krótko z ryj nieźle by się tam gotowało.
A gdzie tam Niemcy to teraz pacyfiści :wink: Partie takie jak NPD i inne pokręty to nawet w Niemczech margines polityczny zresztą i oni boją się gangów tureckich które tam żądzą na ulicach raz na jakiś czas zrobią jakąś manifestacje i to max co mogą narobić .
Co jakiś czas powraca pomysł zakazu sprzedaży np. T-shirtów z wizerunkiem Che albo Lenina, ale póki co ten pomysł nie znalazł szerszego poparcia.
A to jest pomysł bardzo dobry ,powinno być sprawiedliwie bo jeśli wezmie się pod uwagę liczbę ofiar zamordowanych przez obydwa systemy to Hitler przy komunistach jest zaledwie przedszkolakiem ,zresztą budowy obozów koncentracyjnych naziści nauczyli się właśnie od sowietów podobnie gestapo było trenowane i tworzone w oparciu o współprace z NKWD .

asasello
Posty: 4018
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Nation's Gunshow

#14 Post autor: asasello » 14 lipca 2010, 16:06

Obozy koncentracyjne to nie jest sowiecki wynalazek.
"Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna."
Zaszczepimy posłów?

fn fal
Posty: 633
Rejestracja: 16 września 2008, 17:53

Re: Nation's Gunshow

#15 Post autor: fn fal » 14 lipca 2010, 16:13

Owszem ale przez nich doprowadzony do perfekcji (Gułagi ) do ZSRR jezdziły specjalne delegacje SS żeby zapoznawać się z ich budową i funkcjonowaniem i na nich były wzorowane obozy hitlerowskie .

ODPOWIEDZ