Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Flinsh
Posty: 4
Rejestracja: 28 lutego 2011, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#1 Post autor: Flinsh » 28 lutego 2011, 10:15

Witam.
Jestem tutaj nowy więc prosze mi wybaczyć jeżeli dubluję temat ale podobny znalazłem tylko o Poznaniu.
Proszę o pomoc, o garske informacji o prochu do CP.
Bronią CP zainteresowałem się niedawno, kiedy dowiedziałem się, że można ją posiadać legalnie :)
Znajomy, który kliedyś siedział w militariach strasznie mnie nakręcił na Colta Navy.
Zczołem szukać informacji co i jak. Moja podjarka strasznie podupadła kiedy w kilku sklepach okazało się, że nie maja prochu do CP a w 1 powiedziano mi, że mają ale tylko dla osób z pozwoleniem na broń myśliwską lub sportową.
Czy nie posiadając pozwolenia jedyną możliwością zakupienia prochu jest wycieczka do Czech albo bawienie się w chemika i pozyskiwanie prochu wątpliwej jakości?

Pozdrawiam
Kuba

TWE
Posty: 278
Rejestracja: 17 września 2006, 21:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#2 Post autor: TWE » 28 lutego 2011, 11:00

Witam,
spróbuj w Kapiszonie albo Fotosie (czy jak to się teraz nazywa) na ul. Filareckiej 3. Mają broń powinni mieć i proch. Ewentualnie w czwartki po 15.00 i może być ktoś z grupy CP na ZKS-ie.
Pozdrawiam,
Tomek
Zapraszam do Warszawy na ZKS

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#3 Post autor: rybak » 28 lutego 2011, 18:29

Flinsh-Sam piszesz że wciągnął cię znajomy,a więc skoro interesujesz się bronią to nie powinien mieć problemu z prochem,no bo znajomy przecież w proch się zaopatruje.A szczególnie w Warszawie,gdzie jest mnóstwo sklepów,strzelnic a przede wszystkim dużo ludzi z zainteresowaniem CP.Wystarczy się przejść na strzelnicę i pogadać z ludźmi.Ten kto ma kwitek na broń to ci nabędzie proch.Bo tak się to właśnie odbywa że jeden z kwitem na broń,zaopatruje w proch swoich kolegów itp.A więc najpierw się przejdź na strzelnicę i zobacz jak to wygląda.A jak nie masz 18 lat to zabierz z sobą rodzica.Wielu właścicieli sklepów z bronią,też chodzi na strzelnicę i proch bez kwitka sprzedają tylko zaufanym strzelcom.

A swoją drogą to dziwna ta stolica.Słyszałem różne rzeczy na temat stadionu 1000 lecia,ale jak widać to czarnego prochu tam nie mają.Handlarze z wschodu,ustąpili chyba miejsca handlarzom z Afryki i pewnie dlatego masz problem z prochem :mrgreen:

Telesfor
Posty: 26
Rejestracja: 10 października 2005, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#4 Post autor: Telesfor » 28 lutego 2011, 21:05

Poczekaj raczej kilka dni aż wejdzie nowa ustawa. Wyrób sobie EKB na dowolną broń CP ( replika broni do 1885 r rozdzielnego ładowania). Jedź do Pionek i kupuj proch...Albo w tym sklepie , który sprzedaje teraz " na pozwolenia" - choć tam drogo i niemiło...

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#5 Post autor: Razorblade1967 » 28 lutego 2011, 21:35

Telesfor pisze:...Albo w tym sklepie , który sprzedaje teraz " na pozwolenia" - choć tam drogo i niemiło...
Co do "drogo" to się nie wypowiadam (wycieczka do Czech też chyba kosztuje), ale dlaczego "niemiło"? :shock:

W Warszawie robiłem wiele zakupów dotyczących CP (np. 4 rewolwery, sporo amunicji "nitro" i różne akcesoria) w sklepie (a w zasadzie w dwóch należących do tej samej sieci) gdzie mieli proch (fakt na pozwolenie, żeby było zabawniej na kapiszony też spisywali mnie z pozwolenia) i bynajmniej wcale nie było "niemiło".

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#6 Post autor: rybak » 28 lutego 2011, 21:52

Nie przesadzajmy,jeszcze nie jest tak źle żeby musieć wyrabiać sobie EKB,tylko po to żeby kupić proch.To by już była głupota.Myślę że jak ktoś by się pojawiał na strzelnicy to zawsze ktoś się znajdzie co zechce odsprzedać trochę prochu.A ten co ma papierki to nie ma problemów z prochem.

