Hatsan - jakiego wybrać?

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
kometes
Posty: 2
Rejestracja: 13 marca 2008, 22:23

Hatsan - jakiego wybrać?

#1 Post autor: kometes » 13 marca 2008, 22:28

To co w temacie. Interesuje mnie kaliber 5,5 mm, jak największa siła, celność, możliwość tuningu, nie będę z tego strzelał tysiące razy więc trwałość ma mniejsze znaczenie. Do tego - jak ją stuningować by miała lepsze osiągi i była cichsza. Z góry dziękuję za rady.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#2 Post autor: dexter 1990 » 14 marca 2008, 15:14

Proponuję nie to forum. Nikt nie jest chyba na tyle głupi żeby mie potem wyrzuty sumienia że Ci odpowiedział.

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

#3 Post autor: asasello » 14 marca 2008, 19:15

Mam model 75.Nic nadzwyczajnego.Pytaj w tawernie tureckich strzelców.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Hatsan - jakiego wybrać?

#4 Post autor: Madrian » 21 marca 2008, 15:43

kometes pisze:To co w temacie. Interesuje mnie kaliber 5,5 mm, jak największa siła, celność, możliwość tuningu, nie będę z tego strzelał tysiące razy więc trwałość ma mniejsze znaczenie. Do tego - jak ją stuningować by miała lepsze osiągi i była cichsza. Z góry dziękuję za rady.
po pierwsze - zapomnij o 5,5mm. Śrut 4,5mm jest znacznie lepszy jeśli chodzi o celność. Jak nie wierzysz, poczytaj podręcznik do fizyki i wzór na Energię kinetyczną.
po drugie, większość hatsanów to niemal identyczny system. Wyjątkiem są modele z dolnym naciagiem (drobne różnice z powodu odmiennego naciągu) oraz zupełnie nieprzystosowany do naszego limitu ustawowego H-125.
Najbardziej zawansowny jest model H-85. H-55 to klasyka i ma drewniane łoże co jest ogromną zaletą dla wielu osób - Jest nieźle wykończone i bardzo przyjemne, ma też walory użytkowe (większa masa tłumiąca odrzut), wobec skromnej wady jaką jest nieco większa podatność na urazy mechaniczne - wgniecenia i zadrapania.
Do tuningu nadają się wszystkie, nalezy jednak pamietać, że choć konstrukcja Hatsana wytrzyma nawet 20J, to optymalną Ek z jaką powinien strzelać jest ok. 14-15J - jest wtedy najcelniejszy.
Reszta to kwestia gustu. Główna różnice w modelach Hatsanów to styl wykonania łoża i wykończenia.
Przyrządy światłowodowe TG to zbędny bajer i bardziej przeszkadzają.
Nie kupuj taniej optyki na bazarze czy allegro - rozleci się.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

ODPOWIEDZ