Wiatrówka AK 47

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
tomek129pl
Posty: 5
Rejestracja: 5 marca 2011, 21:53

Wiatrówka AK 47

#1 Post autor: tomek129pl » 5 marca 2011, 22:01

Witam wszystkich po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni. Mam zamiar kupić wiatrówkę będącą repliką ak47.
Link: http://www.military.pl/kalashnikov-wiat ... 8767t.html Przeglądając oferty, jak wiadomo prezentuje się świetnie, ale czy w rzeczywistości jest warta świeczki? Owszem wszędzie tylko piszą, że ma 80% części oryginalnych od ak47 itd, tylko trapi mnie czy jest celna, trwała i warta swojej ceny. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii w sieci więc kieruję pytanie do was. Może ktoś z was strzelał z niej lub coś słyszał/wyczytał? Proszę o opinię i z góry dzięki za odpowiedzi. :D

Pozdrawiam, Tomek.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Wiatrówka AK 47

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 5 marca 2011, 23:31

tomek129pl pisze:Witam wszystkich po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni. Mam zamiar kupić wiatrówkę będącą repliką ak47.
Link: http://www.military.pl/kalashnikov-wiat ... 8767t.html Przeglądając oferty, jak wiadomo prezentuje się świetnie, ale czy w rzeczywistości jest warta świeczki? Owszem wszędzie tylko piszą, że ma 80% części oryginalnych od ak47 itd, tylko trapi mnie czy jest celna, trwała i warta swojej ceny. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii w sieci więc kieruję pytanie do was. Może ktoś z was strzelał z niej lub coś słyszał/wyczytał? Proszę o opinię i z góry dzięki za odpowiedzi. :D

Pozdrawiam, Tomek.

a) coś takiego jak "AK 47" istniało tylko i wyłącznie na papierze

b) nawet karabinki Junker (modele 2 i 3) nie mają 80% części zgodnych z oryginałem - a co dopiero te szkaradne coś

c) nie wiem jakie jest skupienie tego strzeladła, ale nawet gdyby było 2x - 3x lepsze niż w junkrach, to i tak należałoby (i to w wypadku czegoś 2x - 3x tańszego) uznać za fatalne

d) trwałość, powiedzmy to tak, o ile w opisie są kwiatki typu "full metal" to możesz spodziewać się ZnAl-u (nie bez powodu popularnie nazywanego gównolitem czy szajsmetalem) a w najlepszym wypadku aluminium - w jednym i drugim wypadku długo to nie posłuży (w porównaniu z którymś ze wspomnianych Iży - które są wykonane ze stali, a których używki idzie dostać w cenie tego czegoś).


Pozdrawiam i witamy na forum.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wiatrówka AK 47

#3 Post autor: Uriasz » 6 marca 2011, 09:44

W kwestii formalnej , w opisie pisze ze full metal, ale w nawiasie ze stal ( czyli ze stalowa jest pewnie komora zamkowa i lufa co akurat jest dość logiczne bo znal się fatalnie tłoczy :lol: ), z tym Cybergun akurat zla firma nie jest ale kompletnie nie kojarzę aby stukali wiatrówki , bo udzielają sie głownie w tematyce ASG, parametry tego czegoś podejrzewam będą niezachwycające bo to ma głownie wyglądać a nie strzelać.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Wiatrówka AK 47

#4 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 6 marca 2011, 10:52

W takim razie zwracam tej firmie honor - po prostu myślałem że to kolejny producent ZnAl-owego badziewia (masło maślane - przedmiot wykonany ze ZnAl-u automatycznie jest badziewny ;) ).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Wiatrówka AK 47

#5 Post autor: rybak » 6 marca 2011, 11:39

Moim zdaniem to takie pomieszanie ASG z wiatrówką.Celne to nie będzie,bo jest na kulki BB,siły też nie ma,ale stalowe kulki mają lepszą przebijalność niż ołów.Co do części z kałacha to moim zdaniem taki marketing.Który kałach kosztował by 800zł?A do tego pewnie gdyby miał rzeczywiście 80% oryginalnych częsci,to by był z pewnością nielegalny :lol: bo by miał za dużo części broni,na które jest wymagane pozwolenie.To tak jak z Makarowem,też niby produkowany w tej samej fabryce,też niby twierdzą że ma wiele części z oryginalnego Makarowa(ta sama firma go produkuje).Ale tak naprawdę to za dużo tych części wspólnego nie mają.Ciekawe czy stal ta sama.co w ostrej broni.
Ale myślę że zabawa jest przednia z takiego Kałacha,oczywiście jak ktoś lubi ASG a chciał by do puszek postrzelać to zabawa fajna.Po prosto kto co lubi.

