Strzelanina w szkole podstawowej

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
pedro74
Posty: 465
Rejestracja: 27 marca 2011, 23:20
Lokalizacja: Potsdam (Niemcy)

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#46 Post autor: pedro74 » 16 grudnia 2012, 18:59

Dexter, jako że zasady forum nakazują używania kulturalnych słów, wobec tego pozostawię dla siebie pewne przemyślenia oraz szczery komentarz na temat Twojej osoby. Twojej napisałem z dużej litery, bo mimo wszystko szanuję każdego forumowicza pomimo tego, że często mamy rozbieżne opinie, co również tyczy się Ciebie... Pisz sobie co chcesz, ale ja więcej na twoje posty nie będę zwracał uwagi. Zalecam Tobie jednak uważne czytanie wszystkiego co pisze się na forum oraz we wszelkiego rodzaju wiadomościach, które przekazują nam media z odpowiednim ich interpretowaniem, by potem rzeczowo i z sensem dyskutować, a nie odpisywać tylko wyrywkowo i zgrywać mędrca, który stwarza pozory, iż wie wszystko, a tak naprawdę to opiera swoje przekonania tylko i wyłącznie na swojej zarozumiałości...
Uparcie chcesz wszystkim tu udowodnić również na podstawie innych postów, że znasz się na wszystkim najlepiej. Lepszego "specjalysty" na przykład od kraju, jakim jest Ameryka, to od Ciebie oczywiście na forum nie ma. "Wiesz" wszystko nawet lepiej od Wesleya, chociaż tam nie mieszkasz i chyba nawet nigdy nie byłeś...
Strzelam z:
Diana 24, 4,5 mm (okazyjnie)
Walther CP 99, CO2, 4,5 mm (okazyjnie)
Flobert ME 38 Magnum, 6mm short (okazyjnie)
Artax Mortimer, 43
Uberti Remington 1858, 45
Uberti Cattelmann 1873 Stallion, 22 lr.
CZ 75B, 9mm
CZ 75B Kadett, 22 lr.
Będę strzelał z:
Uberti Cattelmann 1873, 45 Long Colt
Winchester 1866 lub 1873, 45 Long Colt

Delwin
Posty: 463
Rejestracja: 4 maja 2009, 14:27

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#47 Post autor: Delwin » 16 grudnia 2012, 19:44

Badania psychiatyczne? W USA i dzis osoby chore psychicznie nie maja prawa do posiadania, jak jest z badaniami to nie wiem ale w choćby w takiej polsce sa obowiazkowe do pozwolenia na bron i co?
Z tego co wiem to w USA zwykle jest tzw. prior record jeśli chodzi o zaburzenia psychiczne, czyli trochę inaczej niż u nas.
You're gonna bob and weave out of the path of a bullet? That I'd like to see.

Awatar użytkownika
Kajor
Posty: 512
Rejestracja: 1 września 2007, 14:29
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#48 Post autor: Kajor » 16 grudnia 2012, 20:18

Przede wszystkim dorwanie się do broni nie jest winą matki, tylko tego gnojka. To nie ona dała mu pistolecik, żeby zabił ją i innych ludzi - wziął go sobie sam. Dostęp jest tu sprawą drugorzędną - nie miał prawa dotykać tej broni bez pozwolenia.
Skąd wiesz, że broń nie była przechowywana w sejfie, a chłopak po prostu poznał szyfr?
Jak złodziej ukradnie ci auto, to będzie to Twoja wina, bo masz za słabe zabezpieczenia?
"A co to ku*wa?! IPSC?!"

Awatar użytkownika
Gwena
Posty: 343
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#49 Post autor: Gwena » 16 grudnia 2012, 20:26

W większości krajów Europy nie ma badań psychologicznych/psychiatrycznych przy pozwoleniach na broń. Dlaczego? Ponieważ nie stwierdzono ich skuteczności, a stwierdzono, że ludzie lekko chorzy psychicznie są równie niegroźni jako posiadacze broni co ludzie "zdrowi". Oczywiście pozwolenia nie dostaną osoby z ciężką chorobą psychiczną - a by takich wykryć nie trzeba przeprowadzać badań (wystarczy np. obowiązek przynależności do klubu przez pół roku i opinia klubu) i z reguły są już w odpowiednich rejestrach.

