Typ 73 i inna broń z Korei Północnej

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AKMSN
Posty: 2468
Rejestracja: 29 maja 2007, 21:35
Kontakt:

Typ 73 i inna broń z Korei Północnej

#1 Post autor: AKMSN » 22 października 2010, 16:40

Ostatnio zajrzałem na forum Militarium i znalazłem ciekawy temat o północnokoreańskim karabinie maszynowym Typ 73. Co prawda autor tematu stosuje określenie "rkm Typ 73", jednak jak dla mnie wspomniana broń bardziej pasuje do ukm lub lkm, ze względu na możliwość zasilania z taśmy (choć z magazynka również może być zasilany). Nie wiem natomiast czy Typ 73 może być mocowany na trójnogu (jeśli tak, to jest to według mnie ukm)

Pozostaje pytanie czy Typ 73 ma jakieś zalety nad ukm PK. Jak dla mnie nie bardzo, biorąc pod uwagę że w mojej opinii dla karabinu maszynowego zasilanie z taśmy jest znacznie lepszym rozwiązaniem od zasilania z magazynka, tym samym możliwość zasilania z magazynka wydaje mi się niepotrzebna

Swoją drogą, ciekawe czy w Korei Północnej powstały jeszcze jakieś wzory broni które nie są kopiami konstrukcji radzieckich

Oczywiście, zakładanie nowego wątku dla jednego karabinu maszynowego może być przesadą, jednak z innej strony temat broni z Północnej Korei jest chyba dla większości Polaków bardzo egzotyczny, tak więc może interesujący
Jeśli interesujesz się uzbrojeniem wejdź na Milimoto

ODPOWIEDZ