Strona 1 z 1

Bejrut - hybrydyzacja - ad vocem

: 25 września 2020, 21:20
autor: Tarnow_A
To jak to jest z tą hybrydyzacja powłok elektronowych? To tylko próba opisu zjawiska ? Czy może matematyczne odbicie rzeczywiście zachodzącego zjawiska? Przyglądałem się budowie funkcji/równania/operatora i zastanawiam się jakich jednostek powinienem użyć by spróbować coś z tego wyciągną . Zbudować jakiś model który pomoze mi zrozumieć zjawisko.

Re: Bejrut - hybrydyzacja - ad vocem

: 26 września 2020, 06:16
autor: maziek
Próba zrozumienia tego zjawiska jest pozbawiona sensu a nawet szkodliwa, ponieważ każde "zrozumienie" będzie fałszywe i daje jedynie złudzenie zrozumienia. Tak jak próba zrozumienia na zdrowy rozum najprostszego doświadczenia mechaniki kwantowej - przejścia pojedynczego elektronu przez dwie szczeliny naraz i jego interferencji samego ze sobą na ekranie za nimi. Albo splątania. Albo roli obserwatora. Nie istnieje i nie może istnieć model klasyczny żadnego zjawiska kwantowego w mikroskali (model oparty na fizyce klasycznej, którą możemy intuicyjnie pojąć), który nie jest tylko protezą myślową nie mającą żadnego związku z rzeczywistością. W tych rejonach dobre podejście to "shut up and calculate". Jeśli chcesz się w to troszkę zagłębić to z przekonaniem polecam wykłady Susskinda https://www.youtube.com/view_play_list? ... CE90CB6D81 . Całki i różniczki kojarzysz to dasz radę jak się zaprzesz ;).

Re: Bejrut - hybrydyzacja - ad vocem

: 9 października 2020, 00:14
autor: Tarnow_A
Intrygujący sposób objaśnienia, ciekawe jak by to wyglądało w przypadku rozpadu związku na atomy

https://youtu.be/BMIvWz-7GmU

Ostatnia z racji przechodzone choroby bardziej wsiąkłem w temat. Mur że być może nawet podziałami coś z kartką i ołówkiem.....

Polecam....