Sajga 12 dla amerykańskiej Policji

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Phouty

Re: Sajga 12 dla amerykańskiej Policji

#16 Post autor: Phouty » 1 lutego 2012, 20:38

Nie, ponieważ sami Amerykanie uważają sią za różne "States of the Union". Gdyby to były oddzielne "państwa", to by używali znanego już wtedy słowa "federacja"...ale woleli użyć "union", bo to miało bardziej "jednoczący" charakter.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

feralny
Kontakt:

#17 Post autor: feralny » 1 lutego 2012, 21:56

A zawracając do tematu, czyli Sajgi w "amerykańskiej policji", to na zeszłorocznej DSEi pracownik IżMaszu opowiadał, że sprzedali Amerykanom (z policji) tysiące Sajg. Może to tylko "chłyt marketingody", ale autentycznie tak mówił.

asasello
Kontakt:

#18 Post autor: asasello » 2 lutego 2012, 00:44

Phouty tak się przyglądam tym twoim glinom i nie wiem z czego ty się cieszysz.Oni aż kipią agresją i nienawiścią.Taki jeden z drugim to własnej matce pałą by przyłożył.Na nic te fałszywe uśmiechy od razu widać że w szkole byli ofermami które teraz chcą odreagować.Prawie wszyscy biali pewnie pociechom zamiast dobranocki puszczają film z Rodneyem Kingiem.
A motocykliści jeszcze gorsi nie zdziwiłbym się gdyby przynajmniej jeden z nich nazywał się Zed i jechał do Błękitnej Ostrygi pochwalić się nowymi tatuażami.Jaki ich będzie 200 to już będzie państwo policyjne.Nie idź tą drogą.
"Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna."
Zaszczepimy posłów?

Phouty

#19 Post autor: Phouty » 2 lutego 2012, 01:59

feralny pisze:A zawracając do tematu, czyli Sajgi w "amerykańskiej policji", to na zeszłorocznej DSEi pracownik IżMaszu opowiadał, że sprzedali Amerykanom (z policji) tysiące Sajg. Może to tylko "chłyt marketingody", ale autentycznie tak mówił.
Całkiem to jest możliwe. Nawet mikroskopijny oddział policji w jakimś zagubionym miasteczku, dajmy na to składający się z 20 policjantów, będzie potrzebował około 30 sztuk tej broni! (Plus części zapasowe i serwis gwarancyjny oczywiście).

W okresie kryzysu, to każda zabita dechami wiocha będzie patrzyła na swoje finanse, a gdy Iżewsk jest w stanie zaproponować dobry układ finansowy, to dlaczego nie?
To są sprawy, które starczają na góra 3 do 5 lat, bo broń i tak po tym jest już zeszmacona (od obijania się, a nie od strzelania) i trzeba ją wymieniać.

Są dziesiątki tysięcy takich małych departamentów policji i stacji szeryfów w Ameryce!
Eldorado!
Natomiast żaden duży PD nie podpisał kontraktu, bo by się natychmiast o tym w światku strzeleckim słyszało i dajmy na to Iżewsk, a w zasadzie ich "reklamowcy" by głośno nagłaszali sprawę, że LAPD, lub NYPD zakupiło po 25 000 Sajg dla swojej policji.

Jednakże co Iżewsk robi, to jest autentycznie dobra robota, bo za kilka lat mogą wyprzeć Remingtona z tradycyjnej roli strzelby dla policji.
Μολων λαβε

Wesley

#20 Post autor: Wesley » 2 lutego 2012, 02:33

Cos mi sie wydaje, ze ta Saiga na cywilnym rynku sie rozpierzchla :mrgreen:
http://www.atlanticfirearms.com/storeproduct536.aspx

Phouty

#21 Post autor: Phouty » 2 lutego 2012, 05:39

To też, że na cywilnym rynku ma powodzenie ze względu na bardzo niską cenę.
Ja jednak wcześniej nie wspomniałem, że jakikolwiek PD zakupi takie, to muszą być cholernie pewni, iż (gra słów :wink: ) Iż jest bardzo bezpiecznym systemem, zarówno dla strzelającego, jak i dla "strzelanego". Jak wiemy nikogo nie stać na płacenie odszkodowań zasądzonych w procesach cywilnych, gdyby komuś się krzywda stała z powodu jakiejś ukrytej wady w konstrukcji!
Konkurencja przecież czuwa! No i adwokacji też potrzebują kasę, ażeby zakupić nowe Lamborgini, bo stare już ma dwa lata!

