Prawo do posiadania Broni w Polsce.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mercator1990
Posty: 82
Rejestracja: 28 lutego 2011, 20:29
Lokalizacja: Kraków-Małopolskie

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#61 Post autor: mercator1990 » 22 lutego 2012, 23:33

Miałem na myśli że te 6-7 sztuk wystarczy śmiało sportowcowi rekreacyjnemu,który na zawody z reguły się nie pcha,a jak już się pcha to tylko po to aby przedłużyć terminową licencję PZSS.
A 10 sztuk to bardziej wyczynowiec,co tylko by na zawodach siedział i udowadniał innym jaki on to super nie jest,zwykły ludzik z wygórowanym ego,zresztą większość na tych zawodach to tacy.Więc oni owszem na strzelnicy też,ponieważ w Polsce z broni palnej strzelamy tylko na strzelnicy.A taka prawda że kupę czasu spędzają na objeżdżaniu dużej ilości zawodów.Ale normalnemu rekreacyjnemu strzelcowi 6-7 wystarczy bez najmniejszych problemów.
Chyba że uprawianie strzelectwa to dla Ciebie to tylko i wyłącznie sport kwalifikowany?
Z pewnością tak skoro masz zapotrzebowania takie...

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#62 Post autor: Wesley » 22 lutego 2012, 23:40

Odpowiedz koledze ile masz "gnatow", bo sie denerwuje :wink:

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#63 Post autor: LARPAK » 22 lutego 2012, 23:50

Nie denerwuje się, ale coś mi się wydaje, że owy mercator1990 nie posiada żadnej, a chce już ograniczać ludziom ilości przez nich posiadanych.
Ilość 6 - 7 sztuk wziąłeś z tego ile sam byś potrzebował, a nie chociażby ze statystyk PZSS czy WPA albo chociażby z klubów/stowarzyszeń strzeleckich.

Najpierw obrażasz kolekcjonerów, teraz za wyczynowych sportowców uważasz za ludzi z przerośniętym ego.
Może mi powiesz na jakich badaniach psychologicznych opierasz swoje wywody ewentualnie jakiekolwiek dane statystyczne też mogą być.

Co raz bardziej śmierdzi mi ten temat propagandą i powoli przypomina artykuł ze "Strzału".
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
mercator1990
Posty: 82
Rejestracja: 28 lutego 2011, 20:29
Lokalizacja: Kraków-Małopolskie

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#64 Post autor: mercator1990 » 22 lutego 2012, 23:53

Będę wkrótce składał o 5 sztuk sportowych,trochę trenowałem na bocznym i centralnym zapłonie w swoim klubie do tego mam jeszcze jakieś komunikaty z zawodów w których brałem udział,więc powołam się na wszystko co jest możliwe.
Pewnie zaraz co niektórzy będą na mnie pluli że zaniosę do WPA parę komunikatów z zawodów klubowych :mrgreen:

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#65 Post autor: LARPAK » 23 lutego 2012, 00:02

Pluć nie mam zamiaru bo mi się monitora nie chce czyścić, ale teraz to mnie rozśmieszyłeś.
Po pierwsze nie jest wymagane przedkładanie komunikatów zanim dostałeś pozwolenie. Mimo iż WPA ich żądają to robią to niezgodnie z prawem - wystarczy im wysłać odpowiedź w stylu "proszę podać podstawę prawną takiego żądania".
Tutaj już widać jakie masz ignoranckie podejście do tematu i poddajesz się dalszym próbom uznaniowości WPA.

Będziesz składał o 5 sztuk, na czym tak na prawdę wnioskujesz, że taka ilość starczy?
Sam sądziłem, że wystarczy mi mniej, a dopiero jak z własną zacząłem jeździć na zawody dotarło do mnie w ilu konkurencjach mogę wziąć udział, a lepiej trenować na swojej niż klubowej czy użyczonej na strzelnicy.

Sam też zacząłem rozpisywać zawody klubowe, a w tym sezonie mam zamiar zrobić tego więcej.

