Hatsan 100 stg

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
xXcarlossXx
Posty: 120
Rejestracja: 6 kwietnia 2010, 18:52

Hatsan 100 stg

#1 Post autor: xXcarlossXx » 12 lipca 2011, 10:57

Witam ,zakupilem hatsana 100 stg ( nie torpedo) ,rozebralem go i sprezyna okazala sie w 2 miejscach peknieta :/ uszczelka tloka twarda i poszarpana ,2 uszczelki lufy tez juz mocno "wygniecione". teraz pytanko : jaka sprezyne polecacie oraz uszczelke na tlok? czym to smarowac i co to jest to cale "dieslowanie" ?

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Hatsan 100 stg

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 13 lipca 2011, 19:27

Poszukaj na (np. na alledrogo) uszczelek zepto.
Na sprężynach się nie znam, może oteva?

Smarowanie - temat rzeka.
Zazwyczaj w sprężynowej wiatrówce stosuje się 3(czasem więcej) różne smary na raz.
Osobiście z powodzeniem zastępuję je wszystkie jednym*(sic!), a mianowicie molibdenowym** (normalnie używa się go tylko - w bardzo umiarkowanych ilościach!!! - do smarowania tłoka).
Dodatkowo do konserwacji oksydy idzie ballistol (spokojnie można go zastąpić pkb czy nawet odpowiednią wazeliną).


Tzw. "dizelek" występuje w świeżutkich wiatrówkach (fabrycznie dawane smary i oleje służą tylko i wyłącznie konserwacji na czas magazynowania, transportu etc.), ale także tych nieprawidłowo nasmarowanych (zły typ i/lub za duża ilość smaru - szczególnie to drugie bardzo często się spotyka).

Jest to wredne zjawisko powodujące szybkie niszczenie sprężyn(w mniejszym stopniu też uszczelek) i spore*** skoki V0.


*i tu pewnie posypią się "zjebki" za stosowanie takich dzikich praktyk ;)
**daj adres to podeślę strzykawkę z kilkoma cm³ tego mazidła - starczy Ci na długie lata ;)

*** w skrajnych wypadkach "podlimitowa" dmuchawka potrafi wyleźć sporo ponad 17J...
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Hatsan 100 stg

#3 Post autor: dexter 1990 » 14 lipca 2011, 00:17

Smar z dwusiarczkiem molibdenu jest tani jak barszcz pod warunkiem, ze kupuje się go w sklepie motoryzacyjnym a nie w sklepie z wiatrówkami.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Hatsan 100 stg

#4 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 17 lipca 2011, 01:39

I właśnie takiego smaru z motoryzacyjnego mogę strzykawkę podarować.
Jakiś czas wstecz tubki nie mogłem znaleźć, no to następną kupiłem, kilka dni później znalazła się stara tubka i strzykawka z kilkoma cm³ rzeczonego smaru (czyli łącznie mam zapas na kilka żywotów ;)).


-->dexter1990, ceny smaru molibdenowego w "sklepach wiatrówkowych" to nic, zobaczyłbyś te w niektórych rowerowych (tak jedni i drudzy próbują naiwnym wmówić że ten ich smar ma jakiś wyjątkowy skład/właściwości w porównaniu z takim normalnym molibdenowym z motoryzacyjnego...).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
xXcarlossXx
Posty: 120
Rejestracja: 6 kwietnia 2010, 18:52

Re: Hatsan 100 stg

#5 Post autor: xXcarlossXx » 23 lipca 2011, 09:31

Wiec mysle zakupic ten zestawik : http://allegro.pl/hatsan-55-105-ranger- ... 99802.html i mam pytanko , ktora prowadnice wybrac ta z tworzywa czy metalowa?

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Hatsan 100 stg

#6 Post autor: dexter 1990 » 23 lipca 2011, 11:06

Ja brał bym tworzywo.

ODPOWIEDZ