EDIT
re. asasello:
To już wiem dlaczego ten zwyrodniały cop na motocyklu "ostrzelał" mnie ręcznym radarem. Jechałem przecież tylko niewinne 50mil/h w strefie 40 mil/h.
Ale wytrzymałem nerwowo i nie zwolniłem, dlatego mi musiał odpuścić. Nawet na niego lekceważąco rzuciłem wzrokiem jak go mijałem. No i na dodatek był zaczajony na motocyklu pomiędzy rzędem zaparkowanych samochodów. Masz rację....krwiożercze instynkty w tych sadystycznych osobnikach! :wink:

PS
Copy na motocyklach nie są do "patrolowania". Ich podstawowym zadaniem jest wlepianie mandatów.
Μολων λαβε

Adler

#22 Post autor: Adler » 5 lutego 2012, 20:48

asasello pisze: A motocykliści jeszcze gorsi nie zdziwiłbym się gdyby przynajmniej jeden z nich nazywał się Zed .
Ale wieść niesie że Zed już zszedł,także nie powinien stanowić zagrożenia !.
Tak na poważnie to kupiliście motocykle BMW i Ducati to tylko czekać aż przy wymianie samochodów zaopatrzycie ich w Audi i Alfa Romeo.Czy nie było by zasadne wspieranie rodzimego przemysłu motoryzacyjnego,bo przecierz jakieś Harleye się jeszcze produkuje.
Zapewne motocykle są z amerykańskich fabryk,ale mimo wszystko,za pieniądze podatników zostały kupione.

gunmaniak

#23 Post autor: gunmaniak » 6 lutego 2012, 00:59

Harleye są drogie, mają gorsze parametry(moc,prędkość)niż BMW i Ducati,i nawet zamontowanego systemu ABS nie mają nie mówiąc o innych nowoczesnych ułatwieniach jazdy.
Dobrze zrobili,niech H-D się postara to mieszkańcy będą mogli wykazać się patriotyzmem w wydawaniu pieniędzy.

Phouty

#24 Post autor: Phouty » 6 lutego 2012, 22:06

Nasza policja testowała kilka różnych marek i modeli policyjnych motocykli przez rok.
Wybrali po prostu najlepsze. Dlaczego akurat Ducati i BMW to nie wiem.
Mają też u nas policyjną....Corvettę! Bardziej dla picu niż z potrzeby, ale ładnie wygląda pomalowana jak każdy radiowóz.
(Policyjne światła są sprytnie schowane w środku, tak że nie widać w lusterku, że to jest policyjny wóz.
Chyba tą Corvettę mają, ażeby nią też nabijać kasę na mandatach!

Patrzyłem i nasi policjanci w mieście maję pompki Remingtona ze składaną kolbą na motocyklach.
Μολων λαβε

Awatar użytkownika
Okruch

#25 Post autor: Okruch » 6 lutego 2012, 22:19

Phouty pisze: Wybrali po prostu najlepsze. Dlaczego akurat Ducati i BMW to nie wiem.
Phouty, odpowiedź masz w zdaniu przed "Dlaczego..." :D
Dziesiątek
Okruch

Phouty

#26 Post autor: Phouty » 6 lutego 2012, 22:30

Też racja! :lol:
Μολων λαβε

Awatar użytkownika
Skowron

#27 Post autor: Skowron » 9 lutego 2012, 18:52

Phouty pisze:...Wybrali po prostu najlepsze. Dlaczego akurat Ducati i BMW to nie wiem....
Co do BMW się nie dziwię...ale Ducati? Phouty niedługo pewnie będzie okazja zobaczyć na ulicach pierwszych policjantów z Sajgami skoro są tanie bo tegoroczny budżet pochłoną naprawy włoskich piękności :D

Awatar użytkownika
tuliusz

#28 Post autor: tuliusz » 9 lutego 2012, 19:13

Eh,czepiliście się to naprawdę niezła broń,ale ktoś rozkręcił z tego aferę.Jak ktoś zdecydował się na Sajgi,a nie na śrutówki rodzimego wypustu,to afera.Jak się kupuje BMW,a nie Harleya to się nikt nie egzaltuje.

Awatar użytkownika
Jones

#29 Post autor: Jones » 9 lutego 2012, 23:01

Domyślam się, że jakby kupili Urale to mogłaby być "afera" :lol: .
Uberti Remington 1858 New Army cal. 0.36 7 1/2 "

Wesley

#30 Post autor: Wesley » 9 lutego 2012, 23:45

Raczej nie dla policji, ale na cywilnym rynku Urali nie brakuje, za jedyne 14 tys. :)
http://www.uralnw.com/ural/Gobi/gobi.html

ODPOWIEDZ