Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#121 Post autor: Phouty » 18 lutego 2012, 03:03

Nowsze generacje pistoletów, na przykład H&K, mające blokadę iglicy są nazywane popularnie "cock and lock", czyli mogą być bezpiecznie przenoszone z nabojem w komorze, nawet z odciągniętym kurkiem i przy wyłączonym bezpieczniku.
O ile dobrze pamiętam, to niektóre starsze pistolety, na przykład Walther PP (i PPK oczywiście), też miały przechwytywanie, czy jak kto woli blokadę iglicy, zwalnianą poprzez naciskanie spustu. Czyli uderzenie kurka w iglicę, dajmy na to, gdy pistolet upada na ziemię przy opuszczonym kurku, albo zeslizguje sią z palca, gdy próbujemy wolno opuścić kurek, bo pistolet nie ma zwalniacza (tak jak w Colcie 1911, albo TT33), nie pozwolą na przesunięcie sią iglicy do przodu, gdy jest ona blokowana.
Moja rodzima Komunistyczna Republika Kalifornii ma własne normy techniczne odnoszące się do bezpieczeństwa w przypadku upadku pistoletu z większej wysokości na twarde podłoże. Oznacza to w praktyce, że wszystkie nowo produkowane modele sprzedawane w Kalifornii, muszą mieć blokowanie iglicy, zwalniające ją tylko w przypadku naciśnięcia spustu.

Natomiast upadek pistoletu takiego jak 1911, Mauzer C96, albo Tetetka, mającymi opuszczony kurek, może spowodować wystrzał, jeżeli nabój jest w komorze.
Vis miał dlatego tą teleskopową żerdź, która ponoć służyła jako amortyzator podczas upadku i tym samym zabezpieczała przed przypadkowym oddaniem strzału.
(To ostatnie moje zdanie prosiłbym o potwierdzenie i/lub zaprzeczenie przez kolegów bardziej obeznanych z Visem).
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
Skowron
Posty: 209
Rejestracja: 28 lipca 2010, 01:18
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#122 Post autor: Skowron » 18 lutego 2012, 05:37

No tak o tym nie pomyślałem.

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#123 Post autor: asasello » 18 lutego 2012, 12:11

Mi konkretnie chodziło o późniejsze wersje Beretty 92 ale wygląda na to że trzeba analizować każdy pistolet osobno.
A teraz oświećcie mnie jak sprawa wyglądała w pistoletach Browninga (od modelu 1900 i pokrewnych np. Cebry itp).Czy można było model 1900 nosić zabezpieczonego z nabojem w komorze bez przykrych następstw.
Ewentualnie jak to wyglądało w pistoletach kieszonkowych jak np. Walter model 9?
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#124 Post autor: Botras » 18 lutego 2012, 13:29

Phouty pisze: Vis miał dlatego tą teleskopową żerdź, która ponoć służyła jako amortyzator podczas upadku i tym samym zabezpieczała przed przypadkowym oddaniem strzału.
Tam chodziło o to, żeby w razie upadku "na twarz" szkielet mógł się przemieścić w przód względem zamka. Na skutek względności ruchu powodowało to przekoszenie lufy tak, że iglica nie mogła trafić w spłonkę.
Where do they put the bait?

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#125 Post autor: Phouty » 18 lutego 2012, 18:12

1900 nigdy nie rozkładałem i miałem go tylko kilka razy w rękach. Jednakże sądząc z rysunków, to powinien być on "bezpieczny" jako bezkurkowiec.
Jedyna szansa oddania strzału podczas upadku, to może być spowodowana słabą sprężyną spustu, która pod wpływem udaru mechanicznego pozwoli się cofnąć spustowi i tym samym zwolnić iglicę. Jednakże przy zabezpieczonym pistolecie, nie wydaje się to możliwe. Zastanawiam się natomiast, czy pod wpływem wstrząsu i słabej sprężynie spustu, zrąb zwalniacza iglicy może "zeskoczyć". Gdyby to było możliwe, to pistolet by odpalił podczas przestawiania skrzydełka bezpiecznika, ponieważ iglica byłyby już wtedy odblokowana.
Między innymi pistolety C96 Mazuera wyposażone w "drugi typ" bezpiecznika (przed wprowadzeniem bezpiecznika typu "Neue Sicherung"), miały właśnie taki mankament. Gdy się odciągało kurek przy włączonym bezpieczniku i przypadkowo nacisnęło spust, to potem jego zwolnienie (znaczy się bezpiecznika) powodowało odpalenie, ponieważ kurek "wisiał" na bezpieczniku a nie na zrębie spustowym

