Niezawodny Star.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

Niezawodny Star.

#1 Post autor: Vis » 17 września 2005, 19:07

Nie Star 660 :D ale 9mm Star Firestar Plus. Szkielet ze stopu aluminium, zamek stal nierdzewna , spust pojedynczego dzialania i bezpiecznik z obu stron . Niewiele wiekszy od P-64 ale magazynek na 13 sztuk 9mm Parabellum. Kupilem go jakies 10 lat temu do obrony osobisteji i czesto go nosze przy sobie. Szacuje ze wystrzelalem z niego ponad 3000 sztuk amunicji roznej masci bez problemu. 8)


Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 września 2005, 02:27 przez Vis, łącznie zmieniany 1 raz.
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

asasello
Posty: 4387
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

#2 Post autor: asasello » 18 września 2005, 15:42

Fajny pistolecik w sam raz na strzelaniny w Tacomie.Mój drugi faworyt po HK P7M8.Ale czy idzie cos trafić z niego na ciut większych dystansach?

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#3 Post autor: Vis » 18 września 2005, 18:56

asasello pisze:Fajny pistolecik w sam raz na strzelaniny w Tacomie.
No bez przesady, ja pracuje w Tacomie i wcale tam nie jest tak tragicznie. :?
asasello pisze:Ale czy idzie cos trafić z niego na ciut większych dystansach
Na 50 metrow mozna w taka plyte trafiac bez wiekszego problemu.
Obrazek
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
marmot1
Posty: 2879
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:54
Lokalizacja: Homeless
Kontakt:

#4 Post autor: marmot1 » 19 września 2005, 16:54

broń i alkohol... no ladnie... :lol:
Walther Mod.9/S&W M&P9/S&W 686/S&W 360SC/SIG P228/Rossi .38SPC/ Beretta 87 Cheetah/CZ-555/CZ ZKK-600/Mauser 98k/Remington 1903A3/Mossberg 590A1/Suhl kal16/ Suhl kal12/ Fortuna Suhl kal 12/Merkel kal12/kbk wz.96 Beryl/Maxim wz.1910/PPSz wz41/PPS wz.43/AKMŁ/Brunszwik P-1837

asasello
Posty: 4387
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

#5 Post autor: asasello » 19 września 2005, 21:31

Dosyć fajna stronka o starach http://www.star-firearms.com/_vti_script/gm1/

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#6 Post autor: Vis » 20 września 2005, 02:25

marmot1 pisze:broń i alkohol... no ladnie... :lol:
Piwko pilismy po strzelaniu, :) chociaz ten gosciu na zdjeciu jest niebezpieczny nawet po trzezwemu. Wpakowal w pien drzewa pare magazynkow z AK i byl wielce zaskoczony gdy drzewo sie zlamalo. Gdyby upadlo jakies 1.5 metra w lewo rozbilo by maske i przednia szybe mojego wozu. :shock: Szczesliwie pieniek trafil w skrzynie i troche podrapal farbe. :D

Obrazek

Obrazek

Zobacz jaki zadowolony z siebie. :lol:
Ostatnio zmieniony 20 września 2005, 03:20 przez Vis, łącznie zmieniany 1 raz.
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#7 Post autor: Vis » 20 września 2005, 03:18

Firestar w porownaniu z P-64.

Obrazek

Obrazek
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
MAG-95
Posty: 13
Rejestracja: 6 września 2005, 22:58

#8 Post autor: MAG-95 » 21 września 2005, 23:27

Przez VIS'a to można dostać palpitacji serduszka :shock: . Od pewnego czasu z wielkim zainteresowaniem przeglądam posty na forum poświęcone m.innymi polskiej broni palnej. Z "pozytywną zazdrością" :twisted: podziwiam kolekcje będące w posiadaniu kolegów poza granicami RP. Zastanawiającym jest fakt ( jak to jest możliwe ) , iż dotychczas niespotkałem się , aby w kolekcji polskiej broni palnej znajdował się polski MAG - 95 lub Mag - 98.
Jeszcze przez jakiś czas będzie można za niewielkie pieniążki kupić u nas takie "cacko" - z tego co mi wiadomo Z.M. Łucznik wyprzedają ostatnie sztuki - za parę lat będą to perełki na rynkach kolekcjonerskich.
Mam prywatnie MAGa - 95 i chwalę go sobie bardzo za konserwatyzm , zastosowane materiały (kawał stali - to się czuje w ręku ) , ergonomię oraz :P - celność. Jest praktycznie jak VIS niezniszczalny. Można żałować , że przez rozgrywki gospodarczo - polityczne udana konstrukcja nie mogła być modernizowana i szerzej wprowadzona na uzbrojenie służb mundurowych.

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#9 Post autor: Herrmannek » 21 września 2005, 23:37

Może się wysilisz na małą recenzję z dużą ilością fotek :)
Chinka B1, Łucznik wz. 70, Hatsan 70S... Otwarte-Stojąc
Quemadmodum gladius neminem occidit, occidentis telum est

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10 Post autor: REMOV » 21 września 2005, 23:38

MAG-95 pisze:Można żałować , że przez rozgrywki gospodarczo - polityczne udana konstrukcja nie mogła być modernizowana i szerzej wprowadzona na uzbrojenie służb mundurowych.
Jeżeli przez takie rozgrywki rozumiesz fakt, że MAG-95 nie spełnił założeń taktyczno-technicznych, to owszem. Bowiem to był główny i podstawowy powód :wink:
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
MAG-95
Posty: 13
Rejestracja: 6 września 2005, 22:58