Moim zdaniem za te zamachy w największym stopniu odpowiadają dziennikarze trąbiący o każdej takiej sprawie całymi dniami. Pokusa znalezienia się w centrum zainteresowania całego świata (nawet po śmierci, ale zawsze) bywa dla niektórych nie do odparcia.

pedro74
Posty: 465
Rejestracja: 27 marca 2011, 23:20
Lokalizacja: Potsdam (Niemcy)

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#50 Post autor: pedro74 » 16 grudnia 2012, 20:49

Co to znaczy, że nie ma w większości europejskich krajów badań czy też testów psychologicznych/psychiatrycznych przy ubieganiu się o pozwolenia na broń? Pierwsze słyszę, podaj na podstawie rzeczowych dowodów, które to kraje w Europie podchodzą tak liberalnie do wydawania pozwoleń na broń bez wyżej wymienionych testów?
Nie wiem jak w innych krajach starego kontynentu, ale w Hiszpanii zanim dostanie się pozwolenie na broń, to trzeba zrobić test składający się z 80 pytań, który to dwa lata temu robiłem, a w przyszłym roku będę go robił ponownie, bo tu badania na broń do celów sportowych ctrzeba robić co 3 lata. Oprócz pytań jest jeszcze test na komputerze taki sam lub podobny, jaki zdaje się na prawo jazdy.
Strzelam z:
Diana 24, 4,5 mm (okazyjnie)
Walther CP 99, CO2, 4,5 mm (okazyjnie)
Flobert ME 38 Magnum, 6mm short (okazyjnie)
Artax Mortimer, 43
Uberti Remington 1858, 45
Uberti Cattelmann 1873 Stallion, 22 lr.
CZ 75B, 9mm
CZ 75B Kadett, 22 lr.
Będę strzelał z:
Uberti Cattelmann 1873, 45 Long Colt
Winchester 1866 lub 1873, 45 Long Colt

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#51 Post autor: ss100 » 16 grudnia 2012, 20:56

Gwena pisze:
Moim zdaniem za te zamachy w największym stopniu odpowiadają dziennikarze trąbiący o każdej takiej sprawie całymi dniami. Pokusa znalezienia się w centrum zainteresowania całego świata (nawet po śmierci, ale zawsze) bywa dla niektórych nie do odparcia.
Dokładnie - ile dni z rzędu informują kto dostał naukowego nobla - 1, góra dwa dni - jak ogłaszają kto dostał i rzadziej już jak wręczają,
Jak jest jakaś masakra i ogólnie złe wieści to z wytrzeszczonymi oczami jak by im ktoś granat w dupę wsadził informują na okrągło o liczbie ofiar (jak się zwiększa to taki news prawie w ekstazie wymawiają)
no i potem leci sprawca - co robił, jaki to spokojny i obiecujący , jaki dres czy dżinsy nosił a tu takie coś..., oczywiście pytają kolegów, sąsiadów itd, przez parę dni dopóki nic lepszego niema do obrabiania.
Dla przeciętnego buraka i frustrata z burakowa w stanach czy w europie jest to w jego mniemaniu jedyna szansa zaistnienia, raczej obwiniałbym za rozpropagowywanie takich zachowań telewizję która żywi się głownie ludzkim nieszczęściem (kanały typu info) i poziom ma żenujący,

pedro74
Posty: 465
Rejestracja: 27 marca 2011, 23:20
Lokalizacja: Potsdam (Niemcy)

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#52 Post autor: pedro74 » 16 grudnia 2012, 21:12

