ATAK ZORAKI R1

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
fiolek1316
Posty: 1
Rejestracja: 9 lutego 2011, 21:26

ATAK ZORAKI R1

#1 Post autor: fiolek1316 » 9 lutego 2011, 21:33

CZY NA ATAK ZORAKI R1 9MM 2,5 TRZEBA MIEC U NAS POZWOLENIE JEZELI BEDZIE UZYWALO SIE AMUNICJI HUKOWEJ?

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: ATAK ZORAKI R1

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 9 lutego 2011, 22:17

Tak.

ps. klawiatura Ci się zepsuła?
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: ATAK ZORAKI R1

#3 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 10 lutego 2011, 06:30

ps. oczywiście importer będzie zapewne próbował wciskać kit* że nie jest to broń palna w rozumieniu ustawy, a dajmy na to "wiatrówka hukowa" (i podpierał się stosownym - absolutnie nic nie wartym - papierkiem).
Tyle że lepiej swój rozum mieć, bo któregoś dnia może się zdarzyć iż...



*podobnie jak przy wszelkiej maści keseru etc.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: ATAK ZORAKI R1

#4 Post autor: Madrian » 12 lutego 2011, 18:54

fiolek1316 pisze:CZY NA ATAK ZORAKI R1 9MM 2,5 TRZEBA MIEC U NAS POZWOLENIE JEZELI BEDZIE UZYWALO SIE AMUNICJI HUKOWEJ?
A czy w Ustawie o Broni i Amunicji znajduje się ustęp mówiący o tym, że można używać broni ostrej bez pozwolenia, jeżeli używa się innej amunicji niż ostra? ;)

Ale nie poddawaj się. Po cichu weszły nowe przepisy, może ci pan komendant wyda teraz pozwolenie. :)
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: ATAK ZORAKI R1

#5 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 12 lutego 2011, 19:52

Z tymi zoraki i keseru sytuacja jest odrobinę podobna jak z kapiszonowymi pistoletami Buckhunter.
Jedne i drugie dosyć powszechnie są/były sprzedawane bez pozwoleń, rzecz w tym że zgodnie z obowiązującymi przepisami* jest to broń palna i jako taka wymaga pozwolenie.

Prędzej czy później ktoś narobi sobie kłopotów po zakupie takiego cudaka (ew. kto inny pożegna się z koncesją) i znikną z półek (bo raczej nikt nie bedzie miał ochoty na nie marnować wolnego miejsca w pozwoleniu).




*no może że parę dni wstecz coś się poważnie zmieniło (z czego bym się bardzo ucieszył, jako ze zawsze chciałem - jednak nie na tyle żeby szczypać się z pozwoleniem etc. - sobie sprawić "buckhunteropodobnego" Tingla z Armi San Marco ;)).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

ODPOWIEDZ