Podwójny strzał z rewolweru

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
klaver

Podwójny strzał z rewolweru

#1 Post autor: klaver » 6 stycznia 2011, 08:53

http://www.youtube.com/watch?v=IfCae53y2Fc

Czyli jak to się stało?

Nawet nie widziałem, że bump fire jest możliwy w rewolwerze.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#2 Post autor: maziek » 6 stycznia 2011, 09:13

Jeśli ten drugi też wyleciał z lufy to jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś samo-fanning przy przytrzymanym ściągniętym spuście.
ukłony...

kosma
Posty: 28
Rejestracja: 5 grudnia 2004, 17:45

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#3 Post autor: kosma » 6 stycznia 2011, 11:59

Był już podobny temat na forum. O ile pamiętam wyjaśnienie było takie, że strzelec zbyt długo naciskał na spust. Odrzut spowodował cofnięcie rewolweru na odległość większą niż droga spustu, tenże zdążył się "zresetować" i został powtórnie pociągnięty. Taki właśnie rewolwerowy bump fire.

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#4 Post autor: Razorblade1967 » 6 stycznia 2011, 12:07

kosma pisze:O ile pamiętam wyjaśnienie było takie, że strzelec zbyt długo naciskał na spust. Odrzut spowodował cofnięcie rewolweru na odległość większą niż droga spustu, tenże zdążył się "zresetować" i został powtórnie pociągnięty. Taki właśnie rewolwerowy bump fire.
Takie coś zdarzyło się mojej żonie na strzelnicy (chyba z Taurusa 357 Magnum - jak mi żona podpowiada) - sytuacja ciekawa, rzadka, ale w sumie nie taka znowu niespotykana u początkujących.

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 205
Rejestracja: 5 grudnia 2006, 21:32
Lokalizacja: Rzeczpospolita Obojga Narodów

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#5 Post autor: Brat » 6 stycznia 2011, 12:57

Strzelam sporo z rewolwerów róźnych kalibrów, zarówno double- jak i single-action. Szczerze mówiąc zupełnie nie mogę sobie tego wyobrazić - od strony technicznej ...

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#6 Post autor: Madrian » 6 stycznia 2011, 14:56

Jakiś czas temu był program na Discovery o tajemniczych zabójstwach. W jednym odcinku chłopak siedzący na strzelnicy jako widz został postrzelony w głowę. Okazało się, że strzał padł z sąsiedniej strzelnicy (źle zabezpieczonej) właśnie jako dublet z rewolweru.
Trwały zawody i jeden z zawodników używał tuningowanego rewolweru (tzn. bardzo lekko pracujący spust) i nieświadomie oddał dwa strzały. Pierwszy do celu, drugi w czasie odrzutu Pocisk przeszedł przez wadliwe zabezpieczenia trafił w budynek i dalej już boską interwencją, odbijał się od ścian i trafił chłopaka w głowę.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

kosma
Posty: 28
Rejestracja: 5 grudnia 2004, 17:45

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#7 Post autor: kosma » 6 stycznia 2011, 15:21

Jesteś pewny że to był rewolwer? Bo chyba jednego z nas zawodzi pamięć :? Oglądałem parę lat temu program o tym wypadku (pewnie ten sam, na VeryDisco) i zapamiętałem że to był pistolet kal. 45. Ten drugi strzał padł tak szybko że sam strzelec się nie zorientował. Pewnie tuningował nie tylko spust ale też, hmm, przerywacz?

Dokładnie pamiętam że nasyp za tarczami był za niski, pocisk wpadł do budynku za nim i zrykoszetowal o sufit.

klaver

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#8 Post autor: klaver » 6 stycznia 2011, 16:12

Z pistoletem to nic szczególnego, np. tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=hsvhyZspB38

Zresztą znane są pistolety Ruby (Cebra itp.), w których z powodu niskiej jakości wyrabiały się przerywacze i też strzelały seriami.

Kiedyś słyszałem o TT w których pękały przerywacze w wyniku czego pistolet wywalał cały magazynek za jednym pociągnięciem spustu. A z powodu silnej amunicji nie spodziewający się tego strzelec mógł zostać raniony z własnej broni. Czy to ma jakieś pokrycie w rzeczywistości czy trzeba to włożyć między bajki?

