Ameryka też się sypie, to osobny rozdział ...

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Tytus de ZOO

Ameryka też się sypie, to osobny rozdział ...

#1 Post autor: Tytus de ZOO » 14 listopada 2005, 12:08

Awatar użytkownika
Herrmannek
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#2 Post autor: Herrmannek » 14 listopada 2005, 12:44

Wszystko w normie... W końcu to Commieformia :) ... najlepszy jest myk jak się tą przestępczość liczy w USA, znowu piję do "Zabaw z bronią". U nich homicide(zabójstwo) z użyciem broni to jest wszystko(i w oficjalnych statystykach nie da się odróżnić co jest co), nie ważne czy osoba się broniła, czy to policjant kogoś zastrzelił itp, a że legalnie w celach obrony przed napastnikiem użycie broni jest około 5 krotnie liczniejsze niż w przypadku przestępstw to i statystyki mają jedne z największych na świecie mimo, że się to kupy nie trzyma. to samo jest z tymi palantami od HCI(Handgun Control Inc.), Tą gościówą poronioną z Brady Campaign itp... banda oszołomów, garnąca kasę i sławę na swojej agendzie i nic więcej... Choć zakaz werbowania do wojska to jest też świństwo z grubej rury... więc jak się wybieracie do USA to unikajcie tamtych rejonów nie dość że lewactwo straszne, to jeszcze przestępczość wysoka bo tylko gangi mają tam broń :)

Wczoraj czytałem sobie stronkę z faktami na temat broni palnej w USA, oczywiście sponsorowaną przez tych "ekstremistów" :) z NRA(National Rifle Association) i naprawdę, podoba mi się idea swobodnego, niech już będzie nawet z rejestracją i badaniami psychologicznymi, dostępu do broni...
Chinka B1, Łucznik wz. 70, Hatsan 70S... Otwarte-Stojąc
Quemadmodum gladius neminem occidit, occidentis telum est

Tytus de ZOO

#3 Post autor: Tytus de ZOO » 14 listopada 2005, 13:01

Herrmannek, jakiś link do tej sponsorowanej stronki???

Awatar użytkownika
marmot1
Kontakt:

#4 Post autor: marmot1 » 14 listopada 2005, 13:02

Herrmannek pisze:Wszystko w normie... W końcu to Commieformia :) ... najlepszy jest myk jak się tą przestępczość liczy w USA, znowu piję do "Zabaw z bronią". U nich homicide(zabójstwo) z użyciem broni to jest wszystko(i w oficjalnych statystykach nie da się odróżnić co jest co), nie ważne czy osoba się broniła, czy to policjant kogoś zastrzelił itp, a że legalnie w celach obrony przed napastnikiem użycie broni jest około 5 krotnie liczniejsze niż w przypadku przestępstw to i statystyki mają jedne z największych na świecie mimo, że się to kupy nie trzyma. to samo jest z tymi palantami od HCI(Handgun Control Inc.), Tą gościówą poronioną z Brady Campaign itp... banda oszołomów, garnąca kasę i sławę na swojej agendzie i nic więcej... Choć zakaz werbowania do wojska to jest też świństwo z grubej rury... więc jak się wybieracie do USA to unikajcie tamtych rejonów nie dość że lewactwo straszne, to jeszcze przestępczość wysoka bo tylko gangi mają tam broń :)

Wczoraj czytałem sobie stronkę z faktami na temat broni palnej w USA, oczywiście sponsorowaną przez tych "ekstremistów" :) z NRA(National Rifle Association) i naprawdę, podoba mi się idea swobodnego, niech już będzie nawet z rejestracją i badaniami psychologicznymi, dostępu do broni...
He he a ja żałowałem że do Commieforni nie dojechałem w zeszłym roku... ale teraz w zupełności mi przechodzi, jak bede w USA to sobie pojade dalej na północ gdzieś do Oregonu albo Washington (nie DC ;-) )
Walther Mod.9/S&W M&P9/S&W 686/S&W 360SC/SIG P228/Rossi .38SPC/ Beretta 87 Cheetah/CZ-555/CZ ZKK-600/Mauser 98k/Remington 1903A3/Mossberg 590A1/Suhl kal16/ Suhl kal12/ Fortuna Suhl kal 12/Merkel kal12/kbk wz.96 Beryl/Maxim wz.1910/PPSz wz41/PPS wz.43/AKMŁ/Brunszwik P-1837

Awatar użytkownika
jac-t
Kontakt:

#5 Post autor: jac-t » 14 listopada 2005, 14:13

To mnie dziwi - Arni niby taki Terminator walczący z Predatorem,itd. A nic w tych sprawach nie robi. Szczególnie, że jest republikaninem - a oni mają poglądy bardziej progunówe.
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
Herrmannek
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#6 Post autor: Herrmannek » 14 listopada 2005, 14:24

jac-t pisze:To mnie dziwi - Arni niby taki Terminator walczący z Predatorem,itd. A nic w tych sprawach nie robi. Szczególnie, że jest republikaninem - a oni mają poglądy bardziej progunówe.
Arni nic nie może, bo senat czy jak to się tam nazywa na poziomie stanowym to lewary same. Ostatnio przegrał z kretesem :)

tutaj link do stronki z faq-iem
http://www.nracentral.com/saturday-night-specials.php

