Jaka replika karabinek ASG?

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Jaka replika karabinek ASG?

#1 Post autor: maziek » 14 sierpnia 2011, 19:53

Chodzi mi, teraz już na poważnie o firmy, które możecie polecić, ze względu na trwałość w "szorstkim użytkowaniu" i ew. naprawy. Synek sobie znalazł coś takiego: https://www.taiwangun.com/shop,show,1143 .
ukłony...

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#2 Post autor: dexter 1990 » 15 sierpnia 2011, 11:28

Trwałość i naprawy to bezkonkurencyjne jest TM. 5-6 a nawet więcej letnie repliki chodzą jak złoto. Tyle, ze są dość drogie, słabe i nie mają szpanerskiego metalowego korpusu.. Zastanów się też nad nowymi emkami od KWA (LMT) czy czymś od G&P. A jeśli celujesz w chińczyki to bierz cymę czy najnowsze serie JG. Zrobisz im downgrade (sklep to zrobi za free) i też podziałają.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#3 Post autor: maziek » 15 sierpnia 2011, 11:30

Co to downgrade?
ukłony...

Awatar użytkownika
the_piotrex
Posty: 181
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 19:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#4 Post autor: the_piotrex » 15 sierpnia 2011, 11:43

Obniżenie mocy (fps).

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#5 Post autor: maziek » 15 sierpnia 2011, 14:37

A po co? Dla trwałości?
ukłony...

Awatar użytkownika
the_piotrex
Posty: 181
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 19:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#6 Post autor: the_piotrex » 15 sierpnia 2011, 15:24

Tak, ale czasami dla bezpieczeństwa innych graczy.

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#7 Post autor: Okruch » 15 sierpnia 2011, 20:40

O rany... syn znajomego ma taką replikę. Radość zegarmistrza, jeżeli chodzi o rozkładanie. Zeszło nam półtorej godziny, instrukcji rozkładania szukaliśmy w internecie - wszystko po to, żeby wymienić gumkę hop-up i lufę na precyzyjną.
Czemu nie wybrał np. emki? Ergonomicznie to niebo a ziemia. Maźku, musisz odbyć z synem poważną, męską rozmowę na typowo męskie tematy :)
Dziesiątek
Okruch

Awatar użytkownika
the_piotrex
Posty: 181
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 19:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#8 Post autor: the_piotrex » 15 sierpnia 2011, 20:43

Okruch nie przesadzaj z tym 1,5h ;/

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#9 Post autor: Okruch » 15 sierpnia 2011, 21:08

Nie przesadzam! Żeby pierwszy raz rozkręcić replikę, z szukaniem informacji i instrukcji zeszło półtorej godziny. W porównaniu z około 30. sekundami których potrzebuję żeby dostać się do lufy w ICS M4A1 to jednak jest różnica :)
Dziesiątek
Okruch

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#10 Post autor: maziek » 16 sierpnia 2011, 09:02

Okruch, wiesz jak to jest, dzieci teraz szybko rosną, nie wiem, kto miałby silniejsze argumenty ;) .

Reasumując i nieco zawężając. Chcę na to przeznaczyć kwotę 800-1000 zł. Nie wnikając w wybory "jak to wygląda" czy w cymie "flaki" wewnątrz są takie same a tylko "obudowa" się różni międzu emkami, gietkami i kałachami? Czyli owa cyma najgorszą nie jest? Młody człowiek pyta również, czy w ową replikę można włożyć baterię o większym woltażu (bo ponoć coś tam przeszkadza) - oczywiście drobne ręczne roboty wchodzą w grę.

Czy wszystkie repliki (poza TM?) są ze znalu, czy są też stalowe?

edit: czy firma CYMA COMPANY ma jakąś własną stronę? Jakoś nie mogę namierzyć...
ukłony...

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#11 Post autor: dexter 1990 » 17 sierpnia 2011, 12:15

Nie do końca. Jest kilka rodzajów GB z czego najpopularniejsze to "dwójki" i "trójki" (z racji kształtu broni- w replice mieści się takiego kształtu GB bądź innego). GENERALNIE trójka jest wytrzymalsza od dwójki (sam szkielet mam na myśli) ale liczą się też zębatki, łozyska, tłoki a to już zależy od producenta. Gearboxy produkcji cymy są na prawdę dobre i chodzą dłuuugo i bezawaryjnie.

