Bejrut - hybrydyzacja - ad vocem

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Tarnow_A
Posty: 612
Rejestracja: 3 grudnia 2018, 11:52

Bejrut - hybrydyzacja - ad vocem

#1 Post autor: Tarnow_A » 25 września 2020, 21:20

To jak to jest z tą hybrydyzacja powłok elektronowych? To tylko próba opisu zjawiska ? Czy może matematyczne odbicie rzeczywiście zachodzącego zjawiska? Przyglądałem się budowie funkcji/równania/operatora i zastanawiam się jakich jednostek powinienem użyć by spróbować coś z tego wyciągną . Zbudować jakiś model który pomoze mi zrozumieć zjawisko.
Małymi krokami - wielkie cele osiagaj.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Bejrut - hybrydyzacja - ad vocem

#2 Post autor: maziek » 26 września 2020, 06:16

Próba zrozumienia tego zjawiska jest pozbawiona sensu a nawet szkodliwa, ponieważ każde "zrozumienie" będzie fałszywe i daje jedynie złudzenie zrozumienia. Tak jak próba zrozumienia na zdrowy rozum najprostszego doświadczenia mechaniki kwantowej - przejścia pojedynczego elektronu przez dwie szczeliny naraz i jego interferencji samego ze sobą na ekranie za nimi. Albo splątania. Albo roli obserwatora. Nie istnieje i nie może istnieć model klasyczny żadnego zjawiska kwantowego w mikroskali (model oparty na fizyce klasycznej, którą możemy intuicyjnie pojąć), który nie jest tylko protezą myślową nie mającą żadnego związku z rzeczywistością. W tych rejonach dobre podejście to "shut up and calculate". Jeśli chcesz się w to troszkę zagłębić to z przekonaniem polecam wykłady Susskinda https://www.youtube.com/view_play_list? ... CE90CB6D81 . Całki i różniczki kojarzysz to dasz radę jak się zaprzesz ;).
ukłony...

Tarnow_A
Posty: 612
Rejestracja: 3 grudnia 2018, 11:52

Re: Bejrut - hybrydyzacja - ad vocem

#3 Post autor: Tarnow_A » 9 października 2020, 00:14

Intrygujący sposób objaśnienia, ciekawe jak by to wyglądało w przypadku rozpadu związku na atomy

https://youtu.be/BMIvWz-7GmU

Ostatnia z racji przechodzone choroby bardziej wsiąkłem w temat. Mur że być może nawet podziałami coś z kartką i ołówkiem.....

Polecam....
Małymi krokami - wielkie cele osiagaj.

ODPOWIEDZ