Strona 1 z 1

Explozja w hrubieszowie

: 15 listopada 2022, 23:40
autor: Tarnow_A
Co wy panowie na to8? Zblakana rakieta?

Re: Explozja w hrubieszowie

: 16 listopada 2022, 14:41
autor: aldrin
Wygląda na to, że zbłąkana. Tylko należała do innego właściciela, niż trąbiono na początku. Amerykanie poklepią nas po plecach: przykra sprawa, musicie to pokornie przełknąć, bo Ukraińcy nie mają w zwyczaju przepraszać. No i Ukraińcy na razie nie przepraszają i w mediach kreuje się już narrację, że winni temu przecież są Rosjanie. A nasi politycy położą uszy po sobie i można narodowo odśpiewać: Polacy, nic się nie stało...

Re: Explozja w hrubieszowie

: 16 listopada 2022, 17:42
autor: waliza
Zbłąkana? Czyżby? Sądząc po tym co pier... ten cały klaun zelenski to śmiem wątpić. Co ja na to? A co tu można o tym myśleć? Jak zwykle mamy festiwal bzdetów od pierwszej sekundy- 2 rakiety, Kalibr, s300, butla z gazem, ruskie, chinole, ukraina, marsjanie itd itp. Można to podzielić na to co wiemy czy widzimy na zdjęciach i na to co każdy mówi. I tyle. Najpierw na wyścigi, że 2 rakiety. Teraz już, że jedna. Typ i właściciel rakiety sie zmienia. Litościwie nie wspomnę o Błaszczaku i jego prężeniu się całkiem niedawno jaką to obronę Polska posiada......ale pewnie coś na radarach odczytać można . Latają te całe AWACSy jak opętane i też pewnie coś tam jest. Tylko co tam jest a co nam ujawnią to dwie różne rzeczy. Na razie to ja bym chciał wiedzieć czy taka zbłąkana. To niby S-3ooP. Rosjanie twierdzą, że ostatnią rakietę wystrzelili na cele na upa-dlinie w okolicy południa polskiego czasu. 3,5 godziny przed trafieniem Imperium Lechickim. Łżą czy nie- to łatwo sprawdzić. Skoro odtworzono bez problemu do mililmetra każdy ruch i historię włącznie z konkretną wyrzutnia i nazwiskami załogi w sprawie lotu MH17 to chyba tu nie problem to zweryfikować? Ja tam nie wiem, ale mi się wydaje, że na Lwów lub Łuck to rakiety by nadlatywały ze wschodu lub północy. I jeśli chcemy je zestrzelić to w tym kierunku powinien lecieć S300 a nie w przeciwnym. Tak nagle mu się zboczyło z kursu i tyle przeleciał? Nie to , że S300 świetnie się nadają do roli ziemia-ziemia i Rosja ich tak używa :)) Oczywiście bez względu na przyczyny, stało się i koniec to z pewnością nasz (tfu) bratni naród wypłaci rodzinom odszkodowanie? Przeprosiny..... a nie, najpierw musieliby w ogóle się przyznać. Ogólnie to jestem bardzo zdziwiony. Tym, że to nastapiło tak późno. Oczekiwałem takiego dziwnego wypadku w kwietniu- maju.

Re: Explozja w hrubieszowie

: 16 listopada 2022, 18:15
autor: asasello
żeby chociaż w sejm

Re: Explozja w hrubieszowie

: 16 listopada 2022, 22:14
autor: waliza
I co jeszcze? :)

Re: Explozja w hrubieszowie

: 17 listopada 2022, 09:06
autor: Tarnow_A
Ja przypuszczam że to wypadek przy pracy. Danych konkretnych nie mam. Ale zakładam że rakiet było 2, z tym że jedna trącneła drugą. Jedna z nich się rozbiła w wskutek zadziałania samolikwidatora, a druga zmieniła trajektorię i spadła u Nas. Bez konkretnych danych trudno chyba to właściwe ocenić. Czy radary to widziały? Czy można określić punkty startowe tych rakiet? Trajektorie?

Co do Ukrainców to się im dziwie, z mojej perspektywy powinni przeprosić ( zdarzają się błędy ), i wypłacić odszkodowanie rodzinom ofiar, i tyle sprawa zamknięta. To nie było działanie celowe przecież ... ?

