AN-94 - pytanko

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jac-t
Kontakt:

Re: AN-94 - pytanko

#31 Post autor: jac-t » 17 sierpnia 2011, 10:24

Phouty pisze:ten wąwóz ma w dużym przybliżeniu kształt spirali (taka baaaardzo rozciągnięta "sprężyna" i to w dodatku pokrzywiona)
Amerykę odkrył.......przecież to już od czasu Matrixa wiadomo ! :)
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
maziek

#32 Post autor: maziek » 17 sierpnia 2011, 12:37

Phouty, I'm sorry ;) .

Ja tak wiesz, ;) .

Pociski lecą 1/30 sekundy za sobą, to jest jak na przepływy aero dość krótko (chyba, że mowa o naddźwiękowych). Czyli jeden wlatuje (patrząc w ten sposób) w to, co pozostawił drugi. Z drugiej strony one lecą aż 30-25 m jeden za drugim, więc może wręcz przeciwnie, wpływ tego "kanału" jest na ogół (na przykład w 9 na 10 przypadków) pomijalny?

Druga sprawa to jednak wiesz jak jest - motorówka płynąca jedna za drugą jednak jest sterowalna mimo że też się porusza po chaosie. Ważne który efekt przeważa. W zasadzie wszystko dzieje się w mniej lub bardziej chaotycznym otoczeniu ale jednak mimo to pewne zjawiska są cholernie stabilne (jak solitony) a inne nieprzewidywalne.

Najlepiej byłoby to zobaczyć na kamerze.
ukłony...

Roderyk

#33 Post autor: Roderyk » 17 sierpnia 2011, 20:19

Witam!

Ja jak zwykle z głupim pytaniem. Otóż, jak zrozumiałem, dyskutowano między innymi o możliwości i wpływie trafienia dwoma pociskami w to samo miejsce kamizelki. A czy ktoś próbował strzelać z broni dwulufowej równocześnie z obu luf?

Pozdrawiam.
JESTEM LENIWY!
Ale się staram.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski

#34 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 17 sierpnia 2011, 21:05

Tzn. jak?
Cóś jak podwójnie sprzężony kaem(czy historycznie nawet peem), czy bardziej jak dwulufowe rewolwery sprzed wieku, bo chyba nie o ekspres chodzi?

Były jeszcze naboje do strzelb (chyba olin je robił) gdzie zamiast śrutu było kilka(naście?) strzałek(cóś w kształcie tzw. "flechette"), i trójpociskowe naboje Dardicka(salwo albo salvo im było).

Ale to wszystko* nie miało raczej nic wspólnego z trafianiem w ten sam punkt.

*może poza ekspresem - gdzie niby obydwie lufy powinny w ten sam punkt "bić"
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Uriasz

#35 Post autor: Uriasz » 17 sierpnia 2011, 21:29

Roderyk pisze: A czy ktoś próbował strzelać z broni dwulufowej równocześnie z obu luf?
Heheheheh pasjami .....mialem taka dubeltowke z walnietym mechanizmem spustowym ( a wlasciwie to zuzytym) gdzie działo mi sie praktycznie non stop .... pierdykniecie miała sluszne a dzik potraktowany naraz dwoma brenekami nie mial prawa ujść calo .... poniewaz rusznikarz orzekl ze remont nieopłacalny ( bo i lufy tez juz były kiepskie) zakonczyla swoj zywot jako ozdoba na scianie gdzie wisi do dzis :wink:

Botras

#36 Post autor: Botras » 17 sierpnia 2011, 21:31

asasello pisze:Ukośne ścięcie pocisku działa jak uszkodzona korona lufy.Już na samym wylocie z lufy zaczyna tańczyć a wierzchołek tego pocisku ma jeszcze w dupce pierwszego w której zaczyna mieszać.Na logikę oba powinny być nieprzewidywalne.
Tymczasem w rzeczywistości jest to przewidywalne. Pierwsze pociski naboju M198 dają podobny rozrzut jak pociski typowych nabojów,a te drugie też odskakują podobnie między poszczególnymi nabojami.
Where do they put the bait?

Roderyk

#37 Post autor: Roderyk » 17 sierpnia 2011, 21:40

Witam!

Chodziło mi o doświadczalne strzelania bronią podobną do ekspresu. Dwa pociski wylatują równocześnie i trafiają blisko siebie ( bo przecież nie w to samo miejsce ). Ciekawe jaki byłby efekt.

Pozdrawiam.
JESTEM LENIWY!
Ale się staram.