Reasumując: nie mając własnej broni i wyrażając chęć posiadania własnej zakładasz temat i jesteś zdania, że trzeba ograniczyć posiadane ilości do jakiś wyimaginowanych przez ciebie ilości.
Chcesz 5 sztuk, a jak dadzą zgodę na 2 to będziesz psioczył, że ograniczają...
Temat jest tylko po to, aby ograniczeń za szybko nie zrobili abyś mógł się załapać na odpowiednią dla siebie ilość bo jeżeli urodziłeś się zgodnie z nickiem w 1990 roku to ledwo co możesz się starać zapewne.
Jednocześnie próbujesz uczyć innych przy czym obrażasz ludzi ze środowiska, do którego chcesz należeć.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
mercator1990
Posty: 82
Rejestracja: 28 lutego 2011, 20:29
Lokalizacja: Kraków-Małopolskie

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#66 Post autor: mercator1990 » 23 lutego 2012, 00:11

Tyle że ja nie zamierzam jezdzić na zawody z każdej możliwej kategorii,wystarczy że pojadę 4 razy z pistoletu,ewentualnie czasami jak będę miał kaprys to w klubie strzelę sobie na jakiś zawodach.
Oczywiście że złożę wniosek o 5 sztuk bo to jest już sporo.Uważam że zapis ustawowy powinien mówić jasno ile sztuk do danego celu da się uzyskać bez zbędnych trudności.Inaczej nie da rady,ponieważ Wy nie macie umiaru!!!
Jak mam kilka komunikatów to lepiej chyba chyba je złożyć i powołać się na wszystko co mam niż zabierać sobie czas nawzajem pisząc rzeczy w stylu ROMBU że działania są bezprawne.Jeżeli coś mnie nie kosztuję a mam to,to nie zamierzam utrudniać życia sobie i urzędnikom.Urzędnicy to w końcu też ludzie.

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#67 Post autor: LARPAK » 23 lutego 2012, 00:18

Ale w jaki sposób utrudniasz im życie?
Dając im więcej papierków do weryfikacji właśnie utrudniasz im życie.
Rolą osoby składającej podanie o wydanie pozwolenia na broń jest spełnienie wszystkich wymogów ustawowych - nic mniej, nic więcej.

To, że czasami lepiej dać coś więcej to druga sprawa, ale w tym przypadku starty nie są wymagane, a owi urzędnicy, którzy mają przestrzegać tego prawa same je łamią.
Jeżeli chcesz, aby to tak wyglądało to rób tak dalej.

Nie pisz również, że ja nie znam umiaru bo jak na razie to sam nie znasz.
Wszędzie, gdzie rozmawiałem - urzędnicy, strzelcy to każdy radził, aby na początek wystąpić o 3 jednostki.
Więc tym bardziej osoba, która ledwo ma 22 lata, w klubie jest od niedawna stara się nagle o 5 jednostek broni.
Jak już napisałem: cały temat jest tylko po to, aby ludzie nabrali umiaru, aby nie wprowadzono ograniczeń przed tym jak sam dostaniesz w łapki swoje upragnione 5 jednostek.

Drugą sprawą jest to na co masz patent i potem sprawdź na jakie zawody będziesz musiał jeździć.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
mercator1990
Posty: 82
Rejestracja: 28 lutego 2011, 20:29
Lokalizacja: Kraków-Małopolskie

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#68 Post autor: mercator1990 » 23 lutego 2012, 00:40

O 5 myślę że też nie będzie problemu,3 niby tak owszem,ale nie chcę mi się potem bawić w rozszerzania.Temat był po to żeby uświadomić niektórym z was że przegięcia nie prowadzą do niczego dobrego.A co do owych zawodów to myślę że gdyby same udokumentowane treningi nie starczyły to wtedy nie będzie mi się chciało pisać odwołań do KGP tylko grzecznie złoże owe papiery-w końcu jej mam!
Czasowo wyjdzie to z pewnością na moją korzyść.
Jednak myślę że rozsądni strzelcy na te 5-sztuk dostaną bez problemu.Zobaczą że nie jestem jakimś tam oszołomionym typem co wnioskuję o 400,więc czemu mają nie wydać?