Baterię o większym woltażu można ale po co dla początkującego? Wysoki rof jest bardzioej niebezpieczny od wysokich fps a i replika nie koniecznie dobrze to zniesie. Prawidłowo obsługiwana bateria 8,4V 1100mAh daje radę ze stockowymi replikami w takim stopniu w jakim powinna.

Repliki znajdziemy z ABS (TM, Marushiny i sporo innych Japońskich firm), ze znalu (najwięcej chyba) i trochę ze stali (jak na przykład nowsze kałąszki od Cymy). Zacznijmy jednak od przypomnienia, że ten gównolit w chińskich replikach to najgorszego sortu chyba, stal podobnie (zawsze troszke lepsze niż znal...).

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#12 Post autor: maziek » 17 sierpnia 2011, 12:20

Gównolit=znal?

A jakbym synka przekonał, to które emki koledzy polecają. Lepiej, żeby były szpanersko metalowe, z szynami R.I.S/R.A.S i ze 420 fpsów.

Gdzie w Polsce, najlepiej na lubelszczyźnie (ew wawa) można takie egzemplarze obejrzeć przed zakupem?
ukłony...

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#13 Post autor: dexter 1990 » 17 sierpnia 2011, 13:27

Maziek, zerknij na lokalne srodowiska ASG. Wszędzie takie są. Dogadaj się z nimi, weź synka i okulary na strzelankę a obmacacie tyle sprzętu w całym przekroju cenowym, że na pewno coś sobie znajdziecie.

Z emkami jest problem ponieważ tanich emek nie ma bądź są badziewne. W zasadzie ciężko o dobrą emkę poniżej 650zł (a kałacha czy G36 już kupisz za tą kasę). RISy znacznie podnoszą ceny repliki, zwłaszcza całe fronty RIS.

Przemyśl emkę KWA. Są dość nowe i ciężko je dorwać na strzelankach u kogoś ale... Macałem, oglądałem, strzelałem. Jest git i są tanie. http://www.youtube.com/watch?v=-ARm6JCIeIg

oskrb
Posty: 11
Rejestracja: 8 sierpnia 2011, 10:05

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#14 Post autor: oskrb » 19 sierpnia 2011, 14:18

Witam witam. Kolego maziek z której części Lubelszczyzny jesteś? Był w Lublinie sklep militaria na przeciwko Plazy, ale jakiś czas mnie nie ma już w stolicy wschodu to nie wiem.

Na temat replik asg można się dużo rozpisywać, ale wszystko zależy od tego co komu się podoba. Przy odpowiedniej konserwacji replika zniesie dużo. nie ważne czy gb v.2 czy gb.v3.
Oczywiście gb v2 [w większości m4 i podobnych, oraz mp5] ma trochę słabszą konstrukcję szkieletu, często zdarzają się "zacinki". gb v3 [ak, g36] to solidna konstrukcja jednak z powodu odwzorowania zewnętrznego, nie do wszystkiego da się go wsadzić. Do niech części są dostępne od reki w każdym serwisie i sklepie modelarskim. Z częściami do innych typów gb jest zawsze problem. ogólnie można powiedzieć że dostępne są na zamówienie oraz jak przeszukasz milion ogłoszeń na tematycznych forach.

Mocniejsze baterie dają przeważnie tylko silniejszy rof - ilość kulek wypluwanych na sekundę. Co jak wspomniał kolega jest niebezpieczne przy silnych replikach. czyli powyżej 400 fps trzeba bardzo uważać na innych graczy. Można wsadzić baterię 9,6, nie zwiększy rofa znacząco a na strzelance przedłuży się czas działania zabawki. Jeśli użyjesz baterii 10,8 to uważać trzeba żeby nie spalił silniczek bo czasem trafiają się repliki bez bezpieczników, albo z źle dobranymi bezpiecznikami !!!

