nowa zabawka:)

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
robak
Posty: 139
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 01:01
Lokalizacja: Ilawa/Toronto

nowa zabawka:)

#1 Post autor: robak » 9 grudnia 2009, 02:40

Amunicja 7.62x39 jest prawie za "darmo" wiec nie moglem sie powstrzymac i pakupil

Obrazek
"There is usually only a limited amount of damage that can be done by dull or stupid people. For creating a truly monumental disaster, you need people with high IQs"- Thomas Sowell

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#2 Post autor: Vis » 9 grudnia 2009, 02:46

Sweet.
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

#3 Post autor: Phouty » 9 grudnia 2009, 04:38

Czy ja widzę nity (rivets), na tylnej krawędzi tych magazynków. Do czego to ma służyć?
Dobry zakup!
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#4 Post autor: Uriasz » 9 grudnia 2009, 10:36

Czecha w tej wersji nie kojarze ..co to ???

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

#5 Post autor: Okruch » 9 grudnia 2009, 13:30

Pewnie wydłużona lufa "federalna", vz. 58 ma lufę 390-milimetrową. Coś jak nasz "Radom Hunter Long.
http://www.israeli-weapons.com/store/de ... 8-ak47.htm - tutaj też jest zdjęcie takiej "żyrafy" ;)
Dziesiątek
Okruch

gringo
Posty: 170
Rejestracja: 30 lipca 2008, 23:32

#6 Post autor: gringo » 9 grudnia 2009, 13:49

Cool. Zazdroszcze Ci tej lamanej kolby w nim.

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#7 Post autor: Vis » 9 grudnia 2009, 14:42

Phouty pisze:Czy ja widzę nity (rivets), na tylnej krawędzi tych magazynków. Do czego to ma służyć?
Dobry zakup!
Ograniczenie pojemnosci magazynka :?: :?: :?: :?: :?
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
robak
Posty: 139
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 01:01
Lokalizacja: Ilawa/Toronto

#8 Post autor: robak » 9 grudnia 2009, 14:45

Phouty-nity blokuja magazynek to 5 sztuk...takie tu glupie prawa ale nit zawsze mozna rozwiercic :)

Co do lufy, ta ma 18.5 cala i tym sposobem jest tzw. non-restricted wiec moge go swobodnie wozic w bagazniku, strzelac na farmie i nawet polowac. Z oryginalna lufa moglbym tylko na strzelnicy uzywac :(

Gringo-Co do skladanej kolby, kosztuje $67 Cad i jest pelno w kazdym sklepie, chcesz to pogadamy
"There is usually only a limited amount of damage that can be done by dull or stupid people. For creating a truly monumental disaster, you need people with high IQs"- Thomas Sowell

GregS
Posty: 68
Rejestracja: 4 lutego 2009, 20:10

#9 Post autor: GregS » 9 grudnia 2009, 15:01

Też chcialem kupic z taką długą lufą. I nadal chcę, ale w Czechach już tego nie mają. Wszystko poszło do Kanady. Robak a jak by wygladał zakup i wysyłka do Polski? Promeskę mam i uprzednia zgode przewozowa tez bym dostał.

A jaka to firma? CZ858 czy Hermex?
Idzie u was dostać do niego kolbe typu CZ Tactical lub Radom Hunter?

Awatar użytkownika
robak
Posty: 139
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 01:01
Lokalizacja: Ilawa/Toronto

#10 Post autor: robak » 9 grudnia 2009, 15:20

GregS pisze:Też chcialem kupic z taką długą lufą. I nadal chcę, ale w Czechach już tego nie mają. Wszystko poszło do Kanady. Robak a jak by wygladał zakup i wysyłka do Polski? Promeskę mam i uprzednia zgode przewozowa tez bym dostał.

A jaka to firma? CZ858 czy Hermex?
Idzie u was dostać do niego kolbe typu CZ Tactical lub Radom Hunter?
To jest CZ858 Tactical2. Normalnie przychodzi w "drewnianych meblach" ale ja zmienilem na syntetyk.
Moge sie dowiedziec jak wyglada eksport do Polski ale pewnie dealerowi bedzie latwiej podaje namiar
http://www.wolverinesupplies.com/
"There is usually only a limited amount of damage that can be done by dull or stupid people. For creating a truly monumental disaster, you need people with high IQs"- Thomas Sowell