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wiatrówka AK 47

#6 Post autor: Uriasz » 6 marca 2011, 12:07

rybak pisze:Ciekawe czy stal ta sama.co w ostrej broni.
Pewnie tak ....myslisz ze na taka masowke jak kalach idzie jaka super stal ? :lol:

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Wiatrówka AK 47

#7 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 6 marca 2011, 12:49

rybak pisze:gdyby miał rzeczywiście 80% oryginalnych częsci,to by był z pewnością nielegalny :lol: bo by miał za dużo części broni,na które jest wymagane pozwolenie.

A kto mówi(tu akurat w wypadku wyrobów z Iżewska) że są to gotowe elementy?
"Półprodukty" - ale inaczej wykonczone/obrobione (takie smaczki jak niezahartowane otwory pod kołki, brak dolnej prowadnicy suwadła czy też niektórych przetłoczeń) jak najbardziej są oryginalnymi elementami.

rybak pisze:To tak jak z Makarowem,też niby produkowany w tej samej fabryce,też niby twierdzą że ma wiele części z oryginalnego Makarowa(ta sama firma go produkuje).Ale tak naprawdę to za dużo tych części wspólnego nie mają.Ciekawe czy stal ta sama.co w ostrej broni.
Tak się składa że wymiarowo zgadza się (a przynajmniej jedna z wersji - bo wypuścili już conajmniej trzy nieznacznie różniące się od siebie) z oryginałem - tyle że nie tym na 9mmx18, a jedną z odmian gazowych.
Co do materiału, to nawet "czarne żeliwo" powinno na długi czas wystarczyć(i to w oryginale pod 9x18 - np. Węgrzy robili strzeladło pod ten sam patron gdzie stalowy zamek jeździł po aluminiowym szkielecie ;)).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Wiatrówka AK 47

#8 Post autor: rybak » 6 marca 2011, 13:06

Uriasz-A myślisz że stal wiatrówkowa wytrzymała by strzał z 5,45x39 mm albo z 7,62×39?Myślę że za dużo by tych strzałów stal wiatrówkowa nie wytrzymała :lol: Jakoś trudno uwierzyć żeby była to stal,taka sama jak na broń palną.Gdyby to Rosjanie robili,to bym w to uwierzył.Bo wiatrówka Makarow z Rosji podobno ma taką samą stal,jak ostry Makarow,podobnie inne wiatrówki z IŻewska.Ale ten kałach raczej z Rosji nie pochodzi i wątpię żeby ktoś nie obniżał sobie kosztów po przez stosowanie gorszej a tym samym tańszej stali.

Apolinary Koniecpolski-Wiele elementów się w Makarowie nie zgadza,choćby inna rękojeść.Nie pasuje z ostrego Makarowa,bo w wiatrówce jest większa.

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wiatrówka AK 47

#9 Post autor: Uriasz » 6 marca 2011, 14:32

Nie ma czegos takiego jak "stal wiatrowkowa" :lol:, wytrzymalosc cześci wykonanych ze stali to kwestia jedynie obrobki mechanicznej i cieplnej tych elementow i niczego wiecej.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Wiatrówka AK 47

#10 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 6 marca 2011, 15:55

Tutaj muszę się częściowo zgodzić (ale wyłącznie w kwestii luf) z rybakiem, są stale na lufy wiatrówkowe (zazwyczaj te same stopy co na lufy strzelb gładkolufowych).
Chodzi głównie o oszczędność narzędzi, a wypadku broni wyczynowej dodatkowo o łątwiejsze uzyskanie "precyzyjnej" lufy.

W razie czego odsyłam do tabelek w knigach Anatola Szyrkowca.

Czemu częściowo?

Bo są wyjątki - jak np. lufy niektórych(większości?) wiatrówek z Iżewska.

rybak pisze:Apolinary Koniecpolski-Wiele elementów się w Makarowie nie zgadza,choćby inna rękojeść.Nie pasuje z ostrego Makarowa,bo w wiatrówce jest większa.
Akurat okładka idealnie pasuje - ale nie od PM(z jednorzędowym magazynkiem), ale od PMM(dwurzędowy magazynek i inne "udoskonalenia") o którego jest ta wiatrówka oparta.
rybak pisze:wątpię żeby ktoś nie obniżał sobie kosztów po przez stosowanie gorszej a tym samym tańszej stali.
I tak i nie.

Nie chodzi tu o samą cenę stali(bo niektóre bardzo miękkie stale potrafią być absurdalnie drogie), a bardziej o łatwość obróbki (co za tem idzie czas na to potrzebny, żywotność maszyn/narzędzi etc.).
rybak pisze:myślisz że stal wiatrówkowa wytrzymała by strzał z 5,45x39 mm albo z 7,62×39?
Przy tych samych wymiarach co oryginalna lufa pod 5.45mmx39?
Zapewne tak (te lufy mają dużo za grube ścianki w stosunku do ciśnienia jakie mają w normalnych warunkach wytrzymać - takie prościutkie zabezpieczenie przed skutkami strzału z lufą pełną wody).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

klaver

Re: Wiatrówka AK 47

#11 Post autor: klaver » 6 marca 2011, 17:17

Stal wiatrówkowa? Pierwszy raz słyszę taki termin. Chodzi o stal automatową czy jak? :?

