Prawo do posiadania Broni w Polsce.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mercator1990

Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#1 Post autor: mercator1990 » 21 lutego 2012, 16:32

Witam,jak dobrze wiemy UOBIA została znowelizowana i jest teraz przyjazniej nastawiona dla środowiska strzeleckiego w Polsce.Jak dobrze wiemy temat broni nie należy do rzeczy najważniejszych,więc nowelizacja następuję co te 6-7 lat.W 2011 roku zmieniło się na lepsze pod względem 2004 roku.Jak zauważyłem,a chyba nie tylko ja,władze obdarzają nas coraz to większym zaufaniem.Obecnie osoba która ma odpowiednie papiery,dostaję broń sportową,kolekcjonerską,do obrony osobistej jest dalej uznaniowa,po prostu takowej się nie wydaję.Ale sportowcy,kolekcjonerzy,nie są już traktowani jak potencjalni terroryści.
Myślę że za kilka lat dojdzie do kolejnej nowelizacji i chciałbym abyście się wypowiadali,co zmienilibyście w dotychczasowej wersji ustawy?
Czy powinni ułatwić procedurę wydawań pozwoleń na broń do celów obrony osobistej?
Czekam na wasze poglądy w tej sprawie :D

Awatar użytkownika
SP7

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#2 Post autor: SP7 » 21 lutego 2012, 17:47

Wszystko jest tu - sam tam głośno głos zabierałeś i krzczałeś że jak dostali palec to rękę chcą urwać.
http://strzelecka.net/viewtopic.php?f=2&t=4028&start=15
O czym tu pisać - nic nowego.
Tak że jak się zmieni wydających to będzie prawie dobrze.
motto tak mądre, że aż ukraść je musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"

Awatar użytkownika
Skowron

#3 Post autor: Skowron » 21 lutego 2012, 18:40

A jeszcze wcześniej że pozwolenie sportowe to kiepski pomysł bo dają za mało i trzeba rozszerzać...o co tu chodzi?
http://strzelecka.net/viewtopic.php?f=2&t=4000

Awatar użytkownika
mercator1990

#4 Post autor: mercator1990 » 21 lutego 2012, 19:15

Nie rozumiecie,Ja uważam że nie warto przesadzać we wnioskach,mało to jest 2-3,a dla niektórych mało to jest 15 sportowej i 30 kolekcjonerskiej i składają wnioski o niebotyczne ilości.Dla mnie bez problemów powinni wydawać te 6-8 sztuk,bo to jest naprawdę dużo.Ci co składają o 15 sztuk sportowej +20 kolekcjonerskiej są co najmniej dziwni,takim zachowaniem prowokują władzę żeby ci zaostrzyli przepisy,a tego chyba nikt nie chce?
Gdy zobaczą umiar to może przy następnej nowelizacji popuszczą?
A tak to co najwyżej wróci stan prawny sprzed 10 marca!
I co wtedy będziecie zadowoleni?

Awatar użytkownika
SP7

#5 Post autor: SP7 » 21 lutego 2012, 19:27

Ależ przecież taką działalność urażona w swej dumie niebieskość rozpoczeła zaraz po wejściu w życie nowelizacji.
A już 8 listopada mieli gotowe papiery:
http://slonecznewzgorze.szczecin.pl/iweb/idzie_nowe.pdf
Które ostatnio na skutek interwencji prawnika ROMBU zostały jego staraniem upublicznione.
Są tam zawarte wszystkie żale i lamęty niebieskich na tą obowiązującą nowelizację.
motto tak mądre, że aż ukraść je musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"

Awatar użytkownika
mercator1990

#6 Post autor: mercator1990 » 21 lutego 2012, 19:47

Myślę że gdyby ludzie mieli umiar,to Policja by się tego nie czepiała,ale sorry jeśli ktoś składa wniosek o 400 sztuk broni palnej sportowej do celów kolekcjonerskich,pomijając kwestie że został kolekcjonerem z dnia na dzień i chce mieć kwit uprawniający nabycie broni w liczbie egzemplarzy 400-sztuk czy tam 100.W każdym razie,takie ilości budzą kontrowersję,a ustawa nie mówi o ograniczeniach z tym związanych.Więc Policja sobie wymyśliła że dano im palec,wzięli całą łapę,więc postanowili to ukrócić,proste i logiczne.Myślę że gdyby ludzie składali wnioski o normalne ilości,to taka sytuacja nie miałaby miejsca.Trzeba powiedzieć że sami sobie ludzie los ten zgotowali.Składanie wniosku o ,,miliony,, sztuk sprawiły że Policji zaczęły pewne rzeczy nie pasować.Apeluję abyście składali wnioski o normalne ilości,bo takim postępowaniem jak napisałem powyżej działacie na niekorzyść środowiska strzeleckiego w Polsce.Za parę lat będą gorsze przepisy i wtedy co niektórzy obudzą się z ręką w nocniku.A przepisy mamy naprawdę niezłe i uważam że trzeba dążyć do polepszenia ich,np żeby powstała za parę lat broń do celów rekreacyjnych,chociażby.Składanie wniosków o niebotyczne ilości jest naszym gwozdziem do trumny.

