pozwolenie na broń

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#46 Post autor: dexter 1990 » 4 stycznia 2006, 19:20

no przepis kulawy faktycznie. Gdzie granulowanie/prasowanie?! heh... z takiego pcz to mozna petardy robic a nie strzelac :/

Tytus de ZOO
Posty: 735
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 14:37
Lokalizacja: Mazowsze

#47 Post autor: Tytus de ZOO » 5 stycznia 2006, 09:17

jurkon pisze:koledzy mnie trochę żle zrozumieli.
Dobrze zrozumieli, dobrze :D Tylko sobie trochę podworowali. Najważniejsze, że życzliwie :wink:

URSUS
Posty: 8
Rejestracja: 23 stycznia 2006, 22:30

#48 Post autor: URSUS » 21 lutego 2006, 01:34

W celu uzyskania pozwolenia na posiadenie broni sportowej jest wymagane startowanie w zawodach strzeleckich. Czy po otrzymaniu w/w pozwolenia nadal wymagany jest udzial w zawodach strzeleckich. Jesli tak to prosilbym o wskazanie regulujacych to przepisow prawnych.

Awatar użytkownika
W.Zajcev
Posty: 65
Rejestracja: 8 sierpnia 2006, 14:21

#49 Post autor: W.Zajcev » 11 sierpnia 2006, 12:55

Musisz bo po to dostałes tą broń przepisy ci policja wytłumaczy jak nie bedziesz startował na zawodach :D .
Mam pytanie 9mm PARA można dostać jako broń sportową?

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

#50 Post autor: Foka » 11 sierpnia 2006, 13:23

Zajrzyj do przepisów :P
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

#51 Post autor: Foka » 15 sierpnia 2006, 22:00

Czy ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenie w sprawie otrzymania pozwolenia na broń sportową nie będąc zrzeszonym w żadnym klubie?
Wygląda to tak - strzelam na strzelnicy komercyjnej, w PZSS robię licencję i jeżdżę na zawody.
Tak, wiem, że w przepisach nie ma wymogu przynależności, ale jak to jest z praktyką wydawania zezwoleń?
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

Awatar użytkownika
W.Zajcev
Posty: 65
Rejestracja: 8 sierpnia 2006, 14:21

#52 Post autor: W.Zajcev » 17 sierpnia 2006, 13:56

W podaniu trzeba uzasadnić dlaczego chce się dostać broń.Należy udowodnić że czynnie uczestniczy sie w zawodach czyli jakieś dyplomy itp. Ale jak nie jesteś członkiem jakiegos klubu to będziesz miał ciężej niż inni ale możesz dostać pozwolenie.Mój kolega zlożył podanie na broń sportową ale nie był w klubie i odrzucili jego podanie:(
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2006, 17:54 przez W.Zajcev, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie idzie o to, aby podczas wojny ginąć za ojczyznę. Należy działać tak, aby tamtym głupim sk...synom dać zginąć za ich ojczyznę."

Generał George S. Patton.

Martinez
Posty: 307
Rejestracja: 22 lipca 2005, 23:23

#53 Post autor: Martinez » 17 sierpnia 2006, 15:46

Foka pisze:Tak, wiem, że w przepisach nie ma wymogu przynależności, ale jak to jest z praktyką wydawania zezwoleń?
Wymogu nie ma, ale są w Policji ludzie i ludzie zza biurek...
Człeka przeciętnego (znajomego z południa Polski) rozmowy z władzą:
-Pan nie jest w klubie? To po co Panu ten pistolet? Przecież każda sztrzelnica ma broń obiektową. Pan pójdzie, postrzela sobie...
Po pół roku, znajomy już z legitymacją klubową:
-Przecież każdy klub ma swoją broń, może Pan trenować. No, naprawdę nie ma przesłanek do wydania Panu pozwolenia, zwłaszcza że wyniki ma Pan raczej średnie...
Działo się to dwa lata temu. Od tego czasu trochę się zmieniło na lepsze, uznaniowość się zmniejsza, ale nadal sporo zależy od tego na kogo trafisz.
Tak czy inaczej, powodzenia życzę.

Awatar użytkownika
W.Zajcev
Posty: 65
Rejestracja: 8 sierpnia 2006, 14:21

#54 Post autor: W.Zajcev » 18 sierpnia 2006, 15:12

zwłaszcza że wyniki ma Pan raczej średnie...
To ja bym powiedział że chce se potrenować żebym te wyniki miał dobre.Jak bym miał dobre to po co mi broń?Ciekawe co by powiedzieli:D?
"Nie idzie o to, aby podczas wojny ginąć za ojczyznę. Należy działać tak, aby tamtym głupim sk...synom dać zginąć za ich ojczyznę."

Generał George S. Patton.

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

#55 Post autor: Foka » 20 sierpnia 2006, 20:40

Zajcev - wyraźnie napisałem, że teorię znam i pytam o doświadczenia praktyczne.
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

ODPOWIEDZ