Nowy AR15 na forum - powitanie.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

Nowy AR15 na forum - powitanie.

#1 Post autor: michalop » 9 kwietnia 2007, 17:36

Na początek chciałbym się przywitać - od kilku dni intensywnie czytam forum i cieszę sie że udało mi się znaleźć w sieci miejsce skupiające tak wielu polskojęzycznych sympatyków broni.

Wszelkiego rodzaju strzelectwo zajmuje mnie od dzieciństwa i wygląda na to że tak już zostanie. Obecnie czynnie uprawiam wiele dyscyplin strzeleckich - zarówno dynamicznych jak i "tych nudnych" i trochę poluję.

... przy okazji powitania pozwolę sobie pochwalić się moją najnowszą zabawką:

Obrazek

Obrazek

kal. 223 rem.
lufa lothar walther 20 zoll
national match trigger
kompensator OA
obudowa lufy A.R.M.S. S.I.R.
Holosight gen I




piotrek

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

#2 Post autor: ss100 » 9 kwietnia 2007, 20:17

Pozazdrościć :lol: ładny.
Jak możesz to napisz jak strzela i jaki skok gwintu jest, i z czego najlepiej strzela (trochę nudzę ).
Pozdrawiam Andrzej

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#3 Post autor: dexter 1990 » 9 kwietnia 2007, 20:36

kolimator wyglada jak by był zamontowany tyłem do przodu hehehe

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

#4 Post autor: Foka » 9 kwietnia 2007, 20:58

Pewnie to dlatego, że to nie kolimator tylko holo :P
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#5 Post autor: dexter 1990 » 9 kwietnia 2007, 20:58

O kurcze, fakt, nie doczytałem. Kajam się i prosze o wybaczenie.

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#6 Post autor: michalop » 9 kwietnia 2007, 23:15

gwint: skok 228mm, 6-cio polowy

do tej pory (mam go dopiero 2 tygodnie) wypróbowałem:

S&B match 69 gr (sierra match king)
Remington UMC 55 gr.
American eagle 55 gr
American eagle 69 gr
Wolf 55 gr

po początkowych problemach z przeładowywaniem ("fabrycznie" ukręcona jedna śruba przytwierdzająca "fajkę" doprowadzenia gazów do zamka) i wymianie zamka na wszystkich wypróbowanych typach amunicji działa bez zarzutu. celniejszy wydaje sie być jednak na cięższych pociskach.
trudno o 100% werdykt bo do tej pory miałem okazję strzelać jedynie na osiach do 100m. ... nie mówiąc już o tym że Holosight średnio się nadje do sprawdzania dokładności.
...z uzyskanych wyników jestem jednak zadowolony.


piotrek

Awatar użytkownika
Guliwer
Posty: 497
Rejestracja: 7 kwietnia 2006, 21:03

#7 Post autor: Guliwer » 11 kwietnia 2007, 23:50

Witam!

Gratuluję zakupu.
Jaki to model? Widać, że produkcja niemiecka.
Czy można prosić o więcej zdjeć, zwłaszcza karabinu w całości po obu stronach, żeby obejrzeć kształt lufy, kolbę i czy ma ręczny dosyłacz.
No i jak będziesz broń czyścił, to popstrykaj trochę fotek, zwłaszcza zamka i... czego się tylko da :)

Zapewne wszystkich kolegów interesuje też cena.

pzdr
"Wtedy wydawało nam się, że jak się ma dwa rewolwery, to ma się wszystko".
Marek Edelman- "Zdążyć przed Panem Bogiem"

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#8 Post autor: michalop » 19 kwietnia 2007, 13:57

Z okazji, że dziś doszedł do mnie nowy grip Magpula i regulowany policzek wstawiam kilka nowych zdjęć.

