Beretta Elite II lub inne do 300zł

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
kamilton
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2008, 18:10

Beretta Elite II lub inne do 300zł

#1 Post autor: kamilton » 24 lipca 2008, 18:15

Witam wszystkich! Mam zamiar kupic sobie wiatrowke na strzelnice. Interesuje mnie modlel Elite II, chodzi mi o pistolet na CO2 do 300zl. Czy Beretta to dobry wybor? Jestem otwarty na inne propozycje. :D

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 25 lipca 2008, 07:12

Zależy do czego. Jeśli ma to być podbijacz libido, bo jest PRAWIE jak broń, to może być.
Jeśli ma to być sprzęt do rekreacji, czyli okazyjnego zasypywania puszek tonami śrutu, bez uwzględniania celności, na upartego może być.
Jeśli ma to służyć do czegoś bardziej wymagającego pod względem osiągów i celności, to lepiej sobie odpuścić.
Do 300zł, nie kupisz porządnego pistoletu na CO2.
Celnością w tym segmencie grzeszy głównie Crosman 3576. Ale to jest rewolwer.
Jeśli zależy ci na realizmie, to dorzuć parę groszy i kup Umarexa CP-99 Compact.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

kamilton
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2008, 18:10

#3 Post autor: kamilton » 25 lipca 2008, 10:07

Ale ten Elite II mi sie nie rozpadnie po miesiacu.

kamilton
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2008, 18:10

#4 Post autor: kamilton » 25 lipca 2008, 11:38

?*

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#5 Post autor: Madrian » 25 lipca 2008, 18:56

Crosman i Compact też nie... Pod warunkiem, że będziesz go używał zgodnie z instrukcją.
Jesli będziesz nim wbijał gwoździe, to może się rozpaść. :twisted:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

kamilton
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2008, 18:10

#6 Post autor: kamilton » 25 lipca 2008, 19:42

Czyli jak bede strzelal normalnie (zgodnie z instrukcja) to moge kupic Elite II bez obawy ze mi sie po miesiacu rozleci?

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#7 Post autor: Madrian » 26 lipca 2008, 15:28

Poziom jakości jest podobny jak w CP-99 Sport... Przy regularnym smarowaniu, dbaniu o uszczelki i braku szaleństw może miesiąc przeżyje... :twisted:
Ale to twoja decyzja. Zdecydowanie radzę ci kupić CP-99 compact. Ma blow back-a, a twoja "Elyta" to CPS w innym ubranku i z magazynkiem pudełkowym. Crosman 3576 z kolei oferuje możliwość napięcia kurka przed strzałem, co b. dużo daje przy strzelaniu na celność. Ma też dużo dłuższą lufę i ... standardową szynę do montowania optyki. Aż się prosi o kolimator. A przy tym jest tańszy. Można też do niego dokupić 8" lufę, a wtedy mamy sprzęt prawie do strzelań w zapałki.

Podsumowując - ja bym Elity nie kupił. Militarny wygląd szybko traci posmak nowości, a wady sprzętu zaczynają dokuczać. Lepiej nabyć coś co daje naprawdę dużo zabawy, lub spore możliwości. Mój CPS ze stopki leży prawie nieużywany. A był kupiony dlatego, że ... przypominał prawdziwą broń. Ale zasypać cel śrutem, mogę i z Crosmana, a przy tym, więcej tych śrutów w cel trafi... Jak chcę wyzwania, to wolę wziąść karabinek i postrzelać do puszek z odległości większej niż 50m (Hatsan), albo w kapsle z 20m (IŻ).
Dlatego jeśli już lubisz realizm, to dowal te 150zł i kup Compacta.

CP-99 Compact
http://www.sklep.ochrona.gt.pl/go/_info/?id=2680

Crosman 3576
http://www.militaria.pl/crosman/wiatrow ... oduct=2552(ps - przepraszam za link do tych idiotów M-aćjego.pl, ale to tylko dla zilustrowania o co biega).