Potem z kolei po badaniu lekarskim papiery idą na policję i czeka się w przedziale od czterech do pięciu miesięcy aż policja sprawdzi czy jest się, czy nie było się karanym. Wiem też, że w moim przypadku tutejsza policja kontaktowała się z polską policją i sprawdzali też, czy w Polsce byłem czysty. Tak mi przynajmniej powiedziano w tutejszym Guardia Civil ministerio del interior intervención de armas, tłum. Guardia Civil, ministerstwo spraw wewnętrznych, komórka do spraw broni.
Z osobami "lekko myślącymi" inaczej miałem okazję pracować jako wychowawca i gdyby to ode mnie zależało, to żadna z tych osób nie otrzymałaby pozwolenia na broń oraz prawa jazdy. Swoim zachowaniem oraz stanami emocjonalnymi nie raz udowadniali, że do posiadania broni ani prowadzenia auta nie są zdolni...
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2012, 21:14 przez pedro74, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam z:
Diana 24, 4,5 mm (okazyjnie)
Walther CP 99, CO2, 4,5 mm (okazyjnie)
Flobert ME 38 Magnum, 6mm short (okazyjnie)
Artax Mortimer, 43
Uberti Remington 1858, 45
Uberti Cattelmann 1873 Stallion, 22 lr.
CZ 75B, 9mm
CZ 75B Kadett, 22 lr.
Będę strzelał z:
Uberti Cattelmann 1873, 45 Long Colt
Winchester 1866 lub 1873, 45 Long Colt

silent78
Posty: 169
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: polska

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#53 Post autor: silent78 » 16 grudnia 2012, 21:12

pedro74 pisze:Gwena zastanów się co piszesz. Nikt tu nie proponuje nowego wspaniałego świata jak to określasz, tylko próbie zapobiegnięcia takim wydarzeniom, które miały miejsce w piątek oraz tym podobnych. Nie chodzi tu o izolację osoby, która jest chora, chodzi o to, aby uniemożliwić jej dostęp do broni. Tak, każdy może pęknąć, lecz różnica między tym co wykazuje objawy agresji i jest chory psychicznie już od wczesnych lat a tym który jest zdrowy w momencie otrzymania pozwolenia na broń jest znaczna.
Z tego, co piszesz broń powinna być dostępna raczej każdemu, bez wyjątku, nawet tym osobom, które według Ciebie chcemy odizolować od społeczeństwa, tak przynajmniej ja to odebrałem. ...
Pedro wiem że ten temat zaczyna sie przeradzać w Pedro kontra reszta forum ale naprawde z całym szacunkiem dla twojej osoby wpadasz w absurd w swoich pomysłach .
Bo co to jest zdrowie psychiczne? to że w przypływie dobrego humoru bedę sobie spiewał przy pracy lub przy goleniu to już choroba psychiczna? niektórzy beda twierdzić że tak , wg jakich norm chcesz określic zdrowie psychiczne
Wypadkom takim jak ten w szkole nigdy nie zapobiegniesz czy to nie po tym jak w Wielkiej Brytfannie zakazano noży to młodzież na potęge morduje się srubokretami i pilnikami?
Waliza ty masz pewnie dane na ten temat.
Nigdy nie zapobiegniesz wszystkich takim i podobnych wypadkom jak piszesz , pare lat temu pewien facet , częsty klient strzelnicy komercyjnej w Polsce zastrzelił się na oczach instruktora -zakazac istnienia strzelnic?
Pedro polecam ci taki film "Raport mniejszości " marzy ci sie swiat taki jak tam zero zabójstw.
to niestety utopia , jak zabronisz lub obostrzysz dane swobody to ludzie i tak znajdą obejscie problemu i trupów bedzie jeszcze więcej .
Zabijać sie mozna butlami z gazet , młotkami , siekierami , widłami co wszystko wprowadzić na pozwolenie plus szafa pancerna i agencja ochrony , bedzie wiecej wypadków z bronia własnie w agencjach ochrony i policji niż od tych młotków do schabowego.
Moja drobna prośba zachowajmy poziom w tej dyskusji obalajmy tezy strony przeciwnej ale nie tykajmy osobiscie uczestnika dyskusji ok? o coś takiego spotkało od ciebie Dextera.
Panie i panowie po wiadrze zimnej wody na głowę i można dyskutować dalej bez robienia sobie smiertelnych wrogów. Błagam

pedro74
Posty: 465
Rejestracja: 27 marca 2011, 23:20
Lokalizacja: Potsdam (Niemcy)

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#54 Post autor: pedro74 » 16 grudnia 2012, 22:17

