Tuning custom, jak zwał tak zwał-rzecz o przeróbkach

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
revan
Posty: 14
Rejestracja: 15 lipca 2007, 21:12

Tuning custom, jak zwał tak zwał-rzecz o przeróbkach

#1 Post autor: revan » 21 lipca 2007, 23:55

Witam
Zakładam ten temacik w celu wymiany informacji na temat rozwiązań technicznych róznych przeróbek. Jeśli chodzi o mnie to jestem posiadaczem (dumnym) Walthera CP 99 Compact. Pistolet zasilany jest CO2 (12 gram), jako pociski używam kulek BB 4.46 stal (kolter wydaje mi sie najlepszy, ale może to mje subiektywne odczucie). Po pewnym czasie postanowiłem trochę popracować i upodobnić pistolecik do orginału, trochę pracy mi jeszcze zostało ( między innymi chcę zmienić mocowanie lufy na całkowicie stalowe- teraz jest plastik). Po dokonanych przeróbkach pistolecik wyglada tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ze zdjętym zamkiem:
Obrazek
Modyfikacje:
- zdejmowany zamek po przesunięciu przycisku nad spustem
- wycięte okno wyrzutu łusek
- wstawione metalowe pokrycie "komory nabojowej"
- usztywnienie lufy (widać na zdjęciu od przodu-rurka w rurce)
- usztywnienie zamocowania lufy
- usztywnienie zamka w położeniu "przednim" ( w standartowym zamek lata na boki), przez "skrzydełka" pokrycia zamka(wchodzi w prowadnice w zamku i usztywnia. Rozwiązanie tymczasowe, po przeniesieniu sprężyny pod lufę i wykonaniu metalowego mocowania lufy zrobie tam jakieś rygle, zamek bedzie unoszony przez żerdź i odryglowywał się podczas suwu w tył)
- zmniejszenie szczerbinki
- wydłużenie lufy do montażu tłumia (zastanawiam się czy to zostawić), aby zwiększyc wewnętrzną średnicę lufy ( do 9 mm :))
Zostało do zrobienia:
-dodać żerdkę pod lufą i przełożyć na nią sprężynę
-wykonać mocowanie lufy z metalu (stal lub alu).
sorry za jakość zdjęć, są z telefonu
A tak wygląda CP99 w częsciach:)
Obrazek
no i ta lufa........
Obrazek
mam nadzieje że temat skłoni do eksperymentowania i wymiany informacji na ten temat, a może nawet pomoże rozwiązać jakieś problemy, które wynikną podczas modyfikacji.
...wojny toczą ludzie...
Sauer 303 308Win, Bettinsolli 12/76, Blaser R8 30.06

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

#2 Post autor: maziek » 22 lipca 2007, 10:41

Taki drobiażdżek. Chciałbym nanieść kropki na muszkę i szczerbinkę w mojej hi-capie coś jak tu:

Obrazek

Jak to zrobić? Precyzyjna bardzo robota. Nawiercić otworek i zalać farbą? Nawiercić otwór i wbić biały plastikowy pręt? (Z muszką przejdzie, szczerbinaka za cienka). A może takie kropki można kupić w formie nalepek? Ze szczerbinką prościej, bo można wymontować, muszka stałą, dostęp kiepski...
ukłony...

revan
Posty: 14
Rejestracja: 15 lipca 2007, 21:12

#3 Post autor: revan » 22 lipca 2007, 11:23

Hej
No to działaj na 2 fronty
w muszce wywierć otwór i wklej plastikowy pręcik.
Szczerbinkę jak jest cieńka delikatnie nawierć (tylko tą skośną częścią wiertła) i wtedy możesz wpuścić tam trochę farby (albo jakiegoś białego kleju)
Naklejki to raczej odpadają, bo się poprzesuwają.
...wojny toczą ludzie...
Sauer 303 308Win, Bettinsolli 12/76, Blaser R8 30.06

revan
Posty: 14
Rejestracja: 15 lipca 2007, 21:12

#4 Post autor: revan » 22 lipca 2007, 11:45

co do muszki wierć od strony wylotu lufy wiertłem np.1.5
do nawiercania szczerbinki użyj tego samego wiertła (kropki będą takie same)
...wojny toczą ludzie...
Sauer 303 308Win, Bettinsolli 12/76, Blaser R8 30.06

