Strona 1 z 1

aluminiowy bęben rewolweru

: 15 marca 2021, 13:53
autor: Tytus de ZOO
Czy to ma prawo działać? S&W robi - zdaje się od wielu lat - aluminiowe cylindry. Co prawda do 22lr i 22WMR, ale ten drugi nabój nie jest taki całkiem niskociśnieniowy, przecież. To jeszcze rewolwer, czy tylko liwolwer? Co interesujące, na amerykańskich forach wyczytałem, że niektórzy użytkownicy oddali z takiej broni "wiele tysięcy" strzałów bez wpływu na bęben (nie licząc strony estetycznej).

Re: aluminiowy bęben rewolweru

: 15 marca 2021, 18:44
autor: Apolinary Koniecpolski
Ale monolit czy tulejowany/koszulkowany?

Inna sprawa że amelinium amelinium nie równe, taki np. Sullivan już jakieś siedem dekad wstecz opracował aluminiowe lufy(od wewnątrz chromowane) pod całkiem wredne pod względem ciśnienia patrony - i prawie mu to wyszło ;)

Re: aluminiowy bęben rewolweru

: 15 marca 2021, 18:57
autor: waliza
Dobrze, że Horacy z Danielem tego nie dożyli.

Re: aluminiowy bęben rewolweru

: 15 marca 2021, 19:27
autor: Tytus de ZOO
Apolinary Koniecpolski pisze:
15 marca 2021, 18:44
Ale monolit czy tulejowany/koszulkowany?
Tego to ja nie wiem, nigdzie nie ma danych. Sporo naszukałem się, żeby potwierdzić, że to info na stronie S&W nie jest zwykłą omyłką.

Re: aluminiowy bęben rewolweru

: 15 marca 2021, 19:32
autor: Apolinary Koniecpolski
Co do Sullivana, to on chyba jednak stalową koszulkę dał*.
Czyli to co kiedyś S&W stosował w serii AirLite, czy szopy w znalowych liworwerach - ale i całkiem przyzwoitych rewolwerach ;)

*podczas prób ponad 5k patronów wytrzymał, ale wtedy troszkę ponad stówkę ciurkiem puścili i zaczął bokiem strzelać :twisted:
Pewnie gdyby zamiast 308 pod 30-06(bardziej płaska krzywa ciśnienia) była ta lufa - a strzeladło tylko pod pojedynczy - to pewnie resurs lufy przekraczałby znacznie ten karabinu.
Inna sprawa jakim popaprańcem(bo sam masochizm to ciut przymało) trzeba było być żeby seriami pruć z - dodatkowo odchudzonego - AR10 ;)