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#7 Post autor: Razorblade1967 » 1 marca 2011, 07:31

rybak pisze:Nie przesadzajmy,jeszcze nie jest tak źle żeby musieć wyrabiać sobie EKB,tylko po to żeby kupić proch.To by już była głupota.
Z drugiej strony jeśli wyrobienie tego papierka ma umożliwić bezproblemowy zakup prochu przez osoby, które dzisiaj mają z tym problemy (nie mając pozwolenia na broń myśliwska lub sportową) to czemu zaraz głupota? O ile się nie mylę opłata skarbowa za wydanie EKB wynosi aktualnie 105zł. Dla kogoś kto robi jakieś wycieczki w celu zakupu prochu itd. na pewno warto to załatwić i mieć spokój. Z drugiej strony mnie tam sytuacja z CP kojarzy się z PRL - niby nie ma, a jak zauważam kto potrzebuje ten ma (w PRL też były "puste haki" w sklepach, a jakoś nie pamiętam, żeby nie było na talerzu).

Inna sprawa to fakt, że nie spodziewałbym się raczej nagle zalewu czarnym prochem sklepów z bronią, bo przepisy dotyczące jego przechowywania (w takich firmach) powodują, że opłacalność handlowania CP jest raczej niewielka.

Flinsh
Posty: 4
Rejestracja: 28 lutego 2011, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#8 Post autor: Flinsh » 1 marca 2011, 10:16

TWE pisze:Witam,
spróbuj w Kapiszonie albo Fotosie (czy jak to się teraz nazywa) na ul. Filareckiej 3. Mają broń powinni mieć i proch. Ewentualnie w czwartki po 15.00 i może być ktoś z grupy CP na ZKS-ie.
Pozdrawiam,
Tomek
Niestety w obydwu sklepach prochu nie mają.
rybak pisze:Flinsh-Sam piszesz że wciągnął cię znajomy,a więc skoro interesujesz się bronią to nie powinien mieć problemu z prochem,no bo znajomy przecież w proch się zaopatruje.
Znajomy bawił się w rekonstrukcje bitew 2 wojennych. Nigdy nie kozystał z broni. Przez chwile nakręcał się na CP i mu przeszło za to mi zostało :)

Historie typu kupno AK47 na stadionie można wsadzić między bajki, muszę się przyznać że nawet nie przyszło mi do głowy żeby tam szukać.
Wyrobić sobie EKB. Czy ktoś może mi wyjaśnić prosze co to jest EKB, jakie daje uprawnienia, kto i gdzie może się o to ubiegać?

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#9 Post autor: Razorblade1967 » 1 marca 2011, 10:43

Flinsh pisze: Czy ktoś może mi wyjaśnić prosze co to jest EKB, jakie daje uprawnienia, kto i gdzie może się o to ubiegać?
No cóż w tym przypadku proponuję lekturę Ustawy o Broni i Amunicji tutaj tekst jednolity po obecnej nowelizacji (nie uwzględnia jeszcze korekt błędu w art.13, który jest w toku "szybkiego" procesu legislacyjnego) - http://www.romb.org.pl/assets/files/ROM ... 202010.pdf

Oraz lekturę tego dokumentu - http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/naz ... 3388_u.pdf
- strona 22, zmiana w art. 30 pkt. 2 podpunkt 5 i 6
5) proch strzelniczy i spłonki sprzedaje się osobom, które okażą
legitymację posiadacza broni myśliwskiej, sportowej oraz posiadaczom
broni kolekcjonerskiej,
6) proch strzelniczy czarny (dymny) sprzedaje się pełnoletnim właścicielom
replik broni palnej rozdzielnego ładowania, którzy
okażą dowód tożsamości oraz Europejską kartę broni palnej,

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#10 Post autor: rybak » 1 marca 2011, 11:13

Razorblade1967-Dlatego znów będzie kwitnąć handel prochu od detalicznych cwaniaków,którzy kupią za 80-100 zł a sprzedają za 150zł.A ci co robią sami proch to też pewnie zarobią,a Policja będzie oczywiście ich ścigać i chwalić się swoimi wielkimi osiągnięciami.Za nie długo bardziej będzie się opłacać kupić nitro niż czarny proch i dużo łatwiej niż czarny proch.EKB to nic innego jak kontrola broni przez władzę,znów chcą aby im pokazać co ciekawego posiadamy.