Awatar użytkownika
Vis

#7 Post autor: Vis » 15 listopada 2005, 03:22

Jesli chodzi prawo do posiadania broni Arnold jest po przeciwnej stronie barykady. :(
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Tytus de ZOO

#8 Post autor: Tytus de ZOO » 15 listopada 2005, 09:40

Herrmannek pisze:Wszystko w normie...
Pozwolę sobie mieć w tej sprawie odmienne zdanie. USA to duży, zróżnicowany kraj i demokratyczny akurat w takim stopniu, żeby każdy mógł próbować zabraniać czegoś innemu ... Zakazy noszenia broni albo noszenia w oznaczony sposób (widoczny lub niewidoczny, w zależności od "widzimisię" władzy), ograniczanie pojemności magazynka, czy wykluczanie broni tzw. szturmowej to oczywiście rzeczy na porządku dziennym. Ale całkowity zakaz posiadania broni to coś zupełnie innego. Pierwsze po prostu jakoś mieści się w granicach zgodności z Drugą Poprawką (która wypowiada się jedynie o prawie do posiadania broni, nic nie stanowiąc w sprawie jej noszenia oraz w sprawie "rodzajów" dozwolonej broni), podczas gdy drugie jest wprost z Drugą Poprawką sprzeczne. Dlatego każdy przypadek całkowitego zakazu posiadania jest historią daleko wykraczającą poza standardowe utarczki z przeciwnikami broni. To kolejny wyłom w murze Drugiej Poprawki. Podkop pod jej fundamentami. Tak to widzę.

Awatar użytkownika
marmot1
Kontakt:

#9 Post autor: marmot1 » 15 listopada 2005, 16:07

Tytus de ZOO pisze:
Herrmannek pisze:Wszystko w normie...
Pozwolę sobie mieć w tej sprawie odmienne zdanie. USA to duży, zróżnicowany kraj i demokratyczny akurat w takim stopniu, żeby każdy mógł próbować zabraniać czegoś innemu ... Zakazy noszenia broni albo noszenia w oznaczony sposób (widoczny lub niewidoczny, w zależności od "widzimisię" władzy), ograniczanie pojemności magazynka, czy wykluczanie broni tzw. szturmowej to oczywiście rzeczy na porządku dziennym. Ale całkowity zakaz posiadania broni to coś zupełnie innego. Pierwsze po prostu jakoś mieści się w granicach zgodności z Drugą Poprawką (która wypowiada się jedynie o prawie do posiadania broni, nic nie stanowiąc w sprawie jej noszenia oraz w sprawie "rodzajów" dozwolonej broni), podczas gdy drugie jest wprost z Drugą Poprawką sprzeczne. Dlatego każdy przypadek całkowitego zakazu posiadania jest historią daleko wykraczającą poza standardowe utarczki z przeciwnikami broni. To kolejny wyłom w murze Drugiej Poprawki. Podkop pod jej fundamentami. Tak to widzę.
To zakaz posiadania broni krótkiej, długą dalej można, taki zakaz działa już w Waszyngtonie (D.C.) oraz w Chicago (Cook County) i jak narazie NRA nic nie wskórało...
Walther Mod.9/S&W M&P9/S&W 686/S&W 360SC/SIG P228/Rossi .38SPC/ Beretta 87 Cheetah/CZ-555/CZ ZKK-600/Mauser 98k/Remington 1903A3/Mossberg 590A1/Suhl kal16/ Suhl kal12/ Fortuna Suhl kal 12/Merkel kal12/kbk wz.96 Beryl/Maxim wz.1910/PPSz wz41/PPS wz.43/AKMŁ/Brunszwik P-1837

Tytus de ZOO

#10 Post autor: Tytus de ZOO » 15 listopada 2005, 17:22

Fakt, Marmot ma rację, zapędziłem się. Co nie zmienia faktu, że to wybitna złośliwość ... W praktyce wielkiego miasta broń długa nie zawsze i nie wszędzie (ujmując rzecz delikatnie) jest "teges".

Awatar użytkownika
Herrmannek
Kontakt:

#11 Post autor: Herrmannek » 15 listopada 2005, 17:44

Tutaj myślenie zdroworozsądkowe nie ma żadnego znaczenia. powodem jest nienawiść i strach do ludzi posiadających broń... A co jest źródłem tych uczuć? Niektórzy mówią, że projekcja na innych obaw związanych z własną niestabilnością emocjonalną, nieprzewidywalnością zachowań i związanym z tym ryzykiem posiadaniem broni... Dlatego niespecjalnie bezpiecznie się czuję wśród zadeklarowanych przeciwników posiadania broni :) ...

ODPOWIEDZ