Dobre marki replik w twardym użytkowaniu to Classic Army [CA], cyma [CM], ICS, KWA, Tokio Marui [TM].
NIE OPŁACA SIĘ KUPOWAĆ REPLIK Z SERII SPORTLINE
plastikowe i znalowe body lubi pękać w rożnych miejscach co wiąże się z zakupem kolejnego metalowego/aluminiowego i stratą pieniędzy. oczywiście nowe ze sklepu trochę pochodzą ale i tak w końcu czeka je taki sam los.

w emkach mp5 jest mało miejsca na baterię !

CA to dobra firma solidna, dobrze odwzorowane zabawki, solidne flaki, drogie bo amerykańskie xd
CM to chińczyk produkty z serii cm40 + są uważane za niezniszczalne [i dlatego polecam kupić cymę na 1 replikę, mają kałasze, giety i mp5, wszystlko na gb v3]
ICS tylko raz trzymałem w rękach i to była SPR 25 chyba, niestety zacięła się, kulka niefortunnie gdzieś wpadła. ogólnie przyjemne i metalowe
KWA robi dobre gaziaki chyba firma z tajwanu godna polecenia
TM to firma legenda, bdb dopasowanie części, niezniszczalne flaki, ale przez przepisy w Japonii, nie mogą produkować metalowych body. kompozyt użyty do ich replik jest okej i dosyć wytrzymały jeśli nie rzuca się repliką, nie jeździ po niej samochodem itd.

ogólnie nie polecam replik Cyberguna, oraz karabinów typu bulpup, gb v1 i brak części !!

temat tuningu i up/downgradu to już osobny temat. ale zawsze warto robić go w serwisie gdzie kupiono replikę aby uniknąć straty gwarancji, i co fachowcy to fachowcy, nie będzie kłopotów z poskładaniem zabawki.

Osobiście używam cm048 - Ak74, Rk-01 - aks 74u, rk-06 - ak74, wszystko na gb v3. repliki stalowe, swoje ważą, co jest przyjemne ;] w pełni kołkowane "prawie jak prawdziwe".
miałem cm028 znalowe body, za 150 zł. fajna zabawka i niezniszczalna chociaż obudowa wyglądała już na nieco zmęczoną życiem.

Mam nadzieję że trochę pomogłem ;]

PS
emek i kałaszy jest pełno po strzelankach, we wszystkich odmianach, ze wszystkimi dodatkami, laserami kolimatorami i innymi świecidełkami, ostatnio wypuszczono nawet różowe m4 ;). ogólnie mało jest scarów, galiów, replik z 2wś np ppsh, thompsonów [polecam tego z TM około 1k PLN ostatnio stał].
jeśli zależy koledze na szpanerstwie to polecam Real Sword SWD. Tej repliki jeszcze nie widziałem w walce. tytanowe wykonanie i wierność z oryginałem w 99%. co niestety ma swoją cenę 3,500 pln
Dragunov od CA kosztuje 1200zł, ale jak na snajperka jest zbyt słaby i nie spełni oczekiwań, ale jest ciekawy i niespotykany.
Na dniach ma wyjść beryl od aresa z częściami z fabryki broni z radomia. Ares też dobra firma.

od samej repliki ważniejsza jest ochrona oczu. tutaj nie warto oszczędzać. na aledrogo można kupić balistyczne gogle usarmy ess nvg za 50-70 zł. Warto też zainwestować w ochronę zębów - maski stalker, żeby nie latać co tydzień do dentysty po protezy. poza tym siniaki twarzy - czoła i głowy to normalka. w pudełku też będzie instrukcja żeby nie strzelać do niechronionych ludzi i zwierząt.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Jaka replika karabinek ASG?

#15 Post autor: maziek » 19 sierpnia 2011, 14:45

oskrb pisze:Witam witam. Kolego maziek z której części Lubelszczyzny jesteś? Był w Lublinie sklep militaria na przeciwko Plazy, ale jakiś czas mnie nie ma już w stolicy wschodu to nie wiem.
O dzięki, sprawdzę. Ja z kopalni kredy, więc niedaleko.
plastikowe i znalowe body lubi pękać
Czyli rozumiem należy celować w stalowe?
Mam nadzieję że trochę pomogłem
Dzięki, bardzo :)
ukłony...

ODPOWIEDZ