Flinsh-To nie mit.W latach 90 naprawdę tam szło kupić broń.Wystarczyło kogoś tam znać i już miałeś broń.Oczywiście nie kałachy a stare TT czy P-64,Makarov itp,dużo było broni od sowietów,którzy opuszczali Polskę po 1989 r.Wiele zabójstw z broni było właśnie z tej kupionej na stadionie 1000 lecia.Przynajmniej z tego co czytałem.Do dziś kupisz broń na bazarach,tu masz przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=1yPl4Xd7PR4


Wracając do tematu,to wydaje mi się że musisz się przejść na strzelnicę i pogadać z ludźmi.Tylko się nie zrażaj,bo wśród CP też są chamy i zapatrzeni w siebie ludzie,ale są też życzliwi i pomocni.A EKB to Europejska karta broni,czyli masz się pochwalić Policji że taką posiadasz a oni dają ci w zamian papierek,który potwierdzi że pokłoniłeś się władzy i oni wiedzą że masz taką broń,a oni w zamian łaskawie pozwolą kupić ci proch i wywieść tą broń po za kraj,w granicach Unii Europejskiej:
http://gmina.wieszjak.pl/pozwolenia/219 ... alnej.html

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#11 Post autor: Razorblade1967 » 1 marca 2011, 11:50

rybak pisze:Razorblade1967-Dlatego znów będzie kwitnąć handel prochu od detalicznych cwaniaków,którzy kupią za 80-100 zł a sprzedają za 150zł.
A według Ciebie to w sklepie jest inaczej? Też kupuje się taniej, a sprzedaje drożej - marża w wysokości 30% nikogo nie dziwi. Nie tylko zresztą w tych artykułach, we wszystkim. Na tym polega handel. Wszystkim - gaciami też.

Problem prochu polega właśnie na tym, że dostosowanie obiektu do sprzedaży tego artykułu po prostu kosztuje, a to się odbija potem na cenie detalicznej. Sam obrót prochem jest stosunkowo niewielki, bo nie przesadzajmy zabawa replikami starej broni ma bardzo ograniczony zasięg. Zresztą wielu ludzi sprowadza proch zza granicy, bo nie każdy ma daleko (a czasem zaopatruje się kilka osób przy takim wyjeździe). Zobacz jak niewiele sklepów w ogóle zajmuje się jakoś poważniej replikami starej broni?

To problem podaży i popytu jak w każdym handlu. W nitro jest podobnie - myślisz, że łatwo kupić u nas mniej typową amunicję? Ja do .44 Magnum muszę jechać 120-250km, a i tak nie zawsze jest, a wybór jest niewielki. Tym samym marża jest spora bo nie sprowadza się dużych ilości i w cenie masz koszty transportu niewielkich zamówień.

Strzelanie nawet gdyby mocno zliberalizować przepisy nie stanie się nigdy masową rozrywką - jest po prostu kosztowna (obiektywnie - ceny mamy europejskie, a pensje "afrykańskie" :wink: ), a niewiele osób jest zainteresowanych jakimś większym zaangażowaniem w coś takiego.
rybak pisze:Flinsh-To nie mit.W latach 90 naprawdę tam szło kupić broń.Wystarczyło kogoś tam znać i już miałeś broń.Oczywiście nie kałachy a stare TT czy P-64,Makarov itp,dużo było broni od sowietów,którzy opuszczali Polskę po 1989 r.Wiele zabójstw z broni było właśnie z tej kupionej na stadionie 1000 lecia.Przynajmniej z tego co czytałem.
Mitem jest skala zjawiska. Ponadto TT czy P-64 nie pochodziły z wycofującej się armii radzieckiej Makarowy (Makarow, a nie Makarov - na Forum Broni Strzeleckiej trzymajmy jednak poziom jeśli chodzi o nazewnictwo broni - chyba wypada, nieprawdaż? :P ) czasem tak, choć nie wszystkie. Zresztą i znane z przestępstw karabinki AK pochodziły raczej z kradzieży w naszych magazynach, Armia Radziecka miała już od dawna AK-74 na inny kaliber.

Nielegalny handel bronią, był, jest i będzie - nie przesadzajmy jednak ze skalą zjawiska, w większości to właśnie "opowieści" czy medialne "rewelacje".

