Nowy AR15 na forum - powitanie.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

#16 Post autor: variag » 22 kwietnia 2007, 20:23

A mnie interesowało by porównanie skupień z Berylem w tych samych warunkach i z tymi samymi przyrządami celowniczymi na tym samym dystansie.
Bo jak napisałeś masz taką możliwość .
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#17 Post autor: michalop » 22 kwietnia 2007, 23:59

jak przyjadę do Polski to porównam z Berylem ... ale to pewnie dopiero w czerwcu.

... a żebra , nie całkiem wystają. są wyfrezowane z okrągłej części suwadła.
głębokość ok. 0,8-1mm. tak na marginesie to w nowych OberlandArms (2007) zrezygnowano całkiem z (jak to określono) zbytecznego dla strzelców sportowych popychacza ... a więc i żebra tracą sens.

piotrek

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

#18 Post autor: Botras » 23 kwietnia 2007, 07:22

michalop pisze:
... a żebra , nie całkiem wystają. są wyfrezowane z okrągłej części suwadła.
Oj, lecz miałem na myśli te podłużne żebra, czy też szyny po bokach suwadła, co prowadzą je w komorze zamkowej.
Where do they put the bait?

rybek
Posty: 27
Rejestracja: 7 października 2005, 14:39
Lokalizacja: Poznań

#19 Post autor: rybek » 23 kwietnia 2007, 12:31

Piękne zdjęcia Piotrze, ale czy mógłbyś je robić na bardziej kontrastowym podłożu ? Czarne na czarnym się zlewa, a my tu setne milimetra analizujemy na tym lub owym, tocząc zażarte boje o wyższości jednej setnej milimetra nad inną setną :D

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#20 Post autor: michalop » 23 kwietnia 2007, 17:25

zdjęcia wstawię wkrótce.

.. ale może pomoże wam ta strona

http://www.cncgunsmithing.com/downloads.html

w rubryce blueprints są spakowane pliki pdf z rys. technicznymi

piotrek

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#21 Post autor: michalop » 23 kwietnia 2007, 20:22

... a tu ciekawostka >

animacje porównujące zasadę działania HK 416 i systemu w M4

http://www.armytimes.com/projects/flash ... 0_carbine/

piotrek

Awatar użytkownika
RS
Posty: 59
Rejestracja: 7 czerwca 2007, 10:36
Lokalizacja: z głębi serca
Kontakt:

#22 Post autor: RS » 22 czerwca 2007, 14:33

michalop pisze:Z okazji, że dziś doszedł do mnie nowy grip Magpula i regulowany policzek wstawiam kilka nowych zdjęć.

Rękojeść, dzięki wymiennym przednim i tylnym panelom da się doskonale dopasować do indywidualnych preferencji strzelca. Jestem naprawdę mile zaskoczony wspaniałą jakością wykonania. Gumowany Houge, który dotychczas był zamontowany na broni jest znacznie przyjemniejszy w dotyku, ale za to śliczna faktura Magpula rekompensuje to w zupełności.
Karabin jest fantastyczny - GRATULACJE. Miałem okazję strzelać już z OA-15 i przyznam że to naprawdę klasa sama w sobie :)

Czy ten chwyt Magpula bardzo zmienia ułożenie dłoni? Widać po profilu że jest jakby krótszy, a dodatkowo przesuwa wysokość ułożenia dłoni w dół, a co za tym idzie także ułożenie palca na języku spustowym.
<== D. V. C. ==>

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#23 Post autor: michalop » 24 czerwca 2007, 20:06

Standardowo w komplecie, poza "korpusem rękojeści" są jeszcze 2 wymienne części przednie i 3 tylne - widać na jednym ze zdjęć. pozwala to optymalnie dopasować grip do ręki strzelca. Założyłem grzbiet przesuwający chwyt w dół, gdyż właśnie zbyt wysokie położenie dłoni było głównym powodem dla którego wymieniłem wcześniej zainstalowanego houge`a (niezrównanie komfortowa, gumowana powierzchnia)

piotrek

Awatar użytkownika
RS
Posty: 59
Rejestracja: 7 czerwca 2007, 10:36
Lokalizacja: z głębi serca
Kontakt:

