Problem z wiatrówką lider 23

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
sylwusikr
Posty: 1
Rejestracja: 6 marca 2011, 15:49

Problem z wiatrówką lider 23

#1 Post autor: sylwusikr » 6 marca 2011, 15:55

Witam, w lipcu kupiłam wiatrówkę lider 23. Ostatnio zauważyłam, że po załadowaniu śwuta i naciśnięciu spustu śrut nie wylatuje z lufy. Czy mógłby mi ktoś napisać dlaczego się tak dzieje?

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Problem z wiatrówką lider 23

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 6 marca 2011, 16:34

Dokładnie opisz objawy (np. czy po naciśnięciu spustu następuje zwolnienie tłoka).

A dlaczego tak się dzieje?

Nie nie, nie dlatego że masz problem z liderem-23, ale dlatego że lider-23 jest problemem sam w sobie.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Problem z wiatrówką lider 23

#3 Post autor: rybak » 6 marca 2011, 18:04

Mogło uszczelkę szlak trafić i wszystkie elementy które zawiera.Naprawa się nie za bardzo ci opłaca,ale rozebrać i zobaczyć możesz co tam piszczy.Taki urok tanich i chińskich wiatrówek.Jeśli będziesz szukał jakiś tanich wiatrówek to zajrzyj na allegro,tam można czasem kupić starego IŻa w cenie podobnej do chińskich tanich nowości.Sprzęt mimo że ma czasem więcej lat niż ja,ale za to dużo lepszy od nowych,tanich Chinek.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Problem z wiatrówką lider 23

#4 Post autor: Madrian » 8 marca 2011, 12:10

sylwusikr pisze:Witam, w lipcu kupiłam wiatrówkę lider 23. Ostatnio zauważyłam, że po załadowaniu śwuta i naciśnięciu spustu śrut nie wylatuje z lufy. Czy mógłby mi ktoś napisać dlaczego się tak dzieje?
Jeżeli przesuwa się tłok, to najprawdopodobniej uszczelka. Jeżeli nie dzieje się nic, to albo sprężyna się nie naciąga, albo mechanizm spustu poleciał i nie zwalnia tłoka.

W Liderach uszczelki są często ze skóry, która dość szybko się wyciera. Szczególnie jeżeli obserwujesz tzw. dieslowanie (dymek z lufy) - to zły objaw.

Niestety biorąc pod uwagę cenę oraz to, że często ich mechanizmy są nierozbieralne (zaspawane), to naprawa jest raczej nieopłacalna.

Najlepiej kupić starą, używaną wiatrówkę, ale markową. Slavia, IŻ, Łucznik, Diana, Haenell, FWP. Liderów, Norconi (nie mylić z Noricą), Magnumów, Perfect, modeli opisanych cyferkami i literkami, np. B-2, czy XS-2 - nie warto brać. To po prostu koszmarne podróbki wiatrówek.
Polecam poszukać Slavię lub IŻ-a. Zdziwisz się, jaka będzie różnica w strzelaniu z takiego "starego grata" w porównaniu do "nowoczesnego chinola". ;)
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

ODPOWIEDZ