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#9 Post autor: Razorblade1967 » 6 stycznia 2011, 19:00

Brat pisze:Strzelam sporo z rewolwerów róźnych kalibrów, zarówno double- jak i single-action. Szczerze mówiąc zupełnie nie mogę sobie tego wyobrazić - od strony technicznej ...
Bo to naprawdę dość trudny do zrealizowania zbieg okoliczności - jak strzelasz z rewolwerów to faktycznie trudno to sobie wyobrazić, ale faktycznie może przez przypadek tak się zdarzyć laikowi (jak broń ma spory odrzut, a mechanizm spustowy jest dość "miękki") czego dowodzą jednak przykłady "z życia".
klaver pisze:Kiedyś słyszałem o TT w których pękały przerywacze w wyniku czego pistolet wywalał cały magazynek za jednym pociągnięciem spustu. A z powodu silnej amunicji nie spodziewający się tego strzelec mógł zostać raniony z własnej broni. Czy to ma jakieś pokrycie w rzeczywistości czy trzeba to włożyć między bajki?
Ma, ale nie tyle było wynikiem łamania się przerywacza, co wynikiem nieudolnych prób uczynienia spustu "lżejszym". W armii kiedyś strzelało się jedynkę "na punkty" w postawie sportowej, bez ograniczeń czasowych i wielu sztabowych pierdzistołków, dla których to był jedyny kontakt z pistoletem (oraz te strzelania o "odznaki strzeleckie" do sportowej tarczy - nie ma to jak sobie mundur obwiesić :lol: ) kombinowało i "podpiłowywało" to i owo. Efekt był czasem niezamierzony czyli pm TT. :lol: Bo pół biedy jak to robił rusznikarz za flachę (wiedział ile i co można), ale potrafili to ci "znawcy" robić sami w gronie równie "kumatych" kolegów. Efekty były czasem widowiskowe.

A seriami i to przy przeładowaniu na skutek uszkodzeń części to waliły P-64 (chyba i w P-83 się zdarzyło) i tutaj to faktycznie było niebezpieczne, jak jakiś "inteligentny inaczej" przeładowywał broń tak jak to na gangsterskich filmach z Hollywood zobaczył. Nawet niedawno był chyba taki przypadek jak funkcjonariusz SW postrzelił i siebie, i kolegę na strzelnicy.

Cyrograf15
Posty: 105
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#10 Post autor: Cyrograf15 » 6 stycznia 2011, 21:23

Bęben sam się nie obraca i kurek sam się nie napina. Musiał być ponownie naciśnięty spust, tyle że bardzo szybko w wyniku i czasie szarpnięcia broni po pierwszym strzale.
Wojtek

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#11 Post autor: Phouty » 6 stycznia 2011, 22:54

Gdy się obejrzy ten filmik "klatka po klatce", to w 6-stej sekundzie widać, iż lufę pistoletu podbiło jej pionowo do góry. Być może próbując kontrolować broń, ta dziewczyna nacisnęła spust podczas odrzutu (po pierwszym strzale) palcem lewej ręki poprzez palec prawej ręki już na spuście. Widać tam te palce w okolicach spustu.
Jednakże gdyby ktoś to próbował specjalnie zrobić, to za nic by mu to nie wyszło. :lol:
Mnie też czterdziestki-czwórki katują nadgarstki, chociaż dubletami nie strzelam. :lol:
Zauważcie też, że włożono jej przezornie tylko 2 naboje. Jeszcze przezorniej byłoby z jednym nabojem.
Widać, że dziewczyna była trochę obyta z bronią, bo nie wpadła w panikę. Jednak prawa fizyki zawsze działają, a muskulatura niektórych ludzi, szczególnie młodych dziewcząt o drobnej posturze, jednak nie nadaje się do strzelania z armat.
EDIT
Przygotowywała się do oddania strzału w SA. Nie rozpoznaję marki rewolweru, ale wiem, że przytłaczająca większość 44-rek strzela tylka w SA. Chociaż prawdopodobnie istnieją też DA w tym kalibrze. Spust też mógł być "podpiłowany", co wielu ludzi tutaj robi, bo się lubią bawić w kowbojów.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
Verteru
Posty: 35
Rejestracja: 21 października 2010, 10:50
Kontakt:

Re: Podwójny strzał z rewolweru

#12 Post autor: Verteru » 6 stycznia 2011, 23:18

Również rewolwer: http://www.youtube.com/watch?v=VRWplmpP4Ag

Swoją drogą szukając informacji o bump fire do wpisu na swoim blogu i znajdując różne dodatki usprawniające tę technikę jak specjalna kolba, spusty hellfire czy zwykła gumka znalazłem taką perełkę :D:

http://www.youtube.com/watch?v=_3y2Cp0pKwA

ODPOWIEDZ