Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
JotBeEm
Posty: 18
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 19:45

Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#1 Post autor: JotBeEm » 24 czerwca 2010, 13:46

Witam,

Swoją przygodę z bronią dopiero zaczynam (no nie wspominam o odpustowych pistoletach na kulki za 20zł i elektrycznym kałachu za stówkę :lol:) i postanowiłem sobie kupić wiatrówkę - pistolet. Moją uwagę przyciągnął Crosman C41 ze względu na niską cenę oraz wygląd przypominający Walthera P38 (moją domeną jest broń IIWŚ :wink:). Nie chcę jednak kupować niczego w ciemno i chciałbym zapytać Was o opinię na temat tej wiatrówki. Wyzytałem na przykład, że jej mankamentem jest słabe trzymanie kulek w magazynku (?).

No i jeszcze na koniec fotka:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kajor
Posty: 512
Rejestracja: 1 września 2007, 14:29
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#2 Post autor: Kajor » 25 czerwca 2010, 11:59

Już na zdjęciu wygląda "shitowo", no ale czego oczekiwać po Crossmanie...
"A co to ku*wa?! IPSC?!"

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#3 Post autor: Vis » 25 czerwca 2010, 14:27

Kajor pisze:Już na zdjęciu wygląda "shitowo", no ale czego oczekiwać po Crossmanie...
Wyglada troche "dziwnie" bo to specjalna wersja dla leworecznych. :wink: :lol:
Albo ktos odwrocil negatyw. :mrgreen:
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

JotBeEm
Posty: 18
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 19:45

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#4 Post autor: JotBeEm » 25 czerwca 2010, 15:54

Hmm to jest pierwsze zdjęcie z google grafika. C41 wystawione na allegro mają okładziny chwytu pistoletowego imitujące drewno przez co całość wygląda znacznie lepiej. A tak poza tym jak już kolega Kajor napisał - tyle się można spodziewać po Crosmanie. Szkoda mi też trochę, że wiatrówka działa w systemie DAO. Mimo wszystko bardziej niż na superrealistycznym wyglądzie zależy mi na tym, aby wiatrówka była stosunkowo trwała i przede wszystkim sprzyjała umiejętnościom strzeleckim amatora.

http://www.allegro.pl/item1092946607_wi ... o2_ta.html Tutaj na zdjęciach wygląda dużo lepiej ;)

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#5 Post autor: Madrian » 27 czerwca 2010, 10:10

Kajor pisze:Już na zdjęciu wygląda "shitowo", no ale czego oczekiwać po Crossmanie...
Tego, że shitowo nie będzie działał. :wink: Wygląd wyglądem, ale wnętrze się liczy.
Crosman jednak jakiś poziom trzyma i nie słychać za dużo lamentów nad awariami tej marki.
A obudowa... no cóż. Ja bym wolał mieć kiepską obudowę i sprawny mechanizm, niż ładną obudowę z g... w środku.

Inna sprawa, że wyrobem doskonałym też nie będzie. Ale i tak lepszy jest od pozostałęj tandety. :)
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

Awatar użytkownika
Kajor
Posty: 512
Rejestracja: 1 września 2007, 14:29
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#6 Post autor: Kajor » 28 czerwca 2010, 01:57

Hmm, po zasadzie działania, wnioskuję, że nie ma tam nic oryginalnego - ot, pewnie zawór iglicowy, jakiś kurek z blaszanej wytłoczki, spust DAO jak w korkowcu, a to wszystko oprawione z fikuśną obudowę - prosto i nudno aż do bólu, ale przez jakiś czas powinno działać, co nie zmienia faktu, że brzydkie toto jak noc bez grzechu.
JotBeEm - Na pewno lepszym wyborem byłaby replika ASG jakiegoś P.08 albo P38, jeśli kręcą Cię giwery okresu IIWŚ - moc może i mniejsza, ale na pewno bardziej realistyczne (choć często nieco droższe).
"A co to ku*wa?! IPSC?!"

JotBeEm
Posty: 18
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 19:45

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#7 Post autor: JotBeEm » 28 czerwca 2010, 10:45

Nie no chodzi mi jednak o wiatrówkę ;) A tak poza tym to generalnie nie musi być ona repliką broni z okresu IIWŚ, najważniejsze jest już tak jak napisałem, żeby była wytrzymała i jako tako celna. Słyszałem, że bardzo dobry jest Colt Special Combat (miałem w rękach, niestety nie strzelałem). Wygląda nieźle, strzela też podobno całkiem całkiem. Jednak cena jest jak dla mnie nieco powalająca, między innymi dlatego zwróciłem większą uwagę na Crosmana C41.

Pozdrawiam

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#8 Post autor: dexter 1990 » 30 czerwca 2010, 10:55

skoro jako tako celna to obawiam się że żaden z wymienionych nie spełnia oczekiwań...