Co do Dextera to przesadziłem, za co przepraszam. Ale zostałem też sprowokowany poniekąd do tego przez niego. Przepraszam jednak za to, co go mogło urazić lub uraziło z mojej strony.
Ją nie mówię, że uniknie się wszystkich strzelanin, zabójstw, itp. Jednak można moim zdaniem takie tragiczne zdarzenia przynajmniej po części eliminować. Skoro ogranicza się liczbę wypadków drogowych poprzez budowanie nowych dróg dwupasmowych, skrzyżowań bezkolizyjnych, itp i nie zabiera się nikomu praw jazdy ani nie zabrania kupować samochodów, to czemu z bronią nie można tak spróbować postępować by takich tragicznych wydarzeń było jak najmniej? Nie trzeba zabierać przy tym ani ograniczać posiadania broni, tylko zapobiegać tym strzelaninom.
Co do niektórych osób na forum jak na przykład Gwena, nie zgodzam się absolutnie z jej opinią, posuwa się zbyt za daleko w swoich stwierdzeniach, ale szanuję jej opinię pomimo tego. Nie jest żadnym usprawiedliwieniem twierdzenie tego, że taki jest świat i takie rzeczy zdarzają się oraz będą zdarzać, jak to co niektóre osoby tak uważają. W Szwajcarii jest też dużo broni i nie ma takich masakrycznych strzelanin. Może rozwiązania z tego kraju byłyby drogą do osiągnięcia kompromisu?
Strzelam z:
Diana 24, 4,5 mm (okazyjnie)
Walther CP 99, CO2, 4,5 mm (okazyjnie)
Flobert ME 38 Magnum, 6mm short (okazyjnie)
Artax Mortimer, 43
Uberti Remington 1858, 45
Uberti Cattelmann 1873 Stallion, 22 lr.
CZ 75B, 9mm
CZ 75B Kadett, 22 lr.
Będę strzelał z:
Uberti Cattelmann 1873, 45 Long Colt
Winchester 1866 lub 1873, 45 Long Colt

Awatar użytkownika
Gwena
Posty: 343
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#55 Post autor: Gwena » 16 grudnia 2012, 22:24

No popatrz się. Wzór Szwajcarii - jestem za :) Nie ma tam badań psychiatrycznych, a obywatele niedawno nie dopuścili do zaostrzenia przepisów o posiadaniu broni.
Za wiki:
Conditions under the 1999 Gun Act

To purchase a firearm in a commercial shop, one needs to have a Waffenerwerbsschein (weapon acquisition permit). A permit allows the purchase of three firearms. Everyone over the age of 18 who is not psychiatrically disabled (such as having had a history of endangering his own life or the lives of others) or identified as posing security problems, and who has a clean criminal record (requires a Criminal Records Bureau check) can request such a permit.

To buy a gun from an individual, no permit is needed, but the seller is expected to establish a reasonable certainty that the purchaser will fulfill the above-mentioned conditions (usually done through a Criminal Records Bureau check). The participants in such a transaction are required to prepare a written contract detailing the identities of both vendor and purchaser, the weapon's type, manufacturer, and serial number. The law requires the written contract to be kept for ten years by the buyer and seller. The seller is also required to see some official ID from the purchaser, for such sales are only allowed to Swiss nationals and foreigners with a valid residence permit, with the exception of those foreigners that come from certain countries (Croatia, Bosnia, Macedonia, Turkey, Sri Lanka, Albania, Algeria), to whom such sales are not allowed even if they do have a residence permit. Foreigners without a residence permit or from countries on the ban list must ask for a special permit.
After turning 18, any individual can buy singleshot or semiautomatic long arms (breech-loading or muzzle-loading) without a permit (so-called "free arms"). Likewise, members of a recognized rifle association do not need a buying permit for purchasing antique repeaters, and hunters do not need one for buying typical hunting rifles.
Basically, the sale of automatic firearms, selective fire weapons and certain accessories such as sound suppressors ("silencers") is forbidden (as is the sale of certain disabled automatic firearms which have been identified as easily restored to fully automatic capability). The purchase of such items is however legal with a special permit issued by cantonal police. The issuance of such a permit requires additional requirements to be met, e.g. the possession of a specific gun locker.

