WIST-94 reaktywacja

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
asasello
Posty: 4388
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: WIST-94 reaktywacja

#46 Post autor: asasello » 8 grudnia 2010, 12:20

Catch22 pisze:
Old Cadet pisze:Są jednak przykłady firm, które udanie przeforsowały swe konstrukcje za granicą, mimo że w kraju rodzimym nie zrobiły kariery. Taki chorwacki pistolet HS 2000, bijący rekordy sprzedaży w USA pod nazwą Spingfield XD.
Dlaczego nie zrobiły kariery? Nie wiem jak z rynkiem cywilnym w Chorwacji, ale wszyscy ichni wojskowi jakich spotkałem, w tym specjalni żandarmi zresztą mają na stanie HS, ostatni przechodzili z 9mm an .40tki zresztą
Oni mogą sobie samodzielnie zmieniać kaliber broni?Nie maja z przydziału?
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

Re: WIST-94 reaktywacja

#47 Post autor: Botras » 8 grudnia 2010, 12:32

Razorblade1967 pisze:W prost przeciwnie to właśnie skutek "nowego myślenia", bo przepisy w stylu "ustawa o zamówieniach publicznych", dzięki której armia zwykle otrzymuje usługi i produkty wątpliwej jakości to właśnie wynalazkiem "kapitalizmu po polsku". Większości przetargów decyduje w lwiej części cena, a jakość spada na dalszy plan.
Lektura anglojęzycznych forów wskazuje, że podobne zjawisko występuje w bardzo wielu krajach, a stosowne sformułowanie: "lowest bidder", czyli oferujący najniższą cenę, jest powtarzane jak przekleństwo, nawet trafiło do jednego z "praw Murphy'ego" :wink:
Where do they put the bait?

Catch22
Moderator
Posty: 154
Rejestracja: 24 lutego 2006, 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIST-94 reaktywacja

#48 Post autor: Catch22 » 9 grudnia 2010, 17:34

asasello pisze:
Catch22 pisze:
Old Cadet pisze:Są jednak przykłady firm, które udanie przeforsowały swe konstrukcje za granicą, mimo że w kraju rodzimym nie zrobiły kariery. Taki chorwacki pistolet HS 2000, bijący rekordy sprzedaży w USA pod nazwą Spingfield XD.
Dlaczego nie zrobiły kariery? Nie wiem jak z rynkiem cywilnym w Chorwacji, ale wszyscy ichni wojskowi jakich spotkałem, w tym specjalni żandarmi zresztą mają na stanie HS, ostatni przechodzili z 9mm an .40tki zresztą
Oni mogą sobie samodzielnie zmieniać kaliber broni?Nie maja z przydziału?
Nie, cała jednostka - ATVP miała zmieniać boczną z 9 na .40, tak mówili nam oni sami jakiś czas temu. Nie sprawdzałem czy doszło to do skutku...
Jedźmy. Życie stygnie.

Awatar użytkownika
bunker
Posty: 153
Rejestracja: 19 listopada 2008, 14:13

Re: WIST-94 reaktywacja

#49 Post autor: bunker » 28 grudnia 2010, 23:50

Old Cadet pisze:Są jednak przykłady firm, które udanie przeforsowały swe konstrukcje za granicą, mimo że w kraju rodzimym nie zrobiły kariery. Taki chorwacki pistolet HS 2000, bijący rekordy sprzedaży w USA pod nazwą Spingfield XD.
Pocięte tantale, pepesze i sudajewy z polskich fabryk za wielką wodą też się nieźle sprzedają ;)

Awatar użytkownika
AKMSN
Posty: 2472
Rejestracja: 29 maja 2007, 21:35
Kontakt:

Re: WIST-94 reaktywacja

#50 Post autor: AKMSN » 4 lutego 2011, 20:37

Padło tutaj, dawno temu, pytanie ile wyprodukowano pistoletów WIST-94. Z tego co pamiętam według artykułu w Nowej Technice Wojskowej około 20.000

Swoją drogą, taka ciekawostka którą można znaleźć (Waliza, lepiej nie wchodź :) ) tutaj. Otóż w poście do którego dałem link można znaleźć linki do filmów gdzie wypowiada się Wiesław Starek, konstruktor pistoletu WIST-94. Oczywiście, tego typu filmy to takie sobie źródło informacji, ale można obejrzeć
Jeśli interesujesz się uzbrojeniem wejdź na Milimoto

Awatar użytkownika
bunker
Posty: 153
Rejestracja: 19 listopada 2008, 14:13

Re: WIST-94 reaktywacja

#51 Post autor: bunker » 7 lutego 2011, 00:11

Oj, panie kulego, w naszej armijce jest nieco więcej plastyczanej myśli technicznej rodem z Zielonki i Łodzi, niż napisałeś. Nie dużo więcej, kole ćwierć setki tysięcy.