Beretta Elite II
http://www.bron.pl/content/view/full/49884

PS - zapomniałeś dodać do czego, i dlaczego chcesz kupić pistolet na CO2.
A to dużo daje przy weryfikowaniu potrzeb względem dostępnych modeli na rynku.
I czy na strzelnicę, bo chcesz sam strzelać, czy chcesz to dla klientów?
Od razu powiem, że dla klientów żaden pistolet na CO2 się nie bardzo nadaje, z powodu masakrycznych kosztów 1 strzału, a przy tej jakości sprzęt może nie wytrzymać kilkutysięcy strzałów w miesiącu.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

kamilton
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2008, 18:10

#8 Post autor: kamilton » 26 lipca 2008, 16:33

Wybralem compacta. Pistolet chce do strzelania na strzelnicy albo do puszek, tak dla potrzeb rekraacyjnych. Najwazniejsze zeby byl jak najbardziej podobny do orginalu i zeby mi sie nie rozpadl. Mysle ze Comapct to dobry wybor. A jesli juz rozmawiamy o Compacie to z jakiego materialu on jest zrobiony wiem, ze "to na gorze" co sie przesuwa do tylu to metal. Przepraszam za takie zwrotu ale nie znam sie na pistoletach.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#9 Post autor: Madrian » 27 lipca 2008, 00:45

Nie dam głowy, ale to chyba jakiś stop aluminium.
Czemu ma być "jak najbardziej podobny do oryginału"? :twisted: Czyli jednak podbijacz libido... :wink:
Spokojnie... przejdzie ci... :D
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

kamilton
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2008, 18:10

#10 Post autor: kamilton » 27 lipca 2008, 10:53

Co ma mi przejsc??? :wink:

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#11 Post autor: dexter 1990 » 27 lipca 2008, 15:42

kompleks jakiś?

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#12 Post autor: Madrian » 27 lipca 2008, 17:39

Wiecie co mówią o facetach, którzy chcą mieć wszystko "Największe, Najdłuższe, Najmocniejsze"... że to już co mają, jest "najkrótsze, najmniejsze, najsłabsze"...
:twisted:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

ZEUS
Posty: 8
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 17:05

Beretta Elite II

#13 Post autor: ZEUS » 25 sierpnia 2008, 18:00

Witam i pozdrawiam forumowiczów.

Elite II, kupując nowy celownik optyczny do 'wiatrówki' kupiłem dla zabawy.

Co moge dodać do tematu?

Wykonanie, hmm przypomina broń palną,szczegóły wykonania wole zostawić :).
Jednak z odległości nawet 1 metra jest na tyle realistyczna,że funkcjonariusz czy przestępca nie będzie się wachał-to dla tych co myślą o innym wykorzystaniu, więc pomyślcie zanim włożycie za pasek spodni celem podniesienia libido!!

Celność:
15 m skupienie w kółko o średnicy 7 cm bezproblemowo!!
Zasobnik Umarexu wystarcza na ok. 90 dobrych strzałów potem siła drastycznie spada (z odległości 5 metrów przestrzeliwuje jedną ściankę wanienki plastikowej wypełnionej woda, z 15 m pierwsze strzały są na tyle mocne,że kulki wchodzą w suche deski sosnowe na około3-5 mm, stopniowo wraz ze zuzyciem gazu wartość ta spada.)
Podawane przez sprzedawców 300 strzałów to chwyt reklamowy.
Siła jest na tyle znacząca,żeby zdać sobie sprawe,że można komuś wyrządzić krzywde i jednak to nie zabawka.

Zasilanie, magazynek na 19 kulekBB, jednak przy maksymalnym załadowaniu pojawiają się problemy z ciągłością, należy uwazać na zbyt mocne 'wymachiwanie' , lepiej jest ładować po 10 sztuk daje to gwarancje ciągłego wystrzelenia.
Jeśli planujecie wykorzystanie na ulicy do obrony przed napstnikiem jak sądze? Zapomnijcie, za duże prawdopodobieństwo, iż strzeli samym gazem, albo zgubi ciśnienie w trakcie niesienia, a was czekać może co najmniej szpital!


Z braku czasu zużyłem jedynie 3 zasobniki, dotad nie rozpadła się;D
Proponuje nie pozostawiać dołączonego zasobnika na dłuższy czas, chyba wytraca jednak ciśnienie.

Jedna ciekawostka, ta prosta zabawka jest w miare dobrze wywarzona (zapewne przypadek) więc to wpływa na celność (pomijam fakt,że zbudowana z półskorup i łączona właśnie na przyrządach celowniczych.

Jesli chcecie ćwiczyć szybkie użycie broni, zapomnijcie, przy dobywaniu odsuwa się niezabezpieczona niczym okładzina rękojesci (osłona zasobnika) i ewentualny upadek zapewne pozbawi was dalszej zabawy.

Moje zdanie, jeśli chce ktoś strzelać z broni pneumatycznej, lepsza będzie najprostszy pistolet łamany, tani w eksploatacji, w miarę celny i żywotny. Dodatkowo jest możliwość modyfikowania amunicji (śrutu).
Ale wtedy nie będziecie się czuli dość 'męscy';)))


Pozdrawiam, będe informował o ewentualnie postępującym rozpadzie.

ODPOWIEDZ