#24 Post autor: RS » 26 czerwca 2007, 08:52

michalop pisze:(...) gdyż właśnie zbyt wysokie położenie dłoni było głównym powodem dla którego wymieniłem wcześniej zainstalowanego houge`a (niezrównanie komfortowa, gumowana powierzchnia)

piotrek
Znam ten chwyt :) I właśnie też pomyślałem że ten układ Mgpula może być bardzo korzystny :)

Mam jeszcze pytanie co do wyboru OA. Czy przed zakupem strzelałeś z innych AR'ów dostępnych na rynku? Miałeś może do czynienia ze Stag Arms lub Sabre Defence?
<== D. V. C. ==>

ynki
Posty: 5
Rejestracja: 3 września 2006, 19:03

#25 Post autor: ynki » 1 lipca 2007, 13:35

ja osobiscie wole rock river super wykonanie i przyjemnie sie strzela
co do stag arms to odradzam bardzo sie ''popsula '' ta firma ostatnio a mieli oni ostatnio pare wpadek

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#26 Post autor: michalop » 1 lipca 2007, 22:35

strzelałem tylko z OA i Sabre Defence - w wynikach nie było różnicy (może za słaby jestem)
o zakupie zdecydowały właściewie trzy czynniki :
- wykończenie powierzchi (anodowane OA wyglądajakoś lepiej)
- dostępność i serwis (na xr trzeba obecinie czekać ponad 7 miesięcy a serwis Oberland słynie z rzetelności.)
- supiektywna sympatia do produktów OA

... no i w OA od ręki mieli moją ukochaną S.I.R A.R.M.S


piotrek

Awatar użytkownika
RS
Posty: 59
Rejestracja: 7 czerwca 2007, 10:36
Lokalizacja: z głębi serca
Kontakt:

#27 Post autor: RS » 2 lipca 2007, 20:20

Dzięki za opinie.
Niestety w PL trzeba czekać na OA tak samo długo jak na Sabre i przy podstawowym wyposażeniu SD wypada trochę taniej w porównaniu do podobnego OA. Nie wiedziałem że OA są anodyzowane?? Mysłałem że kładą pochodną powłoki BT którą nawiasem mówiąc stosuje się u mnie w pracy przy zamówieniach na różne wymagające części. Jest prześliczna to fakt, ale trochę za szybko pojawiają się na niej rysy. Tak jest w przypadku OA z którego strzelałem. Co nie zmienia faktu że karabin nadal wygląda super. Tylko dlaczego w tej klasie broni pozwolono sobie na luz między upper a lower reciever :? Może trafił się akurat taki egzemplarz.

Co do Rock River Arms, chyba nie jest dostępny w Europie... niestety :(
<== D. V. C. ==>

michalop
Posty: 88
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, 17:18
Lokalizacja: Sosnowiec / Kraków / Münster

#28 Post autor: michalop » 3 lipca 2007, 10:20

co do luzu - mój jak był nowy to nie miał - teraz ma leciutki ... ale też nie widziałem żadnego AR15 bez tej przypadłości - taka konstrukcja :wink: - a zjawisko powszechne więc wymyślono element mu zapobiegający.

http://www.gunrack.de/index.php?id=product,3,7,322


piotrek

Awatar użytkownika
RS
Posty: 59
Rejestracja: 7 czerwca 2007, 10:36
Lokalizacja: z głębi serca
Kontakt:

#29 Post autor: RS » 3 lipca 2007, 11:36

Faktycznie to przypadłość tej konstrukcji :) Mimo to szkoda że fabrycznie nowy karabin z górnej półki bo od OA miał spory luz. A ten gadżet fajny zapamietam linka :)
<== D. V. C. ==>

ODPOWIEDZ