Speedy

#38 Post autor: Speedy » 18 sierpnia 2011, 11:46

Hej
Roderyk pisze:A czy ktoś próbował strzelać z broni dwulufowej równocześnie z obu luf?
Tak. W ramach projektu SALVO, o którym Botras wspominał wcześniej, testowane były również karabiny z 2 lufami. Oto prototyp oparty na konstrukcji FAL http://img716.imageshack.us/img716/1769 ... io0y5m.jpg

Karabin był na specjalne naboje 5,6x51 (T65 Duplex), wystrzeliwujące 2 pociski o masie po 2,66 g z prędkością 990 m/s
Pozdro
Speedy

Montrala

#39 Post autor: Montrala » 18 sierpnia 2011, 16:47

Rosjanie ten problem już dawno rozwiązali w wielkokalibrowym karabinie maszynowym JakB-12.7. Podwoili jego szybkostrzelność (i zapas amunicji) ustawiając w jednym naboju 12.7x107 dwóch pocisków jeden za drugim, zamiast dodawać luf albo ryzykować zacięcia przez podnoszenie obrotów wiązki luf. Typowe proste i skuteczne rosyjskie podejście.

Te pociski nie trafiają w to samo miejsce i o to chodziło - bo celem było gęstsze pokrycie ogniem ostrzeliwanego ostrzału w jednostce czasu.

Botras

#40 Post autor: Botras » 18 sierpnia 2011, 20:12

Speedy pisze:Oto prototyp oparty na konstrukcji FAL http://img716.imageshack.us/img716/1769 ... io0y5m.jpg
O, nie wiedziałem, że powstał w metalu. Ciekawostka: układ gazowy (otwory w obu lufach, łącznik z luźną kulką dla regulowania ciśnienia między gazami z obu luf, a potem jedna komora gazowa dla jednego tłoka, który napędzał jakby podwójny zespół ruchomy karabinu T48, czyli amerykańskiego FAL-a) opracował Stefan Kenneth Janson, czyli Stefan Januszewski, konstruktor EM-2.
Montrala pisze:Rosjanie ten problem już dawno rozwiązali w wielkokalibrowym karabinie maszynowym JakB-12.7. Podwoili jego szybkostrzelność (i zapas amunicji) ustawiając w jednym naboju 12.7x107 dwóch pocisków jeden za drugim, zamiast dodawać luf albo ryzykować zacięcia przez podnoszenie obrotów wiązki luf. Typowe proste i skuteczne rosyjskie podejście.

Te pociski nie trafiają w to samo miejsce i o to chodziło - bo celem było gęstsze pokrycie ogniem ostrzeliwanego ostrzału w jednostce czasu.
No to nie rozwiązali problemu trafiania w to samo dwoma pociskami, tylko wręcz przeciwnie. No i nie byli w tym pierwsi. Licząc tylko nowożytność, jeszcze dawniej zrealizowali to Amerykanie. Naboje wielopociskowe były jednym z pomysłów programu Salvo z lat 1950-tych, którego praktycznym efektem był dwupociskowy nabój 7,62 mm x 51 NATO M198.

Montrala

#41 Post autor: Montrala » 18 sierpnia 2011, 22:42

No to jak chcesz zobaczyć koniecznie pociski trafiające w to samo miejsce to polecam wpisać w googlarkę hasło Metal Storm. Przy szybkostrzelności do 1.000.000 strzałów na minutę to już wynika z samej statystyki ;)

Botras

#42 Post autor: Botras » 18 sierpnia 2011, 22:50

Ani nie zależy mi specjalnie na oglądaniu tego, ani nie posądzałbym broń od Metal Storm o trafianie w to samo miejsce z jakiejś użytecznej odległości, odkąd odpuścili sobie dążenie do duplikowania trajektorii kolejnych pocisków przez używanie różnych naważek za każdym z nich.
A 1.000.000 strz/min nie robi na mnie wrażenia - nabój wielopociskowy daje jeszcze wyższą "szybkostrzelność" w "seriach" długości odpowiadającej liczbie pocisków :wink:

asasello
Kontakt:

#43 Post autor: asasello » 1 września 2011, 11:39

"Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna."
Zaszczepimy posłów?

Awatar użytkownika
bunker

#44 Post autor: bunker » 20 września 2011, 19:35

Botras pisze:nie posądzałbym broń od Metal Storm o trafianie w to samo miejsce z jakiejś użytecznej odległości, odkąd odpuścili sobie dążenie do duplikowania trajektorii kolejnych pocisków przez używanie różnych naważek za każdym z nich.
Wyobrażasz sobie panie kulego, jak upierdliwe byłoby tego ładowanie? :twisted:

Botras

#45 Post autor: Botras » 21 września 2011, 14:02

A jużci - w tym dawniejszym wcieleniu lufy były ładowane tylko fabrycznie.

ODPOWIEDZ