gringo
Posty: 170
Rejestracja: 30 lipca 2008, 23:32

#11 Post autor: gringo » 9 grudnia 2009, 15:28

robak pisze:...Gringo-Co do skladanej kolby, kosztuje $67 Cad i jest pelno w kazdym sklepie, chcesz to pogadamy
Wszystko co mozemy, to jedynie pogadac :( ...
...A to dlatego, ze nie tyle chodzi tu o cene czy o dostepnosc tych rzeczy na ogolnokrajowym rynku (bo i jest to dostepne i jest to [relatywnie] niedrogie), ale o mozliwosc -- a konkretnie NIEmozliwosc -- nabycia tego w miejscu w ktorym mieszkam, a to ze wzgledu na istnienie zakazujacych tego durnych lokalnych przepisow. Gwoli scislosci: mozna tego rodzaju (lamane, jak i teleskopowe skladane...) tu kolby nabywac, ale tylko w przypadku gdy naleza one do grupy przedmiotow okreslanych tu mianem 'grandfathered' tudziez mozliwosci istnienia ich (z tego powodu) na rynku wtornym (o co, ze wzgledu na to ze nikt bedacy w posiadaniu takowych nie chce sie ich pozbywac, jest z nabywaniem ich na rynku wtornym coraz trudniej). Ja mam szczescie bycia w posiadaniu 'grandfathered' egzemplarza AR-15 (ktorego nabylem jeszcze przed wejscie w zycie nowego durnego gun law), jednym z ktorych 'evil features' jest taka skladana (collapsible) kolba.

Awatar użytkownika
robak
Posty: 139
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 01:01
Lokalizacja: Ilawa/Toronto

#12 Post autor: robak » 9 grudnia 2009, 15:34

gringo pisze:
robak pisze:...Gringo-Co do skladanej kolby, kosztuje $67 Cad i jest pelno w kazdym sklepie, chcesz to pogadamy
Wszystko co mozemy, to jedynie pogadac :( ...
...A to dlatego, ze nie tyle chodzi tu o cene czy o dostepnosc tych rzeczy na ogolnokrajowym rynku (bo i jest to dostepne i jest to [relatywnie] niedrogie), ale o mozliwosc -- a konkretnie NIEmozliwosc -- nabycia tego w miejscu w ktorym mieszkam, a to ze wzgledu na istnienie zakazujacych tego durnych lokalnych przepisow. Gwoli scislosci: mozna tego rodzaju (lamane, jak i teleskopowe skladane...) tu kolby nabywac, ale tylko w przypadku gdy naleza one do grupy przedmiotow okreslanych tu mianem 'grandfathered' tudziez mozliwosci istnienia ich (z tego powodu) na rynku wtornym (o co, ze wzgledu na to ze nikt bedacy w posiadaniu takowych nie chce sie ich pozbywac, jest z nabywaniem ich na rynku wtornym coraz trudniej). Ja mam szczescie bycia w posiadaniu 'grandfathered' egzemplarza AR-15 (ktorego nabylem jeszcze przed wejscie w zycie nowego durnego gun law), jednym z ktorych 'evil features' jest taka skladana (collapsible) kolba.
Illinois?
"There is usually only a limited amount of damage that can be done by dull or stupid people. For creating a truly monumental disaster, you need people with high IQs"- Thomas Sowell

gringo
Posty: 170
Rejestracja: 30 lipca 2008, 23:32

#13 Post autor: gringo » 9 grudnia 2009, 15:35

Massachusetts

Awatar użytkownika
robak
Posty: 139
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 01:01
Lokalizacja: Ilawa/Toronto

#14 Post autor: robak » 9 grudnia 2009, 15:43

gringo pisze:Massachusetts
o to sie nie dziwie, u Was state troopers wygladaja jak gestapo i nawet nosili kiedys HK P7...
Ja u nas spoznilem sie z papierami na "grandfathered status" i moj FN FAL i kilkanascie pistoletow w .25 i .32 cal zostalo skonfiskowane na przemial :(
"There is usually only a limited amount of damage that can be done by dull or stupid people. For creating a truly monumental disaster, you need people with high IQs"- Thomas Sowell

gringo
Posty: 170
Rejestracja: 30 lipca 2008, 23:32

#15 Post autor: gringo » 9 grudnia 2009, 16:06

robak pisze:
gringo pisze:Massachusetts
o to sie nie dziwie, u Was state troopers wygladaja jak gestapo i nawet nosili kiedys HK P7...
Ja u nas spoznilem sie z papierami na "grandfathered status" i moj FN FAL i kilkanascie pistoletow w .25 i .32 cal zostalo skonfiskowane na przemial :(
Ouch! Pity.
W moich stronach bylo/jest na szczsecie pod tym wzgledem ciut lepiej; w tym sensie, ze wszystko to co sie posiadalo przed przed wejsciem nowego gun law w zycie automatycznie otrzymalo 'grandfathered' status (bez koniecznosci starania sie o takowy) i mozna to nadal posiadac i tym handlowac (nawet w prywatnych [z pominieciem dealera] transakcjach). Jedynie co sie zmienilo, to ze nie mozna juz importowac do MA jak i handlowac nowymi 'post-new gun law' tego typu czesciami.
Jesli chodzi o 'MA gestapo cops,' to nawet czapki w podobnym do gestapo stylu maja (takie z podgietymi w dol bokami i z podniesionym podgietym w gore nadzadaszeniem :) )

ODPOWIEDZ