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Wiatrówka AK 47

#12 Post autor: rybak » 6 marca 2011, 17:59

Tu chodzi zwyczajnie i wytrzymałość ciśnienia i o określone normy,które dana broń i stal muszą wytrzymać.Wiadomo że wiatrówka te normy będzie mieć bardzo małe.CP już znacznie większe a broń palna współczesna to już musi mieć te normy dużo większe,głównie za sprawą pocisków w płaszczach,a nie jak nie ktorzy sądzą z powodu nitro.Było już wiele przypadków rozerwania luf w CP,wielu uważa że to wina stosowania nitro,ale nitro nie jest aż tak groźne dla CP jak pocisk z płaszczem.Bowiem nie dość że gwint w CP nie jest przystosowany do pocisku płaszczowego(W CP gwint jest głęboki) to w dodatku stal nie jest przystosowana na takie duże obciążenia.Dobrem przykładem są też gazówki,przerabiane na ostrą.Podobno szybko się rozlatywały i było wiele wypadków z tego powodu.
Otóż czytałem że dużo jest ludzi co wiatrówkę przerabiają na ostrą,jednak nie zaryzykował bym z takiego czegoś strzelić,nawet nabojem 22.lr,mimo że nabój bez płaszcza to i tak ryzyko jest duże.
Co do strzelb,to wydaje mi się że oni nie stosują słabej stali,nabój śrutowy jest mocnym nabojem,dodam że również muszą wytrzymać strzały z breneki,mimo że breneka ma rowki,które ułatwiają jej przejście przez czok(wbrew temu że niektórzy sądzą że te rowki mają nadać im ruch obrotowy)to jednak i tak ta lufa ma ogromne obciążenia i wątpię żeby stosowali jakąś dużo słabszą stal,niż w broni gwintowanej.Mimo że nie jest narażona na obciążenia związane z pociskiem z płaszczem.

klaver

Re: Wiatrówka AK 47

#13 Post autor: klaver » 6 marca 2011, 18:38

rybak pisze:Dobrem przykładem są też gazówki,przerabiane na ostrą.Podobno szybko się rozlatywały i było wiele wypadków z tego powodu.
Super przykład po prostu. Piszesz o stali i nagle wyskakujesz z gazówkami w których jedynymi stalowymi elementami są śrubki i sprężyny. :|

Typowa gazówka (z wyjątkiem ruskich) ma żywotność kilkuset strzałów BEZ jakichkolwiek przeróbek...

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Wiatrówka AK 47

#14 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 6 marca 2011, 18:47

Po zachodniej stronie granicy tak - ale już po wschodniej (a swego czasu nawet w Polsce) nie zawsze ;)
Ale to już sam zauważyłeś ;)

Co do stali, raz jeszcze odsyłam do tabelki w Szyrkowcu (niestety nie pamiętam czy w starszym, czy też w tym z Bellony, niestety "chwilowo nie mam do nich dostępu - karton z nimi robi obecnie za "izolację termiczną" pod schodami na stryszek u teściów...).


-->rybak, kilka bardzo popularnych naboi(używanych przez wielkie imperia) była początkowo(czy nawet do zastąpienia nowym patronem) elaborowana czarnym prochem - jakoś to w stosowaniu płaszcza nie przeszkadzało (weźmy choćby takiego brytolskiego 303).

Idźmy dalej, 22lr odstrzelisz (kwestia rozwiercenia początku przewodu pod komorę nabojową) z wiatrówkowej lufy 4.5 milimetra - pocisk się "zdziebko" wydłuży i tyle (sprawdził to w praktyce jeden z rodaków w trakcie "dyskusji" z sąsiadem ;) ).


ps. porównajcie grubość scianek luf strzelb sprzed 20-30 lat z tymi obecnie produkowanymi ;)
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

klaver

Re: Wiatrówka AK 47

#15 Post autor: klaver » 6 marca 2011, 19:00

rybak pisze:nabój śrutowy jest mocnym nabojem
Musisz zrozumieć, że tu chodzi o ciśnienie. Przykładowo nabój wagomiaru 12 generuje ciśnienie w okolicach 12.000 psi (SAAMI). Słabiaki w postaci .45 ACP i .22 Short mają blisko 2 razy więcej - 21.000 psi (SAAMI). Już nie mówiąc o potworze .22 LR - 24.000 psi!

Jeżeli dla ciebie "12" to jest mocny nabój, to jak określisz 30-06 (60.000 psi)? Super-ultra-hiper-turbo-zajebiście mocny?
Zastanów się, bo zabraknie ci skali.

ODPOWIEDZ