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

#5 Post autor: maziek » 22 lipca 2007, 12:08

To się nie da zrobić. Muszka jest zestopniowana, od strony wylotu jej grubość to 2,35 mm, od strony zamka 3,5mm. Od strony lufy za cienko, za mały margines bezpieczeństwa. Poza tym tak wiercąc musiałbym wywiercić osiowo cieniutkim wiertełkiem kanał długości 12mm, a jak znam życie, a trochę znam, to na takim odcinku wiertełko "zejdzie" i wyjdzie wcale nie tam, gdzie powinno (o ile w ogóle nie bokiem). Ale mam rękaw do dremela, tym poradzę od tyłu. Powiedzmy frezem kulkowym. Zastanawiam się jeszcze nad nalepkami, ale w takiej formia aby z czarnego tworzywa ukształtować nakładki na całą powierzchnię tylną muszki i szczerbinki i w tych nakładkach zrobić dopiero kropki. Całość na koniec przylepić jakimś cud-klejem. To by zabezpieczało przed nieodwracalnymi przykrościami typu wiertło zeszło itp. Szczerbinka jest regulowana, więc niedokładność osadzenia da się skompensować.
ukłony...

revan
Posty: 14
Rejestracja: 15 lipca 2007, 21:12

#6 Post autor: revan » 22 lipca 2007, 12:13

Ok. Może zdjęcia jakieś pewnie by pomogły :) A jak ci wiertełko zejdzie to zawsze możesz wypiłować nową muszkę ;D. Ale ok dj znać jak poszło
...wojny toczą ludzie...
Sauer 303 308Win, Bettinsolli 12/76, Blaser R8 30.06

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#7 Post autor: Madrian » 22 lipca 2007, 12:20

Zrób stożkowe wgłębienia frezem, lub wiertłem. Kup w sklepie budowlanym naklejkę ostrzegawczą, świecącą w ciemnościach (ok. 5-8zł). Rozdziel ją na warstwy. Spodnia jest nieważna, wierzchnia to plastik. Środkowa to właśnie farba święcąca. Zeskrop trochę. Zmiejszaj z jakimś przezroczystym klejem i pomaluj miksturą wgłębienia. Masz jasne kropki, dodatkowo święcące w ciemnościach.
Jeśli nie zależy ci na estetyce, to możesz po prostu zeskrobac trochę świecącej masy, napchac na sucho w otworki i zakleic przezroczystą taśmą, dobrze dopasowaną.
Tak to wyglada:
Obrazek

Obrazek
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

#8 Post autor: maziek » 22 lipca 2007, 14:07

O dzięki. Te fotki to z takiej własnie samoróbki? Fajne. Jeszcze szczególik techniczny, te kropki powinny chyba leżeć w jednej linii poziomo, kiedy wierzch muszki jest równo z wierzchem szczerbinki. Jak to osiągnąć? Bo coś mi mówi, że na skutek perspektywy jeśli metrycznie odległość kropek od wierzchu muszki i szczerbinki będzie równa, to optycznie wcale nie...

Sądzisz, że przezroczysta żywica epoksydowa będzie OK? To by pozwoliło nadać kropkom pewną wypukłość...
ukłony...

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

#9 Post autor: maziek » 22 lipca 2007, 16:13

revan pisze: A jak ci wiertełko zejdzie to zawsze możesz wypiłować nową muszkę ;D. Ale ok dj znać jak poszło
O Jezu, aleś mi humor porawił. Kiedyś w Polskim Fiacie 125 musiałem wymienić cały prawy przód, bo pojechałem do mechanika klocki zmienić. Tekst mechanika: panie, przewód ciekł. Chciałem odkręcić, zerwał się taki owaki. Musiałem zdjąć panie całe coś-tam. Panie, śruby poszły takie-owakie. To musiałem odkręcić cośtam-cośtam, ale panie gwint nie wytrzymał.... itd. Od koziczka do koniczka. W sumie dobrze, że się na prawym przodzie zatrzymało. W końcu cała hi-capę mogę sobie wypiłować ;). Tylko czy aby CBŚ się nie zainteresuje?
ukłony...

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#10 Post autor: dexter 1990 » 25 lipca 2007, 09:28

Polecam na starociach zakupić budzik stary, taki ze swiecącymi kropkami na tarczy. Odskrobac 3 takie kropki: 1 wieksze (na równcych godzinach są) i 2 mniejsze. Przyklej je mniejsze na szczerbince, większa na muszce.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#11 Post autor: Madrian » 25 lipca 2007, 15:45

dexter 1990 pisze:Polecam na starociach zakupić budzik stary, taki ze swiecącymi kropkami na tarczy. Odskrobac 3 takie kropki: 1 wieksze (na równcych godzinach są) i 2 mniejsze. Przyklej je mniejsze na szczerbince, większa na muszce.
To może od razu trytówki? Zegarek z takimi już za 500 złociszy się dostanie i 50 lat spokoju :D
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

revan
Posty: 14
Rejestracja: 15 lipca 2007, 21:12

Re: Tuning custom, jak zwał tak zwał-rzecz o przeróbkach

#12 Post autor: revan » 10 maja 2012, 20:12

pistolet ciągle działa i strzela :D
...wojny toczą ludzie...
Sauer 303 308Win, Bettinsolli 12/76, Blaser R8 30.06

ODPOWIEDZ