Ktora wiatrowka lepsza

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

Ktora wiatrowka lepsza

#1 Post autor: jamadera » 4 kwietnia 2010, 09:36

Witam chciałem sie zapytac ktora wiatrowka jest waszym zdaniem lepsza i ktora warto kupic z dolnym naciagiem na co2 czy zwykła

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#2 Post autor: Madrian » 5 kwietnia 2010, 13:34

A do czego?
Widzisz, każdy system ma swoje wady i zalety. Może napisz, czego oczekujesz od wiatrówki i jakim budżetem dysponujesz. Od razu uprzedam. Za mniej niż 400zł wiatrówki nie kupisz.
Możesz tylko wydac pieniądze na coś podobnego do wiatrówki, co wkrótce wyrzucisz, o ile nie stracisz zdrowia i nie mówię tu w przenośni.
Przez tanie emulatory wiatrówek, ich posiadacze tracili już palce a nawet ktoś stracił oko.

Określ jasno, czego potrzebujesz i do czego. I nie pisz tylko, że potrzebujesz "mocnej" wiatrówki... To najczęstszy wabik na laików, który nie ma praktycznie znaczenia.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#3 Post autor: jamadera » 6 kwietnia 2010, 21:26

potrzebuje wiatrowki do czestszego strzelania takiej aby nie siadla po 1000 srutach a pieniadze nie graja roli

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#4 Post autor: dexter 1990 » 7 kwietnia 2010, 17:19

skoro nie grają roli to polecę FWB 700. Strzelałem, superanckie. I nie rozpadnie się po 10 000 strzałach albo i więcej.

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#5 Post autor: jamadera » 13 kwietnia 2010, 09:20

Ale mi kakretnie chodzi nie o model tylko o te ze np na co2 jest lepsza bo ma 12 lub 8 strzalow albo z dolnym bo jest mocniejsza

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#6 Post autor: dexter 1990 » 13 kwietnia 2010, 16:22

no więc najlepsza jest na sprężone powietrze.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#7 Post autor: Madrian » 13 kwietnia 2010, 16:33

jamadera pisze:Ale mi kakretnie chodzi nie o model tylko o te ze np na co2 jest lepsza bo ma 12 lub 8 strzalow albo z dolnym bo jest mocniejsza
A jaka cecha wiatrówki interesuje się najbardziej? :wink:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#8 Post autor: jamadera » 13 kwietnia 2010, 18:47

Wlasnie podoba mi sie na gaz bo ma kilka strzalow ale jest slaba znowu normalna sie wyrabia na lufie ale naciagana od dolu jest mocna a mozecie cos powiedziec o ej na sprezone powietrze

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#9 Post autor: Phouty » 13 kwietnia 2010, 19:40

A stać jest Ciebie na zakup obu typów? I mógłbyś się nastrzelać do woli z CO2, a jak przyjdzie ochota pobawić się w snajpera, to masz wtedy naciąganą pod ręką. Jeden problem jakkolwiek tutaj widzę.......czyli kasę.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#10 Post autor: dexter 1990 » 14 kwietnia 2010, 16:18

ja nie widzę problemu bo PCP niema tych wad...

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#11 Post autor: Madrian » 14 kwietnia 2010, 17:14

jamadera pisze:Wlasnie podoba mi sie na gaz bo ma kilka strzalow ale jest slaba znowu normalna sie wyrabia na lufie ale naciagana od dolu jest mocna a mozecie cos powiedziec o ej na sprezone powietrze
Proszę. ;)
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIA ... -5-mm/1823

Do tego luneta

http://www.bron.pl/shopbron/product/OPT ... l-Dot/1459

Butla na powietrze:
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIA ... ZAWOR/1585

Zestawik do ładowania z Butli:

http://www.bron.pl/shopbron/product/WIA ... DLAND/1580

I masz wszystko o czym marzysz.
:twisted:

A na poważnie:

Tak naprawdę niewiele o wiatrówkach wiesz, napaliłeś się po obejrzeniu pewnie jakiejś reklamy, zobaczeniu kogoś z wiatrówką lub po jakimś filmiku w internecie.
Jest to dla ciebie zabawka, która ma zastąpić ci broń palną.
Czyli klasyczny przypadek napaleńca.