LARPAK

#7 Post autor: LARPAK » 21 lutego 2012, 19:56

A ja mam do Ciebie kolego mercator1990 pytanie: w jaki sposób przed nowelizacją ludzie mieli zostawać tymi kolekcjonerami skoro problemy im robiono już na uzyskanie broni palnej do celów sportowych. Nadal WPA/KWP robią problemy i chcą aby dostarczono im osobo-starty.
Pojawiła się możliwość zostania kolekcjonerem to ludzie to robią.
Osobiście chciałbym mieć kolekcję samochodów, które mi się podobają, ale nie mam jej ponieważ mnie nie stać. Ale jeżeli wygrałbym w lotto to bym nim został jak to napisałeś z dnia na dzień bo ta możliwość dla mnie się pojawiła.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
mercator1990

#8 Post autor: mercator1990 » 21 lutego 2012, 20:05

Z dnia na dzień....
Może to zbyt niejasno określiłem,miałem w każdym razie na myśli że z dnia na dzień zostają kolekcjonerami,oczywiście mają pełne prawo do tego,ale składają wnioski o 400 sztuk,czy tam 100 nie mając wcześniej żadnej broni,a połowa z tych hurtowników nie kupi nawet 15 sztuk...
Taka prawda....I niektórzy to żadni kolekcjonerzy tylko robią kwity kolekcjonerskie aby nie bawić się w formalności sportowe.
Fakt,do niektórych WPA jeszcze nie doszło że ustawa jest po nowelizacji,wymaganie komunikatów jest czystym chamstwem.Urzędasy nie pojęły widocznie że władzę ustawodawczą w Polsce ma Sejm RP a Policja ma tylko i wyłącznie władzę wykonawczą,mają przestrzegać prawa i wydawać kwity człowiekowi który spełnia wymogi prawne.Ale nie dajmy się zwariować i nie dajmy im powodów do ograniczania praw...

LARPAK

#9 Post autor: LARPAK » 21 lutego 2012, 20:23

Tylko jak tutaj popularyzować strzelectwo i pokazać, że można mieć 5 sztuk czy 400 i być normalnym obywatelem.
Jeżeli nie dojdzie do poprawy przepisów itd. i broń nie będzie sprzedawany to ceny jak i przepisy będą jakie będą.

Po drugie sam napisałeś o tym, że Policja jest od przestrzegania prawa, a nie jego ograniczania, a sam chcesz ograniczyć ludziom te prawa bo przecież Ustawa zezwala na posiadanie broni kolekcjonerskiej.
Widzę tutaj jakieś dziwne błędne koło w Twoim rozumowaniu.
Nie chce się ludziom bawić w zabawy czy kwity sportowe, ale chcą mieć broń i Ustawa im na to zezwala i w czym masz problem bo nie bardzo rozumiem?
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
mercator1990

#10 Post autor: mercator1990 » 21 lutego 2012, 20:35

W sumie uważam że powinno być zapisane w ustawie o tych sztukach,ograniczyć trochę tego.Na przykład że do celów kolekcjonerskich można wydać około 40-50 sztuk,ludzie którzy korzystają z pozwoleń kolekcjonerskich na pewno by się nie obrazili bo większość z nich to tacy którzy lubią broń i postrzelać ale nie chciało im się bawić w kwity sportowe.Więc takiemu człowiekowi 100 sztuk nie jest potrzebne.Nie popadajmy w skrajność,tylu sztuk nawet kluby strzeleckie nie posiadają,no może z małymi wyjątkami.Bo z tego co wiem BTS Kaliber ma bardzo pokazny arsenał broni klubowej.Myślę że Policja będzie dążyć do tego by w ustawie pojawił się zapis o ilościach,byłoby dobrze a z pewnością przestrzegali by prawa.Albo drugim dobrym wyjściem będzie rozporządzenie dotyczące przechowywania broni palnej.Uważam że powinni walnąć że powyżej iluś tam sztuk broni trzeba osobne pomieszczenie na magazyn broni,skoro niektóry stać na 400 sztuk broni sportowej do celów kolekcjonerskich to nie stać takiego burżuja żeby wydzielić w swojej willi osobne pomieszczonko na magazyn?

