Co po chińskim ,,sprzęcie"?

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Krzyk
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2009, 19:26
Lokalizacja: Częstochowa

Co po chińskim ,,sprzęcie"?

#1 Post autor: Krzyk » 18 czerwca 2009, 23:09

Witam !

Zwracam się do Was z prośbą o wskazanie wiatróweczki do 17 J powiedzmy do około 1500PLN. Zaczynałem od chińskiego qb78 karabinek fajny i celny ale nerwy mnie już biorą na usuwanie nieszczelności... :lol: Karabinki nabijane z butli (z tego co widze) będą dla mnie zbyt kłopotliwe w użytkowaniu a co do sprężyn to już wiele widziałem... :roll: Chciałbym jednak pozostać przy CO2. Mam na oku Karabinek UMAREX AirMagnum HUNTER 4,5mm czy uważacie że jest on godny uwagi? Interesuje mnie w nim energia ponoć do 16J (czyli pewnie jakieś 14) i to że jest na butlę 88g. Może znajdzie się coś w podobnym przedziale cenowym a trwałe? Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 19 czerwca 2009, 12:38

CO2 jest dobrym napędem ale tylko do okazjonalnej rekreacji. Głównie z racji kosztów. Silna wiatrówka z takim napędem będzie zużywać bardzo dużo gazu, który niestety sporo kosztuje.
Co takiego jest kłopotliwego w PCP? :wink: Na początku musisz ponieść dodatkowe koszty - butli - magazynu (najlepiej nurkową) + zestawu do ładowania. Przyzwoita, nie wysilona wiatróweczka PCP zwykle zapewnia kilkaset strzałów z jednego zasobnika. Z butli możesz kilkunastokrotnie nabijać kartusz wiatrówki - to już zalezy od pojemności zakupionej butli.
Nabicie jest proste - podłączasz zestaw do ładowania, odkręcasz kranik i jak wskazówka na manometrze pokaże "dość", zakręcasz. :wink:
Koszt nabicia całej butli nurkowej, jest 2 razy mniejszy niż koszt jednej kapsuły 88g. Również dostępność jest o wiele wyższa. Jak nie ma w okolicy punktu nabijania butli nurkowych, to taki kompresor ma każda remiza Straży Pożarnej i zwykle pomagają potrzebującym. :wink:
A kapsuły 88g ma tylko kilka sklepów w Polsce.

Ja osobiście radziłbym ci jednak sprężynówkę, ale wysokiej klasy. To zupełnie inne strzelanie, niż z "chinki". W podanej cenie dorwałbyś już pewnie HW-98 lub HW-95. Ale potrzebowałbyć jeszcze celownik optyczny i też nie mógłby to być chiński substytut, tylko coś w miarę porządnego.
Żadnego kłopotu z nabijaniem i dodatkowym osprzętem. Może jakiś Airarms, np. Pro sport, albo jedna z Dian. Ze stałymi przyrządami - HW-77
Widziałem jak z Pro Sporta, na ZKS-ie kolega strącał łuski od KBKS-u (6mm) z 50m. Może nie za każdym strzałem, ale strącał.
Do tego zakup, lub wykonanie samemu ze dwóch figurek FT i masz zabawę jak nigdy dotąd.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#3 Post autor: dexter 1990 » 21 czerwca 2009, 21:03

FWB 300s? :D

Po grzyb Ci aż 14J?

Krzyk
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2009, 19:26
Lokalizacja: Częstochowa

#4 Post autor: Krzyk » 21 czerwca 2009, 21:30

Przejżałem sporo karabinków PCP i chyba najciekawszą opcją wydaje mi się ,,Falcon FN19 Raptor" ze względu na magazynek, pojemny kartusz oraz dość małą wagę za to chyba słabą stroną wydaje mi się pływająca lufa. W QB78 (jaką miałem) też była taka a śruba szybko pękła i musiałem 2x dosztukować a to już tylko prowizorka wyszła :? Co o takim sprzęcie powiecie? Zastanawia mnie tylko czym ,,to" się w takim razie nabija skoro piszą że szybkozłączka niepotrzebna (czyżby to był jakiś chwyt marketingowy)? Miałem o tym na studiach

ODPOWIEDZ