Wiatrówka A czy B

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
suchyqwe
Posty: 9
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 22:11

Wiatrówka A czy B

#1 Post autor: suchyqwe » 3 kwietnia 2010, 20:13

Kupuje wiatrówkę ,

chce zamontować sobie do niej lunetę więc chce raczej dolny naciąg
cena to 600 zl (musze mieć jeszcze na optykę)

i teraz tak:

Hatsan 105 Torpedo (plastikowa kolba) ok 600 zl
czy
Hatsan 100 X Torpedo (drewniana kolba) ok 650zl

czym różnią się one i czy są jakieś inne propozycje przy tej cenie. która lepsza !!
(nie chce klasycznie łamanej lufy bo obawiam się luzów na lufie a luneta na lufie montowana w nich nie jest ...)

z góry dzięki

ps: moze byc jakas ewentualnie co2

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Wiatrówka A czy B

#2 Post autor: dexter 1990 » 3 kwietnia 2010, 20:45

A luneta Ci czasem nie zdechnie momentalnie na silnej sprężynie? Nawet Vomzy często padają na hatsanach.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Wiatrówka A czy B

#3 Post autor: Madrian » 5 kwietnia 2010, 13:46

Jakościowo jest to po prostu znacznie tańszy H-55 w nowym łożu i z innym systemem naciągu. Hatsany wymagają sporo pracy na warsztacie, żeby się w miarę zgodnie dogadywały z Hatsanem. Ja co prawda mam już 3 lata lunetę na Hatsanie, ale sam system mam mocno modyfikowany i... osłabiony.
Hatsan nie dostaje wielkich luzów na kostkach. To mimo wszystko nie chinka z bazaru.

Jeśli chcesz wydać 650zł, to może warto rozważyć zakup innych wiatrówek. Np. HW-50.
Nie ma problemu z lunetami, o ile są dobrej jakości i na pewno nie musisz się bać o luzy na kostce.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

suchyqwe
Posty: 9
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 22:11

Re: Wiatrówka A czy B

#4 Post autor: suchyqwe » 5 kwietnia 2010, 15:04

to co bys polecil takiego aby luzow na kostce nie bylo albo byly by one latwe do wyeliminowania oraz takiego zeby tak nie kopal przy strzale i luneta by sie trzymala..

moglbys podac jakies dokladne modele jutro pojade do sklepu i sie tym wlasnie przyjze

suchyqwe
Posty: 9
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 22:11

Re: Wiatrówka A czy B

#5 Post autor: suchyqwe » 5 kwietnia 2010, 20:13

a co powiecie na temat wiatrowki BMK 30
slyszalem ze ma ona krzywa lufe (blad fabryki) i z optyka jest slabo
jaka jest to firma wkoncu chinska (bo jak tak to odpada) czy brytyjska

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Wiatrówka A czy B

#6 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 5 kwietnia 2010, 21:02

Jest to sprzęt kitajski, pomimo to zazwyczaj bardzo dobrze wykonany*, pod niektórymi względami nawet lekko góruje nad oryginałem z Dianawerke.
Cena też jest wyjątkowo przystępna (niewiele ponad 300zł za nówkę).

W krajowych realiach należy unikać modelu w kalibrze 5.5 (no może że ma się zapędy artyleryjskie ;)).




*zdarzają się felerne egzemplarze(kuleje im KJ), ale nie powinieneś się tym przejmować (po prostu wymieniasz na sprawny).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

suchyqwe
Posty: 9
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 22:11

Re: Wiatrówka A czy B

#7 Post autor: suchyqwe » 5 kwietnia 2010, 21:40

a gdybys mial wybierac miedzy np slavia 634 (boje sie tu o luzy i slaba szyne podobno frez jest guwniany) czy bmk 30 (tu cena jest fajna no i fakt bocznego naciagu)

ps: nie no cena jest bmk 30 nie 300 zl za nowa ale 550zl

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Wiatrówka A czy B

#8 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 5 kwietnia 2010, 23:28

W miarę uczciwa cena to coś pomiędzy 350zł a 400zł*, powyżej czterech stówek to tylko u niektórych złodziejowatych sklepikarzy w Polsce.

Jak masz trochę zbędnej kaski, to może pomyśl o BMK40.

Jeśli już koniecznie chcesz mieć boczny naciąg, a przy okazji przyoszczędzić parę zeta, to warto się zastanowić nad BMK-21 (praktycznie to samo co trzydziestka, tyle że w osadzie zbliżonej do RWS D52).




ps. sławka to niezły wybór - pod warunkiem że wyprodukowana w Czechach (inna sprawa że nie tak dobry jak np. BMK21/30 - o czterdziestce nie wspominając).



*maksymalnie cztery i pół stówki (to o ile sprzedawca opłaca przesyłkę w obydwie strony w razie wymiany gwarancyjnej etc. - czyt. jest uczciwy).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

suchyqwe
Posty: 9
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 22:11

Re: Wiatrówka A czy B

#9 Post autor: suchyqwe » 6 kwietnia 2010, 01:12

wszedzie bmk 30 jest po 550...
gdzie moge znalezc taniej bo nie wiem .(tylko nowke)

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Wiatrówka A czy B

#10 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 7 kwietnia 2010, 15:43

Dla przykładu, B-21 w SZA zazwyczaj kosztuje pomiędzy 100-120$ (ceny z czasów gdy dolar stał niewiele ponad 2zł - teraz jest pewnie jeszcze taniej), B-30 to jakaś dyszka więcej.
Inna z podróbek (bardzo dobrze wykonanych) dian, ruger airhawk jest do kupienia poniżej 100$.

Ceny w Europie (choćby u naszych zachodnich sąsiadów) są praktycznie takie same, dziwnym trafem po przekroczeniu naszej granicy wiatróweczki te drożeją* 2x (nawet trzykrotnie w wypadku rugera airhawka...), jeżeli dodać do tego że w wypadku ew. wymiany gwarancyjnej szybciej i sprawniej (do tego częstokroć TANIEJ - przesyłka(sic!)) załatwisz to z Niemcem, to...


Ale wybór należy do Ciebie (chcesz nabijać kabzę złodziejom/kombinatorom** z Naszego podwórka, czy też dać zarobić "wstrętnemu" Niemcowi czy też "hadkiemu" Czechowi? ;)).



* tu niejako wyjątek potwierdzający regułę, B30 w kalibrze 5.5 (lepszym - wyższa sprawność systemu - ale niestety bezsensownym w naszych warunkach...) jest dostępne za około trzy i pół stówki (tak było jeszcze 2 miesiące wstecz).
**wykręcającymi się wysokimi podatkami etc.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

ODPOWIEDZ