#11 Post autor: MAG-95 » 22 września 2005, 00:06

Od razu Krakowa przecież nie zbudowano - chciałbym zobaczyć pistolet , który od razu spełniał wszystkie i wszystkich założenia taktyczno-techniczne , ergonomiczne , estetyczne ... itd , itp :P
P.s. Jako , że jest to moja "inicjacja" :oops: na forum i ze względów technicznych kiepsko mi pisanie wychodzi :? wiele więcej dzisiaj chyba nie napiszę - może jakąś fotkę uda mi się przesłać :?: - spróbuję mojego MAG'a[img][img]http://img107.imageshack.us/img107/8365 ... 5ev.th.jpg[/img][/img] :P

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12 Post autor: REMOV » 22 września 2005, 10:26

MAG-95 pisze:Od razu Krakowa przecież nie zbudowano - chciałbym zobaczyć pistolet , który od razu spełniał wszystkie i wszystkich założenia taktyczno-techniczne , ergonomiczne , estetyczne ... itd , itp
Ekhm... Ty chyba nie do końca rozumiesz o co chodzi. ZTT to jest zbiór warunków jakie musi spełnić broń dopuszczona do rywalizacji. Dopiero po spełnieniu tych podstawowych założeń przechodzi się do dopracowania konstrukcji. W tym przypadku WIST-94 ZTT spełniał, MAG-95 - nie, i twórca zlekceważył kilka z nich - masę, wskaźnik obecności naboju w komorze etc. Wyjaśnij mi, co to ma wspólnego z dopracowaniem konstrukcji?

Mimo wszystko w rozmowach o broni palnej spodziewałbym się jednak zarzutów bardziej związanych z rzeczywistością, niż enigmatyczne stwierdzenie: "przez rozgrywki gospodarczo - polityczne", bowiem to stwierdzenie stoi w dużej mierze w sprzeczności z faktami. A te są takie, że MAG-95 nie spełnił założeń stawianych przed nowym pistoletem wojskowym, ustalonych w marcu 1992 i zatwierdzonych pod koniec tego roku. Łucznik nie bał się konkurencji i w myśl Twojej logiki chciał, aby ZTT zostały naciągnięte na jego korzyść, a FB sobie kiedyś to dopracuje (albo i nie), mocno się pod tym względem przeliczył. Później powstał MAG-98, ale to było już za późno.

Zupełnie inna sprawą, żebyśmy się dobrze zrozumieli, jest porównanie, teraz po kilku latach, WIST-a z MAG-iem. I tutaj mogę się nawet zgodzić, że wybrano broń gorszą lub - bowiem tego nigdy nie można być tak do końca pewnym - mającą opinię zawodnej i skomplikowanej.

PS. Prośba do moderatora, niech wydzieli wątek o MAG-u, jestem pewny, że i inni będą chcieli się na ten temat wypowiedzieć.
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#13 Post autor: Vis » 24 września 2005, 03:11

MAG-95 pisze:Przez VIS'a to można dostać palpitacji serduszka :shock: . Od pewnego czasu z wielkim zainteresowaniem przeglądam posty na forum poświęcone m.innymi polskiej broni palnej. Z "pozytywną zazdrością" :twisted: podziwiam kolekcje będące w posiadaniu kolegów poza granicami RP. Zastanawiającym jest fakt ( jak to jest możliwe ) , iż dotychczas niespotkałem się , aby w kolekcji polskiej broni palnej znajdował się polski MAG - 95 lub Mag - 98.
Jakis czas temu mozna bylo dostac w USA MAG-95 , P-83 i nawet nowej produkcji Vis P-35. Ja niestety przegapilem okazje. Teraz bardzo zaluje. :cry:

http://www.dalvar.net/guns.html[/url]
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#14 Post autor: Vis » 24 września 2005, 03:32

Wracajac do tematu, :wink: Star rozlozony na czesci. :)


Obrazek
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

#15 Post autor: variag » 24 września 2005, 09:44

Przepraszam ale odbiegne od tematu.
Jeżeli przez takie rozgrywki rozumiesz fakt, że MAG-95 nie spełnił założeń taktyczno-technicznych, to owszem. Bowiem to był główny i podstawowy powód
Mimo wszystko w rozmowach o broni palnej spodziewałbym się jednak zarzutów bardziej związanych z rzeczywistością, niż enigmatyczne stwierdzenie: "przez rozgrywki gospodarczo - polityczne", bowiem to stwierdzenie stoi w dużej mierze w sprzeczności z faktami.
REMOV, możemy porozmawiać o faktach.
Na dniach zaczął sie proces byłego ministra obrony Romualda Sz.
Zarzut: korupcja.
W sprawie PREXER-a (i ich przekretów) już chyba wyroki zapadły kilka lat temu.
Gdybym był przesadnie złośliwy powiedziałbym że przetarg został "ustawiony" ...
Oczywiście to nie jest prawda.
Radom olał ZTT dotyczące pistoletu, szkoda.
Jeszcze większa szkoda że olali sama konstrukcje i nie próbowali dalej rozwijać konstrukcji ...
Może Policja, SG albo inne formacje ...????
Marketing w Radomiu to stał na naprawdę wysokim poziomie :P
A z WIST-a to tylko na "sucho" strzelałem i podziwiałem prace spustu ... że też z tego da sie trafić w tarcze :)
Tetetka to przy nim miała spust jak prawdziwa maczówka ... no ale nie wybrzydzam bo takie były ZTT wobec WIST-a.

ODPOWIEDZ