Czy ograniczać się do krótkiej?

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
permoss
Posty: 31
Rejestracja: 25 listopada 2014, 20:44
Lokalizacja: Kraków, Polska

Czy ograniczać się do krótkiej?

#1 Post autor: permoss » 2 grudnia 2014, 20:55

Cześć,od niedawna jestem w klubie,strzelałem do tej pory tylko z pistoletu bocznego zaplonu margolina,swoją drogą fajna broń,zaczynam już ją powoli czuć,z glocka też strzelałem,świetny spust,super leży w dłoni.

Co do pytania zawartego w tytule,czy ograniczać się do broni krótkiej(wniosek na 4 sztuki krótkiej,2 boczne i centralne) czy spróbować sobie postrzelać też z długiej?

Generalnie raz strzelałem na komercyjnej strzelnicy z karabinku 22 lr wzorowanym na mp5 i powiem że fajne wrażenie,aczkolwiek jest jakaś szansa uzyskania takiego zezwolenia?

Bo licząc 4 krótkie i około 2 długie to wychodzi 6 sztuk,czytałem wątek pana Mateusza Kurowskiego i robili mu problem z siedmioma.

Zatem zostać przy krótkiej czy jest szansa też na długą?

Awatar użytkownika
carlos
Posty: 225
Rejestracja: 19 marca 2011, 08:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ograniczać się do krótkiej?

#2 Post autor: carlos » 16 grudnia 2014, 08:17

W promesie nie masz rozgraniczenia na krótką i długą, tylko na centralny i boczny zapłon. Możesz kupić jaką chcesz.. ja mam w sumie na 40sztuk, 10 do sportowych i 30 do kolekcjonerskich.
W społeczeństwie owiec wolimy być wilkami.

permoss
Posty: 31
Rejestracja: 25 listopada 2014, 20:44
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Czy ograniczać się do krótkiej?

#3 Post autor: permoss » 17 grudnia 2014, 16:09

W sumie to jeśli chodzi o sport i strzelanie do tarczy to kręci mnie broń krótka,zawody itp
Chciałbym też jakieś karabinki,strzelby by czasami postrzelać na strzelnice od święta bo drogie naboje i ewentualnie dla mania.

Jest realna szansa dostać na 4 sportowe i 10 kolekcjonerskich do celów sportowych,składając dwa wnioski mając komplet dokumentów?

Czytałem że pytają nawet o udział w wystawach w wydziale postępowań administracyjnych,jak z tym jest i panu ile zajęło zdobycie tych papierów?

Awatar użytkownika
carlos
Posty: 225
Rejestracja: 19 marca 2011, 08:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ograniczać się do krótkiej?

#4 Post autor: carlos » 17 grudnia 2014, 20:37

Zależy od WPA u mnie bezproblemowo. Najpierw miałem na trzy do sportu dwa centralne jeden boczny po roku rozszerzyłem o siedem do sportu i po paru miesiącach zapisałem się do stowarzyszenia i wystąpiłem o 30 sztuk kolekcjonerskich... o żadne wystawy nie pytali, a po 1,5 miesiąca od złożenia papierów miałem decyzję...jak mi braknie miejsca to będę dalej rozszerzał.
W społeczeństwie owiec wolimy być wilkami.

Awatar użytkownika
the_piotrex
Posty: 181
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 19:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czy ograniczać się do krótkiej?

#5 Post autor: the_piotrex » 24 grudnia 2014, 10:21

permoss pisze: Jest realna szansa dostać na 4 sportowe i 10 kolekcjonerskich do celów sportowych,składając dwa wnioski mając komplet dokumentów?
Absolutnie ma szansy bo ustawa nie przewiduje kolekcjonerskich do celów sportowych. Przykro Mi :(

Awatar użytkownika
carlos
Posty: 225
Rejestracja: 19 marca 2011, 08:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ograniczać się do krótkiej?

#6 Post autor: carlos » 24 grudnia 2014, 14:11

Dokładnie... ale sportowej do kolekcjonerskich, jest duża...
W społeczeństwie owiec wolimy być wilkami.

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Czy ograniczać się do krótkiej?

#7 Post autor: variag » 28 grudnia 2014, 18:24

Bo licząc 4 krótkie i około 2 długie to wychodzi 6 sztuk,czytałem wątek pana Mateusza Kurowskiego i robili mu problem z siedmioma.

Zatem zostać przy krótkiej czy jest szansa też na długą?
W decyzji nie masz "broni krótkiej" i "broni długiej" ale:
a) bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
b) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,
c) gładkolufowej,
d) przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego)

Napisz na 9 sztuk sportowej i z 10 kolekcjonerskiej, ale z uwzględnieniem tego na co masz patent strzelecki, jak nie masz np gładkiej lufy to nie możesz się od ręki starć o pozwolenie na nią. W takim wypadku trzeba rozszerzyć patent.
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

ODPOWIEDZ