Awatar użytkownika
SP7
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#69 Post autor: SP7 » 23 lutego 2012, 05:48

Ja tak na zakończenie (chyba) - mimo że nie zamierzam się na stare lata o jakiekolwiek zezwolenie starać, bo to Panie już ręka nie ta, oczy Panie też nie te, skleroza za to coraz większa i mógłbym zapomnieć gdzie żem klucze od osobistego magazynu broni posiał.

Myślę sobie że niebiescy urzędnicy wydumali sobie dokładnie tak jak poniżej (w necie znalezione)
Nie mam zamiaru obrażać naszych Parlamentarzystów, którzy uchwalili mądre prawo o broni zezwalające na jej posiadania przez praworządnych i poddanych sprawdzeniom przez lekarzy, psychologów i policjantów obywateli. Ale jak czytam pismo, które wyszło z KGP, to nasuwa mi się taka intencja i interpretacja tego pisma:

"Panie Ministrze, niepoważni i nieodpowiedzialni posłowie uchwalili głupie prawo, i teraz my urzędnicy musimy je poprawiać w drodze "wyinterpretowywania" naszych racji, na które nie mamy żadnych racjonalnych dowodów oraz poprzez inspirowanie rozporządzeń, które poprawią głupawą ustawę o broni i amunicji."

Czyli "prawo prawem, a racja musi być po naszej (urzędników) stronie".
Czyli dokładnie jak filmowa mama Kazimierza Pawlaka powiedziała:
Sąd sądem, ale "sprawiedliwość" musi być po naszej stronie
motto tak mądre, że aż ukraść je musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"

Awatar użytkownika
jurand
Posty: 527
Rejestracja: 17 czerwca 2010, 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#70 Post autor: jurand » 23 lutego 2012, 07:29

Z tą ilością potrzebną przez amatorów i wyczynowców, to jest zupełnie odwrotnie. Wyczynowiec potrzebuje właśnie jedynie kilka sztuk - czasem może to być nawet 1sztuka - zależy co strzela. Taki np. skeetowiec - jedna strzelba i tyle. SPECJALIZACJA....

Natomiast amator - ten chce wszystkiego popróbować, postrzelać w wielu konkurencjach. I to chcenie wystarczy (jak mu starczy budżetu).

Kolega mercator1990 to chyba pracuje w budżetówce, znaczy się jest na żołdzie państwowym. Na iwebie jest taki tomekwrocławski i wypisuje prawie te same komunały...

Walczyliśmy, walczymy i będziemy walczyć o jednoznaczne, przychylne strzelom prawo. Udało się wiele, a gdy będziemy działać RAZEM uda się jeszcze więcej. Kolego mercator1990 - nic w tej sprawie nie zrobiłeś, wręcz wychodzi, że nam nawet nie kibicowałeś. Masz prawo do swojego zdania. Szanuję to. Ale nie masz prawa do lansowania tych anty-strzeleckich i anty-obywatelskich poglądów. Takich poglądów, to trzeba się wstydzić...

Awatar użytkownika
SP7
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#71 Post autor: SP7 » 23 lutego 2012, 08:41

Chyba jednak sobowtór !

Obrazek
motto tak mądre, że aż ukraść je musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"

Delwin
Posty: 463
Rejestracja: 4 maja 2009, 14:27

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#72 Post autor: Delwin » 23 lutego 2012, 11:03

Przy okazji warto zauważyć, że rozporządzenie z 1932 zakładało wyraźnie pełną uznaniowość przy wydawaniu zezwoleń na broń (przez "władzę"). Czyli to też długa tradycja ...
Praktyka była jednak zupełnie inna - co oznacza, że problemem jest mentalność władzy a nie same przepisy. Z tych też powodów zmiany w prawie okazały się niezbędne.
You're gonna bob and weave out of the path of a bullet? That I'd like to see.

