Różnice w pistoletach CZ

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Losiek
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2010, 22:40

Re: Różnice w pistoletach CZ

#136 Post autor: Losiek » 3 sierpnia 2011, 12:59

Serdecznie dziękuję za szybką i konkretną pomoc. Czy wysyłka z US tych części nie jest objęta ew. problemami? Wiem że nie są to istotne części broni, ale amerykanie miewają własne spojrzenie na ten temat.

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Różnice w pistoletach CZ

#137 Post autor: Old Cadet » 3 sierpnia 2011, 13:42

W zeszłym tygodniu odebrałem od listonosza komplet do podrasowania mojej kolejnej CZ (trzeciej, a może nawet czwartej).
Jedyny kłopot, to to, że czasam (to chyba zależy od podanej przez nadawcę wartości) paczka zamiast do domu trafia do Urzędu Celnego, i wtedy trzeba zapłacić VAT i cło.

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Różnice w pistoletach CZ

#138 Post autor: Phouty » 3 sierpnia 2011, 19:55

re. Losiek:
Amerykańskie przepisy o ochronie (jakiejkolwiek) technologii (podpadające pod przepisy ITAR), a w tym także odnoszące się między innymi do broni, oraz części zamiennych do broni, zabraniają eksportu z USA do innych krajów (nawet tych "bardzo zaprzyjaźnionych") jakichkolwiek części do broni o wartości powyżej 100 dolarów.
Odnosi się to także do "nieistotnych" części broni, takich jak nakładki, przyrządy celownicze, a nawet do śrub czy też sprężyn, gdyby takie śruby i sprężyny kosztowały dajmy na to więcej niż stówkę.
Eksport powyżej 100 dolarów może być tylko dokonany przez osobę mającą odpowiednią licencję eksportową.
Każda osoba może taką licencję otrzymać, czy to "stałą", czy to jednorazową, jednakże wiąże się to z miesiącami (!!!)
biurokracji i specjalnie jest to tak ustawione, ażeby zniechęcić przypadkowych amatorów wysyłki przed zbyt pochopnym podjęciem decyzji, ażeby taką licencję sobie załatwić. (Ponieważ czas to pieniądz...a i opłaty za licencję to też jakieś parę stówek).

Wielu dużym firmom wysyłkowym nawet się nie opłaca takiej licencji wyrabiać, więc niestety, ale znaczna ilość części zamiennych, która na wewnętrznym rynku amerykańskim nie podlega nawet najmniejszym restrykcjom, jest niestety nieosiągalna dla większości ludzi spoza USA.

Jednakże niektóre sklepy internetowe wysyłają części do Europy.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Losiek
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2010, 22:40

Re: Różnice w pistoletach CZ

#139 Post autor: Losiek » 3 sierpnia 2011, 20:36

Dziękuję za wyjaśnienia i pomoc. Przemyślę "temat" ale niezbędną wiedzę już mam. Miło że zechcieliście pomóc "nowicjuszowi".

pozdrawiam,

asasello
Posty: 4387
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Różnice w pistoletach CZ

#140 Post autor: asasello » 3 sierpnia 2011, 21:19

Czy przepisy ITAR dotyczą też rezerwatów indiańskich?
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Różnice w pistoletach CZ

#141 Post autor: Phouty » 3 sierpnia 2011, 22:43

Prawo federalne (czyli Konstytucja) obowiązuje wszędzie, a pewne lokalne przepisy są regulowane dwustronnymi traktatami pomiędzy rządem federalnym a radą danego szczepu, ale to są "małe sprawy".
Niestety, ale nawet w indiańskim rezerwacie nie da rady obejść przepisów BATFE. :? (A szkoda). :twisted:
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

asasello
Posty: 4387
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Różnice w pistoletach CZ

#142 Post autor: asasello » 4 sierpnia 2011, 10:41

Cholerne gwiezdne wojny :evil:
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
Skowron
Posty: 209
Rejestracja: 28 lipca 2010, 01:18
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Różnice w pistoletach CZ

#143 Post autor: Skowron » 3 września 2011, 01:26

Dziwna sprawa. Do czerwca jeszcze daleko a mi dzień dziecka wypadł dzisiaj :D Niewinna wyprawa do sklepu po amunicje skończyła się dosyć ciekawie. Najpierw w oko wpadły mi nowe okładki rękojeści do Kadeta. Gumowe trochę inaczej wyprofilowane niż oryginalne niby nic specjalnego ale teraz strzela się o wiele lepiej. Potem okazało się że niedawno z Czech przyjechały całkiem fajne kabury do CZ-tek
http://www.shop-cz.com/holster-belt-mou ... a/d-70584/
Paski do mocowania pistoletu są dwa. Jeden na rzep drugi na zatrzask ale oba da się w chytry sposób schować a nawet bez nich pistolet pewnie się trzyma więc grzechem było by tak pożytecznego sprzętu nie kupić.
Wisienką na tort okazał się niewinnie leżący w koncie sklepu kawał plastiku.
-Czy to jest...??
-Chce pan pomacać?
-A postrzelać mogę?
-Za pół godziny otwieramy strzelnicę.

