Silk Road

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Silk Road

#1 Post autor: jac-t » 12 lutego 2012, 11:40

Niedawny temat o Nielegalnym obrocie w Polsce, ACTA i ..... marmot1 ;) sprawiły że przypomniałem sobie o Jedwabnym Szlaku. Jeżeli nie znacie, to wiadomy wujek pomoże. Hacker ze mnie żaden, czy nawet zwykły AJ-TI`owiec, wiem tylko że na stronę loguje się poprzez prawie anonimową sieć TOR. Szczegóły - nie mam pojęcia. Zahamowałem z rejestracją.... gdyż naszło mnie pytanie - czy samo przeglądanie takiego serwisu może podpaść pod jakiś paragraf ?
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Silk Road

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 12 lutego 2012, 11:55

Ba, już za samą myśl o przeglądaniu w ciurmie wylądujesz, a rodzinę na drugi koniec kraju ześlą - a to tylko rzecz jasna scenariusz optymistyczny ;)
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
piotrg
Site Admin
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2004, 22:21

Re: Silk Road

#3 Post autor: piotrg » 12 lutego 2012, 13:27

Fajnie rozwiązali płatności - za pomocą bitcoin.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Silk Road

#4 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 12 lutego 2012, 13:30

Zupełnie nie w temacie (tym bardziej że "dawca" cytatu nie był - delikatnie rzecz biorąc - zwolennikiem prochów), ale jest z jajem ;)

Obrazek
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Silk Road

#5 Post autor: maziek » 12 lutego 2012, 13:59

jac-t pisze:Niedawny temat o Nielegalnym obrocie w Polsce, ACTA i ..... marmot1 ;) sprawiły że przypomniałem sobie o Jedwabnym Szlaku. Jeżeli nie znacie, to wiadomy wujek pomoże. Hacker ze mnie żaden, czy nawet zwykły AJ-TI`owiec, wiem tylko że na stronę loguje się poprzez prawie anonimową sieć TOR.
Zasadniczo problem polega na tym, że o ile ta sieć jest chyba faktycznie bardzo anonimowa to najpierw musiałbyś wyczyścić komputer ze wszystkiego, co samo łączy się z siecią (rozmaite programy itepe) - bo to będzie zdradzać Twoje prawdziwe IP. A to chyba jest niemalże niemożliwe na "normalnym" komputerze (tzn. takim, którego normalnie używasz do wszystkiego) - bo teraz to już praktycznie każdy program to robi w tle bo coś-tam typu sprawdzanie, czy jest nowa wersja itd.
ukłony...

tokkotai
Posty: 451
Rejestracja: 7 listopada 2010, 15:10
Lokalizacja: Festung Posen

Re: Silk Road

#6 Post autor: tokkotai » 12 lutego 2012, 14:07

Dokładnie tak.

Najlepiej zainstalować Ubuntu i potem TOR'a. Masz 99,99% pewności że nik Ciebie nie będzie podsłuchiwać :).

ODPOWIEDZ