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#73 Post autor: Razorblade1967 » 23 lutego 2012, 11:12

jurand pisze:Kolega mercator1990 to chyba pracuje w budżetówce, znaczy się jest na żołdzie państwowym. Na iwebie jest taki tomekwrocławski i wypisuje prawie te same komunały...
No tak bo każdy ktoś myśli inaczej musi być na "państwowym żołdzie" ... ludzie macie jakąś "manię prześladowczą", wszędzie widzicie "utajonych funkcjonariuszy", to jakieś chore jest (drugi i-web się tu robi ... :? ). A nawet gdy takowi tutaj byli - to też mają prawo do wygłoszenia swojego zdania na ten temat.
jurand pisze: Masz prawo do swojego zdania. Szanuję to. Ale nie masz prawa do lansowania tych anty-strzeleckich i anty-obywatelskich poglądów. Takich poglądów, to trzeba się wstydzić...
Ma prawo do "lansowania" jakikolwiek swoich poglądów (w granicy dopuszczalnej prawem - ale akurat to nie ma tutaj zastosowania), ma prawo do wypowiadania swojego zdania publicznie, nawet wtedy gdyby był zwolennikiem całkowitego zakazu posiadania broni. To jest jego niezbywalne prawo (jako obywatela w demokratycznym kraju), a zachowując odpowiednie normy wypowiedzi i szacunek dla innych uczestników dyskusji - nie łamie ani regulaminu Forum, ani ogólnie przyjętych zasad dyskusji wśród ludzi cywilizowanych.

Wbijcie sobie do głowy, że istnieją ludzie o poglądach na pewne sprawy odmienne od Waszych i że mają takie samo prawo do wypowiedzi jak Wy. Jak dotychczas nie zauważyłem, aby było to miejsce wyznawania "jedynych słusznych poglądów" (w Waszym zapewne rozumieniu) - jeśli tak chcecie rozmawiać, to chyba powinniście sobie założyć jakieś "kółko wzajemnej adoracji" i tam się będziecie wzajemnie "ładować". Macie prawo się z Merkatorem1990 nie zgadzać, macie prawo krytykować jego punkt widzenia, ale nie macie prawa odmawiać mu prawa do swobodnego "lansowania" swoich poglądów (i to takich wypowiedzi należy się właśnie wstydzić). Może to robić tak samo, jak Wy możecie "lansować" swoje.

Jeżeli to Forum ma się stać takim miejscem - to ja dziękuję bardzo i rozstaję się z nim bez żalu.

adam.b
Posty: 152
Rejestracja: 19 marca 2011, 11:45

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#74 Post autor: adam.b » 23 lutego 2012, 11:33

Razorblade1967 pisze: [...] a zachowując odpowiednie normy wypowiedzi i szacunek dla innych uczestników dyskusji - nie łamie ani regulaminu Forum, ani ogólnie przyjętych zasad dyskusji wśród ludzi cywilizowanych.

[...]
Problem właśnie w tym, że nie zachowuje. To, że ma socjalistyczne podejście do świata ('burżujom dowalić', 'władza wie lepiej co dobre dla obywateli') może wynikać z jego młodocianego wieku. Natomiast wyzywanie ludzi którzy mają inne zdanie od oszołomów i nienormalnych trudno raczej nazwać szacunkiem dla innych uczestników, nieprawdaż?

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Prawo do posiadania Broni w Polsce.

#75 Post autor: Razorblade1967 » 23 lutego 2012, 11:59

adam.b pisze:Natomiast wyzywanie ludzi którzy mają inne zdanie od oszołomów i nienormalnych trudno raczej nazwać szacunkiem dla innych uczestników, nieprawdaż?
No to zarzuć mu niewłaściwe zachowanie, zgłoś sprawę do moderatora itd. - ale nie twierdź, że nie ma prawa głoszenia swoich poglądów i swojego punktu widzenia w dyskutowanej sprawie. Bo każdy z nas ma takie prawo - bez względu na to jakie te poglądy na prawo do posiadania broni ma.

A co do zachowania to sam przejrzyj temat jeszcze raz - jakoś paru uczestników tej dyskusji wykazuje "niezdrowe emocje" ... w sumie nie pozostajecie sobie dłużni. Ogólnie jak dla mnie żenada ... Nie róbcie z tego miejsca drugiego i-webu. :?

ODPOWIEDZ