Wiatrówki są sprzętem sportowym. Tak samo jak piłki mają różne przeznaczenie i zastosowanie. Jak chcesz grać w "nogę" nie kupujesz piłki lekarskiej czy do siatkówki. Piłką do Nogi, nie grasz w koszykówkę, a tenisową nie grasz w siatkówkę na plaży.
Kupujesz piłkę do konkretnej dyscypliny i potrzeb.

Nie kupujesz jej po jest "ciężka i duża", ani dlatego że "ma ładny kolor".
Takie cechy mogą odgrywać rolę między dwoma piłkami o takim samym przeznaczeniu. Wtedy możesz zastanawiać się czy wybrać tę kolorową, czy tą fajniej szytą.

Z wiatrówkami jest tak samo. Inną wiatrówkę kupisz do rekreacji, inną do strzelania tarczowego. Inną jak masz zamiar startować w zawodach, a inną żeby ładnie na ścianie wyglądała. ;)

Nawet w tych kategoriach jak rekreacja masz różne wybory, na jakie się musisz zdecydować. Gaz CO2 jest wygodny, lecz drogi i trudno dostępny, ale taka wiatrówka jest słaba i niecelna.
Wiatrówki spręzynowe są mocniejsze, celniejsze, tańsze, ale mniej wygodne w użytkowaniu.
Pośrednie są wiatrówki PCA, czyli pompowane pompką przed każdym strzałem. Łączą cechy i wady obu typów.
PCP są najlepszym wyborem, ale jak sam widzisz - wymagają niezłej inwestycji :wink:
Gdybyś chciał zostać zawodnikiem jest to jedyny rozsądny i konieczny wybór. Ale do rekreacji na działce raz na kilka tygodni, raczej szkoda kasy.

Wiatrówki krótkie - czyli pistolety, są dobre do szybkich strzelań na małym dystansie.
Ale są zwykle mało celne i słabe. Nie nadają się więc do destrukcji, np. sterego wiadra
Wiatrówki długie są mniej wygodne, zwykle jednostzałowe, ale pozwalają na dalekie i celne strzelanie. Lepiej nadadzą się do strzelania precyzyjnego lub destrukcji, ale nie nadają się do szybkich, dynamicznych strzelań.

Długi karabinek trudniej transportować. Krótki pistolet łatwiej.

Jeżeli nie myślisz o niszczeniu wiader z blachy pancernej, to energia wiatrówki (Moc to jest prądu z gniazdka ;) ) ma znaczenie drugo, czy nawet pięcio-rzędne.
Wazniejsza jest celność, ergonomia, jakość, walory użytkowe.

Sam musisz się zdecydować jaką piłkę chcesz. ;)
A teraz jeszcze się zastanów, czy wolisz taką piłkę ze sklepu sportowego z logo producenta, miło jeśli znanego, z gwarancją na długie użytkowanie. Piłkę, którą można pożyczyć kadrze narodowej na Mecz finałowy.
Czy wolisz pójść do marketu i wybrać z kosza coś, czego producent wstydził się zamieścić własne dane na produkcie, coś, co kosztuje co prawda bardzo tanio, ale rozpadnie się zapewne już pod koniec pierwszego meczu, budzi u kolegów uśmiech politowania i najprawdopodobniej jest tylko przemalowaną na "nożną" - piłką do siatkówki.

Tak samo z wiatrówkami - większość tego co tanie i szeroko reklamowane to właśnie taki szajs, który udaje wiatrówki.
Markowa, pożądnie wykonana wiatrówka, nawet klasyczna nie luzuje się i jest celna nawet po 30-tu latach intensywnej eksploatacji. Sposób naciągu czy ładowania, ma znaczenie wyłącznie w sferze gustu. Ale za jakość trzeba zapłacić.

Zastanów się dobrze - czego chcesz.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#12 Post autor: dexter 1990 » 14 kwietnia 2010, 17:18

Pośrednie są wiatrówki PCA, czyli pompowane pompką przed każdym strzałem. Łączą cechy i wady obu typów.
Przy czym zazwyczaj jest to jeden ruch dźwignią więc się nie napompujesz zbytnio :D.

Co do żartem podanego zestawu to nisko celujesz... FWB droższy a i optykę można dorwać lepszą.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Ktora wiatrowka lepsza

#13 Post autor: Madrian » 15 kwietnia 2010, 15:59

Starałem się wyważyć zestaw pod kątem uniwersalności.
Zawsze można ściągnąć jakiegoś Anshutza albo Steyera, optykę od Swarowskiego i potroić koszta :) :twisted:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

ODPOWIEDZ