Strona 1 z 1

Biblioteka strzelecka.net

: 20 marca 2020, 11:22
autor: Tarnow_A
Gdzie można byłoby umieścić 8 plików o łącznym rozmiarze do 800 MB? Wszystkie pliki są typu PDF. Moze dałoby się na forum? Tylko dla osób zarejestrowanych.

Re: Biblioteka strzelecka.net

: 23 marca 2020, 06:49
autor: Tarnow_A
Post ma na celu wybadanie potencjalnej możliwości wykonania tego. Nie uważam że powinien być tu dostęp powszechny. Wyłacznie dla znajomych z strzelecka.net.

Re: Biblioteka strzelecka.net

: 23 marca 2020, 09:49
autor: bike
Myślę , że możesz spróbować podzielić się materiałami przy pomocy https://wetransfer.com/
Przynajmniej ja tak ostatnio dostaję pliki od znajomych z uczelni. Jest to wygodne, gdy jedna osoba chce jednorazowo przekazać pliki kilku znajomym. Ja dostaje małe pliki, ale teraz sprawdziłem, że bezpłatnie można przesłać do 2 GB.
1. Wchodzisz na stronę https://wetransfer.com/
2. Nie trzeba się logować.
3. Przy okienku do wgrywania pliku będzie przycisk opisany w jednej z dwóch opcji albo „TRANSFER” wówczas przesyłasz dane bezpoślednio na wpisany konkretny adres
mailowy, lub „GET A LINK” wówczas generujesz link, który sam udostępniasz komu chcesz. Jedną z tych dwóch opcji wybierasz klikając na przycisk menu (kółko z trzema kropkami) . Proponuję stworzenie linku.
4. Wgrywasz pliki.
5. Zostaje wyświetlony link, który pod którym możesz pobrać dane.
6. Link przesyłasz w wiadomości prywatnej, sms czy czym czymkolwiek, komu chcesz.
Uwaga. Link jest aktywny przez 7 dni.
Potem o sprawie zapominasz. (ale pamiętaj że jest to zwykły internet :) czyli lepiej nie przesyłać rzeczy tajnych :) czy mogących nas skompromitować :)
Poniżej na próbę przesyłam coś „śmiesznego” i strasznego zarazem (przynajmniej dla mnie).
https://we.tl/t-iTVTUZIYe6

Re: Biblioteka strzelecka.net

: 23 marca 2020, 10:09
autor: waliza
Mogę też utowrzyć oddzielny dział widoczny tylko dla zalogowanych.

Re: Biblioteka strzelecka.net

: 23 marca 2020, 10:29
autor: bike
Ależ owszem, czemu nie. Chociaż wiem po sobie, że kiedyś sam musiałem utworzyć konto na forum motoryzacyjnym, tylko po to żeby móc obejrzeć zdjęcia niedostępne dla gości. Być może do dziś jestem tam martwą duszą, ale co chciałem zobaczyłem.

Re: Biblioteka strzelecka.net

: 23 marca 2020, 11:48
autor: maziek
Wetransfer jest fajny ale nie do "wiszenia na stronie" - po 7 dniach kasują bezwzględnie. Kumpel chciał odzyskać od nich dane bo zaginęła mu płytka z dokumentacją medyczną i tylko u nich mogła jeszcze być, dosłownie parę dni po tym "przepisowym" tygodniu - ale pryncypialnie odpowiedzieli, że działają zgodnie z własnym regulaminem.

Re: Biblioteka strzelecka.net

: 23 marca 2020, 12:26
autor: bike
WeTransfer jest idealny do naszych potrzeb.
Dlaczego?
Ponieważ 800 MB pdf to prawdopodobnie m.in. rozmaite publikacje. Mając na uwadze ewentualną ochronę praw autorskich, wieszanie na stronie jest ryzykowne. (moim zdaniem nie wchodzi w rachubę) Jednocześnie takie materiały bez problemu osoba fizyczna może udostępnić znajomemu. A do tego wetransfer nadaje się świetnie. I jak sam zauważyłeś po 7 dniach teoretycznie w internecie nie ma po nich śladu.

Re: Biblioteka strzelecka.net

: 23 marca 2020, 12:30
autor: Tarnow_A
Proponuje utworzyć dział tylko dla zalogowanych z wykazem treści/tematów niedozwolonych + z zastrzeżeniem o celach włącznie edukacyjnych. Żadnej praktyki na własną rękę.

Re: Biblioteka strzelecka.net

: 23 marca 2020, 12:34
autor: maziek
Bike, w ten brak śladu w sensie o którym piszesz to nie wierzę ani chwili. Możliwe, że polega on tylko na obcięciu dostępu po 7 dniach. Do akcji wet jest idealny, sam używam do wszystkiego, co przekracza te marne 25 MB co daje Google. Ale "powiesić na kołku" jakiejś knigi, żeby sobie po wsze czasy wisiała się nie da. Zaletą jest natomiast że to działoby się prywatnie (nie obciążało strzeleckiej w żadnym wymiarze - np. praw autorskich).