LARPAK

#11 Post autor: LARPAK » 21 lutego 2012, 21:07

Coś wyglądasz mi kolego mercator1990 na pewnego polismana, o którym jest artykuł w magazynie "Strzał", który to właśnie chce aby magazyn broni już od 10 sztuk był.
Wydaje mi się, że dalsza dyskusja z kimś kto chce ograniczać prawa obywateli nie jest mi potrzebna bo przeradza się to powoli w dyskusję z przeciwnikiem broni palnej, a tym bardziej broni palnej do ochrony osobistej, który wie lepiej jak mają czy chcą bronić się inni.

To, że sam masz jakieś obawy lub tzw. hoplofobie to nie znaczy, że inni je mają lub myślą tak samo albo są tym zagrożeniem.

Może i dla 400 szt. powinien być magazyn, a może być i 100 szaf na 4 sztuki każda. Jest przechowywana odpowiednio to wystarczy.
Magazyn jest chybionym pomysłem bo łatwiej sforsować jedne drzwi do magazynu niż kilkadziesiąt szaf.

asasello
Kontakt:

#12 Post autor: asasello » 21 lutego 2012, 21:12

Wszystko poszło źle w momencie gdy policja zachowała prawo do wydawania pozwoleń.Układy z szatanem źle się kończą i wychodzi na to że z policją też.Mamy co najwyżej palec mercatora do potrzymania.
Dochnal jeszcze za dawnych czasów był kolekcjonerem i widać że niektórzy za tym tęsknią.Jeszcze żeby utrzymywali się z własnych podatków.
"Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna."
Zaszczepimy posłów?

Awatar użytkownika
mercator1990

#13 Post autor: mercator1990 » 21 lutego 2012, 21:19

Tak się składa że jestem za łatwiejszym dostępem do broni palnej dla ludzi uczciwych i zdrowych,do obrony osobistej powinny być też wydawane,aby zapis ustawowy mówił DOKŁADNIE co jest w tym przypadku ważną przyczyną,ponieważ policja zawsze będzie się dopatrywać drugiego dna.
Uważam że magazyn powyżej 10 sztuk jest rozsądnym rozwiązaniem,skoro jesteś kolekcjonerem na taką skalę to i stać Cię na magazyn...
Może Cię to zdziwi ale jestem też za bronią rekreacyjną,czemu nie?
Nie każdy chcę być sportowcem w celu pozniejszego strzelania na strzelnicy,bez konieczności brania udziału w zawodach sportowych.
Wszystko jest dla ludzi,tylko umiar zachować trzeba.
Pozdrawiam :)

asasello
Kontakt:

#14 Post autor: asasello » 21 lutego 2012, 21:35

Kolekcjonera rzeczywistego lub wyimaginowanego który składa wniosek na 400 sztuk zweryfikuje zawartość portfela i tu pojawi się umiar.Nie byłoby takiego problemu i biedota nie występowałby po takie astronomiczne ilości gdyby policja zachowała umiar czy może "złoty środek" .Ale jak ją do tego przymusić?
Sposób jest ale nie ma woli politycznej.
"Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna."
Zaszczepimy posłów?

LARPAK

#15 Post autor: LARPAK » 21 lutego 2012, 22:00

Powiem tyle, że stać mnie na to, aby kupić sobie 10 używanych jednostek, które oscylują w cenach od 150 do 500 zł i będę kolekcjonerem, a ktoś inny będzie zbierał tylko pistolety TT wz. 33, które stoją nawet po 100 zł.
Magazyn dla 10 jednostek dla mnie to porażka bo ile miejsca zajmuje 10 pistoletów czy nawet 10 karabinków?
Więc głupotą jest magazyn od 10 sztuk - ogarnij się trochę kolego.
Nie wiem ile masz jednostek, ale widać boli Cię to, że inni mogą mieć ich dużo.

Zrozum, że jeden zbiera znaczki, a drugi broń.
Kwestie przechowywania dużych ilości broni pewnie powinien być uregulowany, ale jednak nie można zapominać o tym, że ta broń nie leży w szafce czy pawlaczu, a jednak jest przechowywana zgodnie z przepisami tylko, że w kilku szafach/kasetach.

ODPOWIEDZ