Kurs LOK na prowadzącego strzelanie - Warszawa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Posty: 31
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Kontakt:

Kurs LOK na prowadzącego strzelanie - Warszawa

#1 Post autor: Zinngiesser » 9 października 2012, 23:17

Zapraszam Koleżanki i Kolegów na kurs umożliwiający uzyskanie uprawnień prowadzącego strzelanie, o których mowa w:

1. Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dziennik Ustaw, 1998, nr 113, poz. 731, z późniejszymi zmianami);

2. Rozporządzeniu Ministra Sprawa Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 marca 2000 r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic (Dziennik Ustaw, 2000, nr 18, poz.
234, z późniejszymi zmianami).

Program kursu jest w pełni zgodny z Zarządzeniem nr 15 Prezesa Ligi Obrony Kraju z dnia 6 października 2011 roku w sprawie: szkoleń dla prowadzących szkolenie strzeleckie oraz dokumentami wykonawczymi.

Kurs odbędzie się w Warszawie. Będzie prowadzony w ramach Ligi Obrony Kraju, jednej z pięciu organizacji mających uprawnienia poświadczania szkolenia w zakresie prowadzenia strzelania. Pozostałe to: Policja, Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, Polski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Polski Związek Łowiecki. Absolwenci otrzymają zaświadczenia o odbyciu szkolenia i zdaniu egzaminu z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz legitymacje potwierdzające przeszkolenie dla prowadzącego strzelanie z broni: A palnej sportowej i B pneumatycznej sportowej (uczestnicy do 21 roku życia) bądź A palnej sportowej, B pneumatycznej sportowej, C maszynowej (pistolet) i D gładkolufowej (osoby, które ukończyły 21 lat).

Niestety obowiązują wcześniejsze zapisy. Na kurs nie można przyjść 'z ulicy', gdyż uczestnicy muszą być wcześniej ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków, co wymaga zawarcia polisy na konkretne osoby z listy. Poza tym wszyscy uczestnicy muszą posiadać zaświadczenia pozwalające na udział w szkoleniu strzeleckim (może być od lekarza rodzinnego); być może się uda, aby był przed kursem obecny lekarz, ale tego zagwarantować dzisiaj nie mogę.

Termin — któryś z weekendów pomiędzy połową listopada a początkiem grudnia b.r. (17-18 XI, 24-25 XI, 1-2 XII, 8-9 XII). Dokładną datę podam wkrótce. O cenie na razie nie piszę; gwarantuję, że nie będze wzięta z kosmosu. Z pewnością dla członków LOK–u z opłaconymi składkami będzie nieco taniej niż dla pozostałych uczestników.

Wstępne zgłoszenia poproszę na PW.

ODPOWIEDZ