WESLEY'S STRZELNICA

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: WESLEY'S STRZELNICA

#271 Post autor: Wesley » 4 października 2016, 02:41

Moja milosc do kalaszy trwa :D Troche jestem rozdarty pomiedzy 5,45 i 7.62.Fakt jest taki, ze oba kalibry maja swoje plusy i minusy.Z tym czeskim klaszem to pewnie Ci chodzi o VZ58, ktorego tez mozna kupic w kalibrze 5.56. Nie mialem w rekach ale wiele dobrego slyszalem o karabinku. Nie jestem pewny ale minusem chyba jest niestandardowy aluminiowy magazynek.Tu moda na przygotowania do SHTF :mrgreen: wiec w tych okolicznosciach dostep do magazynkow raczej niemozliwy, podobnie jak z Berylem.
Dochodzi do tego uzywanie korozyjnej amunicji, ktora w warunkach gdzie nie ma czasu na plukanie strzeladla z soli traci zastosowanie, Ja wiem, da sie, ale z wlasnego doswiadczenia wiem jakie to upierdliwe. Rozsadniejszym wydaje sie uzywanie niekorozyjnej tyle ze ta ma pociski "bimetal jacket" ktore podobno szybciej zra lufe. Mimo tego zdecydowalem sie na rosyjska Golden Tiger http://www.sgammo.com/product/golden-ti ... ssian-ammo bardzo tu chwalona i nawet jak lufa szybciej sie zuzyje to mam mozliwosci ja wymienic.Zalozylem w dwoch kalaszkach szyny Ultimaka wobec czego uzywanie korozyjnej amunicji traci sens z powodu niemozliwosci prawidlowego czyszczenia systemu gazowego a odkrecanie szyny i gubienie w ten sposob zera mija sie z celem.

ODPOWIEDZ