Trening karabinowy, 14.02, Makówka.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Trening karabinowy, 14.02, Makówka.

#1 Post autor: Old Cadet » 3 lutego 2015, 19:23

Zapraszam na trening do Makówki koło Grodziska Mazowieckiego, 14 lutego, sobota, start godzina 11.00.
Zaproszenie nie jest adresowane do tych, którzy byli na treningu 24.01, bo program treningu będzie identyczny. Chyba, że ktoś chce strzelić to samo jeszcze raz. Trening powtarzamy, bo są takie prośby od tych, którzy w pierwszym terminie nie mogli.
Strzelamy przede wszystkim z karabinu, ale niezbędny będzie też pistolet. Trening będzie miał charakter sprawdzianu, strzelać będziemy kilka testów. Na pewno strzelimy test karabinowy Paula Howe’a, czyli"sierżanta Sandersona". Strzelimy też Wszechstronny Konkurs Karabinu Wojskowego, który bazuje na teście "sierżanta Sandersona". Ponieważ nie będzie nas wielu wystarczy nam czasu, by oceniać tarcze po każdym zadaniu, co pozwoli przeanalizować, jakie strzelania (dalekie, bliskie, wolne, szybkie, stojąc, klęcząc itd) sprawiają nam kłopot i nad którymi elementami należy popracować. Kolejne testy strzelimy w miarę czasu, jaki będzie do dyspozycji.
Niezbędny sprzęt: karabin z pasem, minimum 3 magazynki karabinowe, ładownice karabinowe, około 100 naboi karabinowych oraz pistolet (bo choć test jest karabinowy to pistolet jest niezbędny), do pistoletu wystarczy jeden magazynek i jeden (1) nabój.
Niezbędna znajomość zasad bezpieczeństwa w strzelectwie dynamicznym.
Przypominam ogólną zasadę, że na treningu pojawiamy się z przystrzelaną bronią, bez niesprawdzonych wcześniej elementów broni, bez niesprawdzonych wcześniej elementów wyposażenia. W przeciwnym razie będziecie przede wszystkim walczyć ze sprzętem, a nie z nim współpracować i korzyści z treningu będą znikome.
Ponieważ na poprzednich treningach były w tej sprawie prośby, można też wziąć strzelbę i naboje wyłącznie śrutowe, przygotuję kilka prostych zadań, ale strzelbę traktujemy jako dodatek, jeśli wystarczy nam czasu.
Liczba miejsc ograniczona. Proszę nadsyłać zgłoszenia przez pw. Tylko osoby z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia mają gwarancję udziału. W zgłoszeniu proszę podać nr telefonu, dla szybkiej łączności w przypadku złej pogody i odwołania zajęć.
Pozdrawiam OC

ODPOWIEDZ