Most types of ammunition are available for commercial sale, including full metal jacket bullet calibres for military-issue weapons; hollow point rounds are only permitted for hunters. Ammunition sales are registered only at the point of sale by recording the buyer's name in a bound book.

Awatar użytkownika
Skowron
Posty: 209
Rejestracja: 28 lipca 2010, 01:18
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#56 Post autor: Skowron » 16 grudnia 2012, 22:29

Dziesięć lat temu powstał film na temat innej strzelaniny w szkole. Mimo że jest troche chaotycznie zrobiony i autor czasem trochę przesadza chyba warto go obejrzeć bo pokazuje aspekty amerykańskiego społeczeństwa o których nie słyszy się w mediach.
Można go obejrzeć po angielsku tu:
https://www.youtube.com/watch?v=9jGtAcDefHg
Polski tytuł to "Zabawy z bronią"

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#57 Post autor: Wesley » 16 grudnia 2012, 22:49

Czuje sie trochę wywołany do tablicy, a ze cos tam wiem jak sie maja sprawy w NJ, to podzielę sie tym. Chce dodać drobne wyjaśnienie do mojej poprzedniej wypowiedzi, bo wyszło na to, ze to tylko i wyłącznie gry komputerowe zdecydowały o tym zdarzeniu, a przecież użyłem slowa"potencjalny" co oznacza: mogący zdarzyć się w odpowiednich warunkach, jest możliwy, przewidywany; przypuszczalny, teoretyczny, hipotetyczny. Nie dostrzezono, pominieto z jakichś tam powodów druga część wypowiedzi, ktora jest bardzo istotna a mianowicie wychowanie dziecka przez rodziców. Pedro ma trochę racji choć rzeczywistość wygląda nieco inaczej, mniej różowo. Skupie sie na moich osobistych doświadczeniach, które myślę pokrywają sie z tym co sie dzieje w całym kraju hamerykanskim. Ocenę pozostawiam czytelnikom, a jakże jak my lubimy oceniać :) Ok, z życia wzięte. 7 letni syn mego kolegi zachodzi do szkoly i mówi: " nie lubie tej szkoly, wysadzę ja w powietrze"- fakt autentyczny. Afera na całego, rodzice wezwani do szkoly, gotowi zwolnic nauczycielkę :shock: bo jak tak mogla, toz to przeciez dziecko. Jest pytanie skad mu to przyszlo do glowy? Zachowanie rodzicow wprowadzilo mnie i moja zone w oslupienie, znamy sie jeszcze przed narodzinami ich dzieci i sa to bardzo porzadni ludzie, ale wychowuja dzieci bezstresowo i czasem cholera mnie bierze jak zachowuja sie bedac u nas. Prawda jest taka ze nauczyciele boja sie karcic dzieci w obawie na reakcje rodzicow, corka jest szkolnym psychologiem (kazda szkola zatrudnia kilku). W swojej pracy musi postepowac bardzo rozwaznie i ostroznie. Rodzice nie maja tez latwego zadania, baja sie karcic dzieci w obawie przed konsenkwencjami prawnymi i kolo sie zamyka. Wszystko zaczyna sie od najmlodszych lat, jak sie ten okres przegapi, ciezko to zmienic. Widze jak dzieci zachowuja sie w stosunku do doroslych, to wola o pomste do nieba, totalny brak szacunku. Tragedia, ktora wydarzyla sie w Newton, CT daje duzo do myslenia, politycy stworzyli swiat nie do zycia, jak tak dalej pojdzie to nie widze przyzszlosci dla tego kraju. Rodzice tego chlopaka tez nie sa bez winy, rozwiedli sie, dla rodzicow to nic dziwnego ale nie dostrzegają jak krzywdza dziecko, jak mu siada psychika. Piszą był samotnikiem, lubil czytac ksiazki, matka zabrala go ze szkoly (tu nie ma obowiazku uczeszczania do szkoly) chłopak padł psychicznie, a po takim człowieku można wszystkiego się spodziewać. Wszystkie tlumione nerwy wewnatrz mu pusciły i wpadl na glupi pomysl. Nalezaloby tez sprawdzic jego komputer czy nie ma materialow o tresci okultystycznej lub terrorystycznej. Mozliwe ,ze to poczatek nowej mody na popelnienie samobojstwa pociagajac innych ze soba. Wejscie w posiadanie broni jest dziecinnie proste, wystarczy jechac chocby na pokazy broni i kupic co sie podoba nawet bez okazywania dokumentu tozsamosci. To na obywatelu spoczywa obowiazek znania prawa i stosowania sie do niego. Cos czuje ze wykorzysta sie ten przypadek, aby sprobowac rozbroic spoleczenstwo. W stanie NJ aby otrzymac pozwolenie na kupno broni wystarczy miec czysta kartoteke, oczywiescie papierologia niezbedna, ale bez badan lekarskich. Trzeba tylko sie udac na umowiony dzien zlozyc odciski paluszkow.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#58 Post autor: dexter 1990 » 16 grudnia 2012, 22:53

