Detale polskich karabinków

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#16 Post autor: Vis » 12 listopada 2005, 22:12

Botras pisze:Wow! Masz u mnie wódkę jak nic :D

Emm...Co tam jeszcze masz w garażu... :twisted: ?
Niedlugo bede budowal Tantala a w ostatnia niedziele nitowalem kbk. AKM. Zaloze nowy temat z fotkami. :wink:
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

#17 Post autor: Botras » 12 listopada 2005, 22:30

(BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!! AAAAARRGGGGGHHHHHHHH!!!)


Khem...Pieknie! Bardzo poprosimy!

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#18 Post autor: AK_fan » 13 listopada 2005, 17:24

Vis, jesli mozesz, to powiedz mi, czy obsady lufy AK74/Tantal jest zamienna z obsada lufy AKM?

P.S. Temat tak mnie zaciekawil, ze az sie zarejestrowalem na froum! Dotychczas tylko czytalem...

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#19 Post autor: Vis » 13 listopada 2005, 17:53

AK_fan pisze:Vis, jesli mozesz, to powiedz mi, czy obsady lufy AK74/Tantal jest zamienna z obsada lufy AKM?

P.S. Temat tak mnie zaciekawil, ze az sie zarejestrowalem na froum! Dotychczas tylko czytalem...
Tantal i AK-74 uzywaja obsady lufy z otworem na lufe o srednicy 22 mm, w AKM srednica otworu na lufe jest 23 mm. Dlaczego tak jest to nie mam pojecia. Dla ciekawostki dodam ze wszystkie AK produkcji chinskiej niezaleznie od kalibru maja obsade lufy z otworem o srednicy 19 mm. :?
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#20 Post autor: AK_fan » 13 listopada 2005, 18:21

Dzieki za info! Jesli to jedyna istotna roznica, to mysle ze przefrezowanie obsady od AK-74 do rozmiaru 23mm nie powinno stanowic problemu, natomiast w druga strone to byloby raczej beznadziejna operacja...

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#21 Post autor: Vis » 13 listopada 2005, 18:27

AK_fan pisze:Dzieki za info! Jesli to jedyna istotna roznica, to mysle ze przefrezowanie obsady od AK-74 do rozmiaru 23mm nie powinno stanowic problemu, natomiast w druga strone to byloby raczej beznadziejna operacja...
Opory ryglowe sa tez inne, prowadnica naboji i pamietaj ze glowka zamka do AKM ma tez wieksza srednice. Widac to na jednej z fotek w tym temacie.
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#22 Post autor: AK_fan » 27 lutego 2006, 21:05

A propos Tantala mam Vis pytanie...

Czy masz oryginalny kurek tantalowski? Bo interesuje mnie, czy kurek od AKMa jest zgodny wymiarowo i jest wymienny z tym od Tantala? Oczywiscie po spilowaniu zbednego zaczepu na kurku, po lewej stronie...
Pozdrawiam
------------------------
AK fanatyk! ;-)

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#23 Post autor: Vis » 28 lutego 2006, 01:22

AK_fan pisze:A propos Tantala mam Vis pytanie...

Czy masz oryginalny kurek tantalowski? Bo interesuje mnie, czy kurek od AKMa jest zgodny wymiarowo i jest wymienny z tym od Tantala? Oczywiscie po spilowaniu zbednego zaczepu na kurku, po lewej stronie...
Dam ci znac jutro.
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#24 Post autor: Vis » 1 marca 2006, 02:29

Obrazek

Obrazek

Kurek Tantala prawej.

Obrazek

Obrazek

Kurek Tantala z lewej


Oczywiscie po spilowaniu zbednego zaczepu na kurku, po lewej stronie...
Czy ja wiem, chyba mozna przerobic ale od cholery pilowania. :?
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#25 Post autor: AK_fan » 1 marca 2006, 12:17

Wielkie dzieki VIS!!!

Wiem, ze sporo pilowania, ale to nie ameryka i kupienie u nas takich pierdulek jak np kurek do Tantala bywa klopotliwe... :cry:
Pozdrawiam
------------------------
AK fanatyk! ;-)

ODPOWIEDZ