Re: Explozja w hrubieszowie

: 17 listopada 2022, 10:28
autor: waliza
Co za różnica? PRzecież jasno widac co się dzieje. Ukry swoje. Biden swoje. USA zepsuło zabawę, więc strona polska na wyścigi jednocześnie wycisza powoli temat i udaje, że się nic nie stało, jednocześnie wyginajać logikę na wszystkie strony, że co by nie było to i tak wina Rosji bo przecież oni cały konflikt zaczęli. O ofiarach to już tak gdzieś tylko przy okazji wspomną na samym końcu. Przecież to nie ważne. Byleby się zeleński nie obraził. Jak to widzę to mnie aż wykręca z obrzydzenia.

Re: Explozja w hrubieszowie

: 17 listopada 2022, 12:16
autor: Tarnow_A
Chyba jednak jakaś autorefleksja nastąpiła:

https://wiadomosci.wp.pl/zelenski-zmien ... 617790112a

Re: Explozja w hrubieszowie

: 17 listopada 2022, 17:31
autor: waliza
Autorefleksja :) haha. Dobre. Ja bym to inaczej opisał ale tak tez mi sie podoba

Re: Explozja w hrubieszowie

: 17 listopada 2022, 22:13
autor: asasello
Winna Rosja.Ale nie chodzi o wojna na Ukaranie. Bardzo przyczyniła się do zniszczenia naszych elit. Dziadowskie wzorce płynęły latami. To co mamy to jakaś aberracja.
Rzeczywiste elity nie wpakowały by nie tylko nas ale i same siebie w takie gówno.Ukaraina byłaby już dawno pozamiatana i nie ma ich co żałować.Trzeba mieć w głowie naprawdę źle żeby przyjąć doktrynę Doncowa.

Rakiety przeciw lotnicze z reguły maja niewielkie głowice a tu taka rozpierducha.

Re: Explozja w hrubieszowie

: 18 listopada 2022, 01:01
autor: Tarnow_A
A co mowi doktryna Doncowa?

Re: Explozja w hrubieszowie

: 18 listopada 2022, 08:53
autor: waliza
Dekalog ukraińskiego nacjonalisty (Dziesięcioro przykazań ukraińskiego nacjonalisty) - broszura opracowana przez Stepana Łenkawskiego w 1929, na której powstanie duży wpływ miała ukraińska doktryna nacjonalistyczna. Motto do dekalogu napisał Dmytro Doncow - autor dzieła Nacjonalizm. Tekst dekalogu znalazł się w broszurze Katechizm ukraińskiego nacjonalisty wydanej w 1944 r.

Pierwotna treść dekalogu (1929)
Ja - Duch odwiecznego żywiołu, który uchronił Ciebie od potopu tatarskiego i postawił między dwoma światami, abyś tworzył nowe życie:
1. Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz walcząc o nie.
2. Nie pozwolisz nikomu plamić sławy ani czci Twego Narodu.
3. Pamiętaj o wielkich dniach naszej walki wyzwoleńczej.
4. Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walki o chwałę Trójzęba Włodzimierzowego.
5. Pomścij śmierć Wielkich Rycerzy.
6. O sprawie nie rozmawiaj z kim można, ale z tym, kim trzeba.
7. Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
8. Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.
9. Ani prośby, ani groźby, tortury, ani śmierć nie zmuszą Cię do wyjawienia tajemnic.
10. Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców.

Prezentowana wersja Dekalogu jest już wersją złagodzoną (1944). Podkreślone punkty w nowej wersji brzmią:
7. Nie zawahasz się dokonać najniebezpieczniejszego czynu, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
8. Nienawiścią i bezwzględną walką będziesz przyjmował wroga Twego Narodu.


Chyba nic więcej nie trzeba pisać?

Re: Explozja w hrubieszowie

: 18 listopada 2022, 19:33
autor: asasello
Mnie ujął pomysł na pozbycie się biedoty w kraju. Oczywiście przez rezanie. Ciekawe czy to święto ruchome i jaki jest cenzus majątkowy do zakwalifikowana się? I oni tak na poważnie.

Re: Explozja w hrubieszowie

: 18 listopada 2022, 22:54
autor: waliza
Tak niejako obok tematu, bo ja jestem juz mocno oderwany od PL rzeczywistości - https://www.youtube.com/watch?v=JQ6B4yGTVKQ

Tam naprawdę już poziom tak szoruje po podłodze?