Telesfor
Posty: 26
Rejestracja: 10 października 2005, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#12 Post autor: Telesfor » 1 marca 2011, 15:41

A co do EKB - nie ma obowiązku...Nikt nikogo nie zmusza. Jednak prawda jest taka ,ze jest spora rzesza strzelców CP tylko czekających na wejście nowelizacji by ustawic się w kolejce po EKB. Np po to , by na zawody do Czech , Niemiec czy Austrii wyjechać po raz pierwszy bez klopotliwego załatwiania lokalnych tymczasowych pozwoleń i dopuszczeń...żeby z Czech proch przywieźć bez żadnych obaw.By pojechać do Pionek ( znacznie bliżej) i przywieźć sobie prochu szwajcarskiego ( ktory i tak wiekszość z czołówki stosuje bo czeski czy polski jest zbyt mało powtarzalny i nie ma wyboru granulacji co bardzo istotne przy strzelaniu z różnych rodzajów broni) bez konieczności obciążania konta kolegi z powoleniem....

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#13 Post autor: rybak » 1 marca 2011, 16:14

Razorblade1967-Ale jak sklep sprzedaje za 130zł to ten kto go kupi,to odsprzeda za 180zł.Jakoś w Czechach proch jest znacznie tańszy niż w Polsce.Właśnie dlatego że tych pośredników jest dużo mniej.A te prawo powoduje że tych pośredników będzie więcej a tym samym jak ktoś nie ma kwitka to zapłaci dużo drożej.
Co do prawa to sam się na swoich poglądach przejechałeś.Otóż gdyby było prawo według mojej myśli,to wtedy zaoszczędził byś drogę i czas.Nie musiał byś nawet ruszać się z domu,bo kurier osobiście dostarczył by ci paczkę z nabojami,ty byś je jedynie zamówił przez internet a do tego znacznie taniej niż teraz zamawiasz,bo by była większa konkurencja i każdy by spuszczał z ceny,żebyś u niego kupił,a mając internet to miał byś spory wybór.A tak musisz robić sobie wycieczki,zresztą tak samo jak ja.A Polska ani złotka na tym nie zarobi,bo cały podatki i zyski zostają w Czechach.Zobacz jakie było prawo dotyczące broni w Europie na początkach XX wieku.Jedyne prawo to brak prawa w tej kwestii.Dopiero Niemcy wprowadzili prawo,które ograniczało jedynie kaliber,poniżej 7 mm nie trzeba było mieć żadnego pozwolenia.
Co do nielegalnej broni,to kiedyś był większy popyt,a jak jest popyt to i jest podaż.Dzisiaj myślę że takie działania się nie opłacają.Po prostu,wielu ludzi woli legalne CP czy FAC,niż jakąś lewiznę.Myślę że kiedyś dużo tej broni kupowali zwyczajni miłośnicy broni a nie gangsterzy,jak niektórzy sądzą.Jak pojawiło się CP i FAC to nie ma takiej konieczności aby ryzykować i kupować na lewo broń.Przynajmniej ja takiej potrzeby nie mam,a wiadomo że lepiej mieć coś legalnego i móc z tego sobie legalnie postrzelać bezstresowo,niż cały czas się mieć stres że będzie wpadka.Dlatego myślę że w ogromnym stopniu CP i FAC zlikwidowało problem nielegalnej broni palnej.


Telesfor-A czemu nie mogę pojechać do Czech,kupić legalnie proch i normalnie przewieść go przez granicę bez EKB?Chcesz mi powiedzieć że łamię tym prawo?Posiadanie czarnego prochu jest przecież legalne(przynajmniej tak wcześniej myślałem)

Flinsh
Posty: 4
Rejestracja: 28 lutego 2011, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#14 Post autor: Flinsh » 2 marca 2011, 22:24

Serdecznie dziękuje za pomoc. Teraz już mniejwięcej wiem jak to wygląda i narazie się powstrzymam przed kupnem klamki CP.
Czy ktoś się orientuje w jakie dni i o jakich porach można spotkać charnoprochowców na warszawskim ZKS-e?

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#15 Post autor: rybak » 2 marca 2011, 23:15

Flinsh pisze: Teraz już mniejwięcej wiem jak to wygląda i narazie się powstrzymam przed kupnem klamki CP.
Właśnie popełniłeś jeden z grzechów głównych w strzelectwie.Otóż klamkę to masz w drzwiach,przynajmniej ja takie posiadam tylko i jedynie w drzwiach i oknach i służą mi jedynie do otwierania drzwi lub okna :evil: :evil: .Te słowo zadziałało na mnie jak płachta na byka.Od razu mówi o tobie wszystko.Nigdy nie używaj takich słów,bo od razu kojarzysz mi się z cwaniakiem w dresie,co za dużo filmów ganksterskich się naoglądał i chce ich naśladować :evil: :evil:

ODPOWIEDZ