I tak w łapy wpadł mi całkiem nowy Scorpion EVO 3
Teraz już wiem co chcę dostać w tym roku pod choinkę. Nigdy nie interesowałem się tego typu bronią ale ten egzemplarz bardzo przypadł mi do gustu. Lekki wszystkie przełączniki tam gdzie trzeba i jakoś nie idzie z niego nie trafić. Zdziwiłem się kiedy zobaczyłem tarczę po szybkim opróżnieniu magazynka (Dodać należy że doszedł do tego niemały stres związany z wizją tłumaczenia się dziewczynie z godzinnego spóźnienia i oczywiście zakupów)

Obrazek
Swoją drogą czy są jakieś zawody w których można startować z tą bronią?

Awatar użytkownika
noel01
Posty: 219
Rejestracja: 5 maja 2009, 15:11
Lokalizacja: Zachód

Re: Różnice w pistoletach CZ

#144 Post autor: noel01 » 3 września 2011, 14:15

Napisz w którym to sklepie tak dobrze traktują klientów.
Skowron pisze: Swoją drogą czy są jakieś zawody w których można startować z tą bronią?
Tak, np. zawody 3gun - Liga Sportera. Kilka osób startuje tam strzelając z Beretty Cx4 Storm, a poza tym dla osób nie posiadających własnej broni długiej organizator zapewnia inny pm - Glauberyt.
noel01

ch4os
Posty: 88
Rejestracja: 31 sierpnia 2011, 10:41
Lokalizacja: Łomża/Gdańsk

Re: Różnice w pistoletach CZ

#145 Post autor: ch4os » 4 września 2011, 12:35

@Skowron
Gdzie macałeś tego EVO3? i raczej z ciekawości ile wynosi cena "sklepowa"?:>

Awatar użytkownika
Skowron
Posty: 209
Rejestracja: 28 lipca 2010, 01:18
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Różnice w pistoletach CZ

#146 Post autor: Skowron » 4 września 2011, 13:46

Na oba pytania odpowiem Hubertus Białystok. Z ceną nie chcę kłamać ale chyba coś między 5-6 tys zł (Mogę sporo się mylić bo bezpośrednio o cenę nie pytałem tylko zasłyszałem kątem ucha). Swoją drogą dzień wcześniej jakiś spec od szkolenia antyterrorystów odwiedził Białystok specjalnie żeby postrzelać z tej broni. Podobno bardzo się nią zachwycał. Odnośnie okładek jestem szczęśliwy jak świnka w błocie. Wyniki znacząco mi się poprawiły więc spustu poprawiał nie będę chociaż wcześniej miałem taki zamiar. Mała rzecz a cieszy.

ch4os
Posty: 88
Rejestracja: 31 sierpnia 2011, 10:41
Lokalizacja: Łomża/Gdańsk

Re: Różnice w pistoletach CZ

#147 Post autor: ch4os » 4 września 2011, 14:51

Hubertus powiadasz ;-) trzeba będzie się wybrać przy okazji rejestracji XD, dogrzebałem się do oficjalnej ceny wersji A1 - 29 990 kron, więc S1 nie powinno za bardzo od tego odbiegać 6k wydaję się realne, ehh... trzeba by chyba trzeciej pracy poszukać.

Losiek
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2010, 22:40

Re: Różnice w pistoletach CZ

#148 Post autor: Losiek » 5 września 2011, 08:00

Szanowni koledzy, kolejne pytanie nowicjusza.(Zastanawiałem się tylko czy wrzucić tu, czy do tematu "amunicja", proszę moderatorów o decyzję i ew. przeniesienie)
Od miesiąca strzelam z CZ 85 combat. Przez ten miesiąc dobierałem amunicję. Strzelałem z Geco (FMJ - 8 gramowej - dość mocno brudzi na czarno okolice wślizgu), Magtecha, i S&B FMJ w dwóch wagach. Najlepiej (u mnie) "lata" S&B 7,5 gramowa FMJ. Głównie strzelam PCZ (dystans 25 m.) Czy moglibyście się podzielić własnymi doświadczeniami jaka amunicja robi najlepsze skupienia w Waszych CZ-kach? Interesuje mnie amunicja nie z najwyższych półek cenowych, ale taka która jest pewnym kompromisem ceny i jakości.

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Różnice w pistoletach CZ

#149 Post autor: Old Cadet » 5 września 2011, 12:30

A jakie do tej pory "robisz skupienia"?
Czy są to skupienia z podstawki do przystrzeliwania, czy też z normalnej postawy oburącz lub jednorącz?
Jakiego skupienia byś oczekiwał od zestawu CZ 85 Combat+amunicja+TY?

Losiek
Posty: 30
Rejestracja: 13 września 2010, 22:40

Re: Różnice w pistoletach CZ

#150 Post autor: Losiek » 5 września 2011, 20:04

Na amunicji S&B FMJ 7,5 grama mieszczę się w "9" tarczy pierścieniowej (TS4) - odległość 25 m. (oburącz). Nie strzelałem z podstawki czy imadła - staram się dobrać amunicje do warunków rzeczywistych. Przy cięższej amunicji ( Magtech FMC 8,03 grama) przestrzeliny układały się wyżej i lekko po lewej stronie ( na godz. 10-11) ale rozrzut był większy. Z kolei lżejsza amunicja (Magtech JSP Flat 6,15 grama) daje zdecydowanie większy rozrzut (średnica "7") - lekko po prawej, na wysokości "10".
W zestawie "pistolet + amunicja + ja" próbuję uzyskać lepsze skupienie niż dotychczasowe (wiem, kwestia treningu), ale staram się poprawić jedyny element możliwy do zmiany (pistolet i ja pozostają ;) )
pozdrawiam,

ODPOWIEDZ