Rękojeść, dzięki wymiennym przednim i tylnym panelom da się doskonale dopasować do indywidualnych preferencji strzelca. Jestem naprawdę mile zaskoczony wspaniałą jakością wykonania. Gumowany Houge, który dotychczas był zamontowany na broni jest znacznie przyjemniejszy w dotyku, ale za to śliczna faktura Magpula rekompensuje to w zupełności.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

piotrek

Awatar użytkownika
Guliwer
Posty: 497
Rejestracja: 7 kwietnia 2006, 21:03

#9 Post autor: Guliwer » 20 kwietnia 2007, 18:27

Dzięki za fajne fotki, są debest ale daj jeszcze prawą stronę ARka15, jeśli możesz.
Lufę taką jak masz znam :)
Jak jest z tą komorą gazową bez tłoczyska :?:

pzdr
"Wtedy wydawało nam się, że jak się ma dwa rewolwery, to ma się wszystko".
Marek Edelman- "Zdążyć przed Panem Bogiem"

Keyser Soze
Posty: 14
Rejestracja: 12 grudnia 2005, 13:07

#10 Post autor: Keyser Soze » 20 kwietnia 2007, 19:12

Oberland Arms to zdaje się producent jednych z najwyżej ocenianych jakościowo klonów AR-15?

Podobno firma anonsowała prace nad wydaniem tłokowym swoich OA, na obraz i podobieństwo HK416. Wie ktoś coś więcej o tym?

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#11 Post autor: michalop » 21 kwietnia 2007, 00:26

Podobno firma anonsowała prace nad wydaniem tłokowym swoich OA, na obraz i podobieństwo HK416. Wie ktoś coś więcej o tym?
podobno mają być w tym roku w ofercie OA . nie wiem jeszcze czy importowane czy własna konstrukcja.
od tego roku OA produkuje też inne "upper reciver`y" o nieco zmienionej konstrukcji.
Jak jest z tą komorą gazową bez tłoczyska
standardowy system stonera. zupełnie normalny w swej niedoskonałości. (choć od wymiany suwadła - odpukać - zacięcia nie miałem)

piotrek

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

#12 Post autor: Botras » 21 kwietnia 2007, 14:35

Jako wybitny wielbiciel konstrukcji M16 :wink: chciałem spytać: jak często trzeba czyścić wnętrze suwadła/zamek/iglicę? A może raczej: jaki jest stan zanieczyszczenia tych powierzchni po powiedzmy 30, 60, 120 i więcej strzałach?
I miałbym prośbę o zdjęcie suwadła pokazującego te 'żebra' po bokach.
Where do they put the bait?

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

#13 Post autor: variag » 21 kwietnia 2007, 19:53

A jakieś tarcze ze strzelania?
Powiedzmy ze 100 metrów.
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#14 Post autor: michalop » 21 kwietnia 2007, 20:31

Instrukcja podaje że czyszczenie wnętrza zamka (połączone z jego całkowitym rozłożeniem) powinno nastąpić po 500-1000 strzałach.
ja z mojego oddałem na razie ok 450 - przecierając go jedynie z zewnątrz.

co do zabrudzenia to trudno je zdefiniować. Beryl mojego ojca również się zanieczyszcza. póki nie prowadzi to jednak do zacięć nie widzę problemu.
.223 to raczej brudząca amunicja. wiec niezależnie od ilości osadów zawsze po treningu czyszczę broń. standardowo - lufa szczotką mosiężną i filcami , zamek z zewnątrz, wnętrze korpusu itp lekko nasączoną olejem szmatką - a potem drugi raz na sucho.

... a teraz fotki na życzenie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

piotrek

P.S. tarcz (takich z oszałamiającymi wynikami) nie mam - trenuję raczej dynamicznie - jak sobie sprawię lunetę to będzie bardziej precyzyjnie.
jak się przyłożę to na 75 metrów stojąc i opierając karabin o rurkę 10 strzałów zamyka się w 4-5cm. ... ale jak już pisałem holosight nie do tego został zaprojektowany.
zaskoczyło mnie gdy ostatnio strzelałem z .30 carbine kolegi i 4 z pięciu strzałów, leżąc (otwarte przyrządy) udało mi się umieścić w grupie ok 2cm.

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

#15 Post autor: Botras » 22 kwietnia 2007, 09:02

Dziękuję za zdjęcia! Czy mógłbyś pokazać takie, gdzie suwadło byłoby widziane od przodu? I wiążące się z tym pytanie: jakie "wysokie" są te żebra, tj. jak bardzo wystają z powierzchni suwadła? Bo mam taką teorię, że w ciągu lat żebra owe robiły się coraz bardziej wydatne.
Where do they put the bait?

ODPOWIEDZ