Wesley, jak sądzisz, możliwe obecnie w USA jest zaostrzenie przepisów dotyczących broni? Czy społeczeństwo (wyborcy) na to pozwolą czy raczej politycy w obawie przed pikowaniem słupków nie tkną tematu?

pedro74
Posty: 465
Rejestracja: 27 marca 2011, 23:20
Lokalizacja: Potsdam (Niemcy)

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#59 Post autor: pedro74 » 16 grudnia 2012, 23:06

Dobrze Gwena, nawet jak nie ma w Szwajcarii badań psychologicznych, to nie każdy otrzyma broń, gdyż niektóre osoby po prostu nie mogą wejść w jej posiadanie ze względu na to, że ich psychiczny stan zdrowia nie pozwala im na to. W taki więc optymizm zbytnio bym nie popadał. Nawet jak nie ma badań psychologicznych w Szwajcarii, to nie każdy ot tak otrzyma sobie pozwolenie czy też broń w swoje posiadanie. Sprawdzana jest przeszłość psychiczna oraz czy nie był karany kandydat który ma czy też chce otrzymać broń w tym kraju, więc chcąc nie chcąc, też jest to forma sprawdzenia czy można dać broń danej osobie do ręki czy też nie...Osoba, która miała wątpliwą przeszłość psychiczną i była karana, nie dostanie więc w tym kraju pozwolenia...
A skoro piszesz, że lekkie odchylenie psychiczne od normy nie powinno być być problemem w otrzymaniu pozwolenia na broń, to nie wiem, co masz na myśli. Bo lekkie odchylenia psychiczne polegają na przykład na małej skłonności do agresji. Nie wiem, czy taka osoba powinna otrzymać pozowlenie na broń. Według mnie raczej nie, choć ekspertem z psychiatrii nie jestem. A z tego co napisałaś w którymś powyższym poście, to mogłaby według Ciebie otrzymać to pozwolenie, bo jest to lekkie odchylenie od normy...
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2012, 23:10 przez pedro74, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam z:
Diana 24, 4,5 mm (okazyjnie)
Walther CP 99, CO2, 4,5 mm (okazyjnie)
Flobert ME 38 Magnum, 6mm short (okazyjnie)
Artax Mortimer, 43
Uberti Remington 1858, 45
Uberti Cattelmann 1873 Stallion, 22 lr.
CZ 75B, 9mm
CZ 75B Kadett, 22 lr.
Będę strzelał z:
Uberti Cattelmann 1873, 45 Long Colt
Winchester 1866 lub 1873, 45 Long Colt

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#60 Post autor: Wesley » 16 grudnia 2012, 23:07

Z cala pewnoscia naglosnia ten przypadek, maja do tego potrzebne instrumenty, nie sadze aby zaostrzono przepisy federalne, ale juz na szczeblu stanowym moze byc roznie. Przykladem jest stan, w ktorym mieszkam, najbardziej restrykcyjny w kraju. Prawo do posiadania broni w hameryce jest bardzo mocno zakorzenione wsrod obywateli i nie miesci sie w glowie, ze mogloby byc inaczej.

ODPOWIEDZ