Awatar użytkownika
Kajor
Posty: 512
Rejestracja: 1 września 2007, 14:29
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#9 Post autor: Kajor » 30 czerwca 2010, 12:01

Do strzelania do puszek na 10m wystarczy prawie każdy z dostępnych na naszym rynku pistoletów-wiatrówek (bardziej to zabawki niż wiatrówki, ale nazwijmy je tak). Jeśli chcesz strzelać "w miarę celnie" (tu zależy co pod tym pojęciem rozumiesz) to proponuję kupno np rosyjskiej (bo tanie) wiatrówki sportowej (jednak o jakimkolwiek realiźmie wykonania i stylizacji na broń bojową nie ma wtedy mowy).

Optimum zabawowo-treningowym dla mnie jest karabinek Junker - stylizowany na AK-74/AKS-74U/AK-74M (zależnei od modelu), produkowany z użyciem części wykorzystywanych w ostrych AK. Jednak nie każdy lubi ruskie giwery.
"A co to ku*wa?! IPSC?!"

JotBeEm
Posty: 18
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 19:45

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#10 Post autor: JotBeEm » 30 czerwca 2010, 12:46

To tak: byłoby fajnie gdyby wiatrówka przypominała choć w nieznacznym stopniu jakąś broń bojową ale nie jest to mój wymóg. Czy lubię rosyjskie wiatrówki trudno mi jest stwierdzić, ponieważ jeszcze żadnej nie posiadałem, a co się tyczy Junkera: tani to dla każdego pojęcie względne. I czy dostanę go w jakimś sklepie internetowym?

Awatar użytkownika
adi-000
Posty: 53
Rejestracja: 8 maja 2010, 15:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#11 Post autor: adi-000 » 30 czerwca 2010, 16:52

jak chcesz coś z długą lufą to kup crossmana 1077 ( ma magazynek) przerób go na ładowanie co2 z gaśnicy i będziesz miał zabawy co niemiara.

Tu wpisz "crossman 1077" i sobie możesz długo czytać.

Sam mam taką na działce i po małych poprawkach innej nie chcę.
Kawasaki Vulcan i inne zabawki...tylko miejsca w szafie brak

JotBeEm
Posty: 18
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 19:45

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#12 Post autor: JotBeEm » 30 czerwca 2010, 21:16

Ładowanie CO2 z gaśnicy? A co to znaczy? :lol: I jak to ię robi.
Junker powala na kolana (przynajmniej wyglądem) ale niestety cena powyżej 450 złotych odpada przynajmniej dla mnie ;)
Jak zacznę zarabiać sam to może i się uzbiera tyle hajsu, bo kupiłbym ten sprzęt :D

Awatar użytkownika
adi-000
Posty: 53
Rejestracja: 8 maja 2010, 15:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#13 Post autor: adi-000 » 30 czerwca 2010, 23:39

Na początek musisz określić co chcesz.
Długa , czy krótka.
Długa- z magazynkiem czy bez, sprężyna czy pcp lub co2.
Krótka- do strzelania przy piwku i grilu na 10 m czy coś bardziej ambitnego.
Jak będziesz wiedział , to krąg twoich poszukiwań bardzo się zawęzi.
A może idź w wakacje do pracy i po wakacjach nie będziesz się szczypał.
A gdzie wypatrzyłeś junkera za 450 zł?
Kawasaki Vulcan i inne zabawki...tylko miejsca w szafie brak

Awatar użytkownika
Kajor
Posty: 512
Rejestracja: 1 września 2007, 14:29
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#14 Post autor: Kajor » 1 lipca 2010, 11:33

Adi - chodziło chyba o to, że maksymalny budżet to 450 pln.
Niestety - w tym przedziale cenowym szaleńśtw nie będzie, ale da się kupić przyjemny sprzęt do postrzelania do puszek na działce przy grillu.
Tak jak napisał adi - określ do czego wiatrówka ma być używana najczęściej. To mocno zawęzi krąg poszukiwań, a wtedy łatwiej wybrać.


BTW: Wg mnie warto odłozyć na Junkera, chociaż nie jest tani.
Strzelałem ze wszystkich jego wersji i najbardziej przypasował mi AK-74, później AKS-74 (i ten dwa mogę z całego serca polecić), na końcu był AKS-74U (gorsza celność i ogólne wrażenie). AK-74M za to jest najlżejszy, ale nie daje tego fajnego uczucia "kałachowego gripa".
"A co to ku*wa?! IPSC?!"

Awatar użytkownika
adi-000
Posty: 53
Rejestracja: 8 maja 2010, 15:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crosman C41 - wiatrówka warta uwagi?

#15 Post autor: adi-000 » 1 lipca 2010, 13:51

Rzeczywiście, nie doczytałem z tą kwotą na zakup.
Kawasaki Vulcan i inne zabawki...tylko miejsca w szafie brak

ODPOWIEDZ