Dawne strzelectwo cp

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
asasello
Posty: 4010
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Dawne strzelectwo cp

#16 Post autor: asasello » 23 sierpnia 2011, 00:12

Rusznik i rusznik sraczki idzie dostać :evil: Obiekt wypłynął bo znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie.Żaden prorok tylko kupił parę książek oraz czasopism i teraz cytuje.Może był na paru zawodach i coś tam podpatrzył.Za kasę jak mu się marzy.
Są nawet na iwebie ludzie którzy z czasem go przerosną.Jeżdżą po świecie odwiedzają muzea zawody itd gromadzą lektury i wiedzę w innej postaci.Potrafią to przetworzyć i podać w znośnej formie.Z czasem stanie się źródłem dykteryjek trzeba tylko pozwolić działać naturze.
"Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna."
Zaszczepimy posłów?

rumcajs1984
Posty: 231
Rejestracja: 11 września 2010, 01:11

Re: Dawne strzelectwo cp

#17 Post autor: rumcajs1984 » 23 sierpnia 2011, 00:58

waliza pisze:Rumcajs bez urazy, Milo uslyszec taki glos jak Twoj. Nie wrzucam wszystkich do jednego wora. Po prostu ,mialem na mysli ruszniczka i jemu podobne......kreatury czy to ze slaska czy iwebu.


Ale Rusznik jest z Cieszyna, a ich już nie zalicza się do "Hanysów". Na Cieszynioków mówi się "Cesaroki", bo mają sentyment do czasów Austro-Węgierskich. Ta ludność nie poczuwać się do bycia Ślązakami, mimo że żyją w województwie Śląskim, podobnie jak Bielsko-Biała, ale tam też nikt Ślązakiem się nie czuje. Mnie już Iweb dawno się znudził i naprawdę nie widzę sensu żeby tam zaglądać. Po prostu jest tam tyle bzdurnych informacji, że głowa mała, a później człowiek te bzdury powtarza i sam siebie kompromituje, więc wolę tam wcale nie zaglądać, moim zdaniem forum "Iweb" od jakiegoś czasu psuje wizerunek strzelectwa, zarówno czarno prochowego jak i pneumatycznego. A sam rusznik to jest po prostu parodia na całej linii. Człowiek który się mniewa za znawcę dawnej broni, to nie zarobkuje na tym, nie ma swojej działalności gospodarczej w tym zakresie. To mówi wszystko o jego samym i jego wiarygodności. To tak jak kupić sobie podręcznik medyczny i uznawać się za lekarza :wink:

Uriasz
Posty: 1480
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dawne strzelectwo cp

#18 Post autor: Uriasz » 23 sierpnia 2011, 11:17

rumcajs1984 pisze:

Ale Rusznik jest z Cieszyna, a ich już nie zalicza się do "Hanysów". Na Cieszynioków mówi się "Cesaroki", bo mają sentyment do czasów Austro-Węgierskich. Ta ludność nie poczuwać się do bycia Ślązakami, mimo że żyją w województwie Śląskim, podobnie jak Bielsko-Biała, ale tam też nikt Ślązakiem się nie czuje.
Rumcajs nie obraz się ale z tym faktem zamieszkiwania w wojewodztwie slaskim i powiązanego z tym poczuwania sie do slaskosci to zes troche pojechał, bowiem województwo slaskie to w obecnych granicach twór sztuczny, w jego sklad wchodza tereny ktore nigdy nie były Ślaskiem, jak chocby Czestochowa i okolice, czy spory kawalek Małopolski w postaci Zywiecczyzny i okolic Kęt ( aż do rzeki Białki co tłumaczylo by znikoma slaskosc obecnego Bielska Bialej), za to cala Opolszczyna bedaca stricte Gornym Sląskiem jest poza granicami tego województwa, głownie ze wzgledow politycznych.
Z cesarokami jest ciut inaczej niz piszesz ... to faktycznie sa Slazacy i za takich sie uwazaja, ale nie odczuwaja praktycznie zadnej wspolnoty kulturowej z typowymi Hanysami ( czyli Slazakami z dawnego zaboru pruskiego) .... pretensje o to mozesz miec co najwyzej do Habsburgów ( badz Hohenzollernow- zalezy od optyki postrzegania tych spraw :lol: ), ale nie co cesarokow, a na dokładke do tego odwiecznego konfliktu oliwy do ognia dolały ostatnie lata z wystepami RASiu, bowiem idea autonomii dla Slaska jest wysoce niepopularna w tych okolicach.
zasyłam pozdrowienia z "austriackiego" Bielska :wink:
P.S.A ze Rusznik skutecznie przykleja cesarokom, a zwłaszcza Cieszyniakom łatke "buraków" to juz niestety inna sprawa i można nad tym jedynie ubolewać.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Dawne strzelectwo cp

#19 Post autor: Madrian » 23 sierpnia 2011, 16:42

rumcajs1984 pisze:
Madrian pisze:Strzelectwo istniało... Ale głównie w podziemiu. Były całe wsie, gdzie co drugi chłop miał "samopał" własnej roboty tylko się nie chwalili. Co najwyżej zabierali na grzybobrania do lasu. ;)
W końcu tradycja przerabiania wiatrówek na KBKS-y musiała mieć gdzieś korzenie. :o


Nie słyszałem żeby Łuczniki, IŻe czy Slavie przerabiali na KBKSy .
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... rzuch.html
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

lekomin
Posty: 51
Rejestracja: 13 kwietnia 2011, 14:28

Re: Dawne strzelectwo cp

#20 Post autor: lekomin » 23 sierpnia 2011, 16:48

Wiatrówkę przerobił debil na boczny zapłon?

rumcajs1984
Posty: 231
Rejestracja: 11 września 2010, 01:11

Re: Dawne strzelectwo cp

#21 Post autor: rumcajs1984 » 23 sierpnia 2011, 17:32

Ale te wiatrówki były 4,5mm. O ile nie bał bym się o wytrzymałość IŻa, bo wiadomo że stal masywna, to jednak przeróbek zbyt dużo. Jakaś iglica musiała by być zrobiona, bo chyba samo ciśnienie tłoka by nie wystarczyło, chociaż cholera wie. Kiedyś w necie się spotkałem z wiatrówką 5,5 mm, przerabianą, ale to był prawdziwy majstersztyk i zawodostwo, bo miało zamek itp. A wyglądało tak:
http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=3895
Uriasz- Z tym Śląskiem to sprawa bardziej skąplikowana. Jedni na Bielsko-Bała mówią że to podbeskidzie a ci z RAŚ że to Śląsk. Zresztą dzisiaj to trudno powiedzieć gdzie jest Śląsk a gdzie nie. Bo jak wiadomo to Stalin poprzesuwał granice i wymieszał ten region z ludźmi z Kresów. Więc Śląsk to naprawdę skąplikowana sprawa. A takie partie jak RAŚ i PIS to jeszcze bardziej mieszają i powodują podziały ludzi w tym regionie. Ale temat schodzi za bardzo na politykę, a tego na forum o broni to za bardzo nie lubię, chyba że dotyczy broni palnej.

ODPOWIEDZ