Awatar użytkownika
AKMSN
Posty: 2472
Rejestracja: 29 maja 2007, 21:35
Kontakt:

Re: WIST-94 reaktywacja

#52 Post autor: AKMSN » 9 października 2011, 12:05

Kolejny artykuł dotyczący pistoletów w WP. Link

Najbardziej zainteresował mnie jednak fragment pod koniec artykułu
Podczas konferencji poświęconej żołnierzowi przyszłości w trakcie tegorocznego MSPO przedstawiciel FB ujawnił pierwszy, nieco zakamuflowany obraz przedstawiający nowy pistolet projektowany wspólnie przez radomski zakład i WAT. Ma to być broń o modułowej konstrukcji urządzenia spustowego, początkowo do amunicji 9 mm x 19, ale zakłada się również stworzenie odmian do nabojów 10 mm x 22 (.40 S&W) i 11,43 mm x 23 (.45 ACP). Model może być gotowy najwcześniej w 2014. Jeżeli WP będzie chciało w ramach programu Tytan kupować nowe pistolety przed tą datą, to Grupa Bumar nadal oferuje jako tymczasowe rozwiązanie P99D Rad. Do wojska trafiłaby kolejna, niestandardowa konstrukcja
Jeśli interesujesz się uzbrojeniem wejdź na Milimoto

gunmaniak
Posty: 49
Rejestracja: 2 maja 2006, 16:01
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: WIST-94 reaktywacja

#53 Post autor: gunmaniak » 11 października 2011, 14:54

Nowy pistolet na rozmazanym zdjęciu,zapewne działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy,modułowy spust-czyli raz DAO,raz SA,a raz DA/SA,był sobie kiedyś Browning BDM i kariery nie zrobił,pistolery Walther P99 też mają różnego rodzaju spusty,brak kurka -czyli bijnik jest w pistolecie RAD tak jak dzwigienki do zwalniania magazynka.
Czy nie macie wrażenia że ktoś próbuje skonstruować pistolet który jest do kupienia(RAD)już teraz?

techgrom
Posty: 80
Rejestracja: 3 października 2011, 15:42

Re: WIST-94 reaktywacja

#54 Post autor: techgrom » 14 października 2011, 22:19

Posiadałem Wist 94 z celownikiem laserowym, kiszka jednym słowem celownik laserowy po kilku strzałach sam się przestawia, najgorsze jest to że wprowadzenie naboju do komory jest wykonane pod takim kątem, iż nie jest możliwe wprowadzenie "antyrykoszetu z otworem".
Poszedł na złom, ze złomowałem tylko istotne części reszta mi została jeśli coś komuś jest potrzebne???

asasello
Posty: 4388
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: WIST-94 reaktywacja

#55 Post autor: asasello » 14 października 2011, 22:51

techgrom pisze: najgorsze jest to że wprowadzenie naboju do komory jest wykonane pod takim kątem, iż nie jest możliwe wprowadzenie "antyrykoszetu z otworem".
Mógłbyś rozwinąć?
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

techgrom
Posty: 80
Rejestracja: 3 października 2011, 15:42

Re: WIST-94 reaktywacja

#56 Post autor: techgrom » 16 października 2011, 22:26

Co tu rozwijać?
Naboje antykoryszetowe używane przez większość Polskich służb posiadają otwór z przodu pocisku więc jego czubek nie jest gładki, zaokrąglony lecz wygląda patrząc z boku jakby ścięty (w wolnej chwili wrzucę fotkę) A wprowadzenie do komory nabojowej ma tak duży kąt że za każdym razem następuje zacięcie. Jest to jedyny pistolet jaki do tej pory testowałem, przy którym nie jest łatwe oddanie strzały z 9 para antyrykoszetowego, chyba że wprowadzisz go sobie ręcznie przez okienko wyrzutnika:) a trochę ... już ich przetestowałem:)

Awatar użytkownika
AKMSN
Posty: 2472
Rejestracja: 29 maja 2007, 21:35
Kontakt:

Re: WIST-94 reaktywacja

#57 Post autor: AKMSN » 16 października 2011, 23:09

Mimo wszystko nie wydaje mi się to dużą wadą w przypadku pistoletu wojskowego. Przynajmniej w odniesieniu do większości żołnierzy. Po prostu amunicja wojskowa to prawie zawsze "zwykłe" naboje z pociskiem pełnopłaszczowym, a nie naboje z pociskiem o wgłębieniu wierzchołkowym
Jeśli interesujesz się uzbrojeniem wejdź na Milimoto

asasello
Posty: 4388
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: WIST-94 reaktywacja

#58 Post autor: asasello » 16 października 2011, 23:20

Albo jesteś kiciarzem albo funkcjonujesz w trzyliterowej firmie.Sam nie wiem co gorsze.
Pokaż zdjęcia tych elementów.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

techgrom
Posty: 80
Rejestracja: 3 października 2011, 15:42

Re: WIST-94 reaktywacja

#59 Post autor: techgrom » 17 października 2011, 08:34

asasello pisze:Albo jesteś kiciarzem albo funkcjonujesz w trzyliterowej firmie.Sam nie wiem co gorsze.
Pokaż zdjęcia tych elementów.
"asasello" - kolego czy ja Cię obrażam. Jeśli nie, nie rób tego samego!
Jestem żołnierzem i się tego nie wstydzę, jest to dla mnie wręcz zaszczytem!
W nazwie skróconej jest więcej niż trzy litery, więc osiądź na swoich czterech i się nie wychylaj, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Nie życzę sobie byś mnie obrażał!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 października 2011, 10:36 przez techgrom, łącznie zmieniany 1 raz.

lekomin
Posty: 51
Rejestracja: 13 kwietnia 2011, 14:28

Re: WIST-94 reaktywacja

#60 Post autor: lekomin » 17 października 2011, 10:16

To nie jest hollow point?

ODPOWIEDZ