O Beretta 92 to się nie wypowiadam, bo nigdy mi ten pistolet nie pasował, więc go traktowałem zawsze z "neutralną obojętnością". Poza obmacaniem go od czasu do czasu w sklepie i kilkoma podstawowymi informacjami, to mało co na jego temat wiem.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
P_iter
Posty: 392
Rejestracja: 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#126 Post autor: P_iter » 18 lutego 2012, 21:07

Phouty pisze: Vis miał dlatego tą teleskopową żerdź, która ponoć służyła jako amortyzator podczas upadku i tym samym zabezpieczała przed przypadkowym oddaniem strzału.
(To ostatnie moje zdanie prosiłbym o potwierdzenie i/lub zaprzeczenie przez kolegów bardziej obeznanych z Visem).
Vis miał także bezpiecznik chwytowy, tylko nie wiem, czy blokował on spust czy iglicę.
Pozdrawiam
P_iter

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#127 Post autor: Botras » 18 lutego 2012, 23:22

Blokował spust, a dokładnie szynę spustową, identycznie, jak w M1911, którego Vis jest kopią w zakresie mechanizmu spustowo-uderzeniowego (minus bezpiecznik nastawny, plus zwalniacz kurka).
Where do they put the bait?

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#128 Post autor: dexter 1990 » 2 marca 2012, 16:19

Teraz ja mam kilka pytań (prawnych).

Do przedłużenia licencji PZSS konieczne są starty. Do uzyskania pozwolenia konieczna jest licencja. Czyli do uzyskania pozwolenia nie potrzebuję startów ale jak z powodu braku startów wygaśnie mi licencja to tracę automatycznie pozwolenie?

Serdecznie dziękuje za rozwianie moich wątpliwości z góry :D.

JotBeEm
Posty: 18
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 19:45

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#129 Post autor: JotBeEm » 17 marca 2012, 11:51

Witam,
jak wygląda w Polsce dostępność do amunicji 5,7x28? Domyślam się, że nie jest popularna ze względu na małą powszechność broni strzelającej taką amunicją, ale można ją dostać w Polsce, czy też konieczne jest sprowadzenie z zagranicy?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MarcinWSS
Posty: 410
Rejestracja: 1 lutego 2009, 03:21

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#130 Post autor: MarcinWSS » 17 marca 2012, 14:20

dexter 1990 pisze:Teraz ja mam kilka pytań (prawnych).

Do przedłużenia licencji PZSS konieczne są starty. Do uzyskania pozwolenia konieczna jest licencja. Czyli do uzyskania pozwolenia nie potrzebuję startów ale jak z powodu braku startów wygaśnie mi licencja to tracę automatycznie pozwolenie?

Serdecznie dziękuje za rozwianie moich wątpliwości z góry :D.
Jeżeli zdobędziesz licencję a później , bo takie możesz mieć widzimisię , nie będziesz strzelał zawodów po auspicjami PZSS , to faktyczne mogą Ci nie przedłużyć licencji. I teraz : sport , czy też jego uprawianie ma różne sfery. Część kwalifikowaną - jeśli strzelasz zawody w kalendarzu PZSS , i tą niekwalifikowaną , jeśli strzelasz na strzelnicy do np. puszek. Nie powinni Ci cofnąć pozwolenia. Fakt , że nie uprawiasz sportu kwalifikowanego nie oznacza , że sportu , jako takiego , nie uprawiasz. Jak udowodnić niedzielne strzelanie? Ano zbieraj wpisy do książki na strzelnicy. Rejestry pobytu to także dokumenty potwierdzające uprawianie sportu .
pzdr
"God gave you a soul. Your parents, a body. Your country, a rifle. Keep all of them clean"

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#131 Post autor: dexter 1990 » 18 marca 2012, 10:15

Dziękuję!

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#132 Post autor: asasello » 19 marca 2012, 22:31

W niektórych szwedzkich mauzerach jest taka płytka http://www.exordinanza.net/foto/husky38_dischetto.jpg
co to takiego?

Lepsze zdjęcie http://www.exordinanza.net/foto/AG42dischetto.jpg
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#133 Post autor: maziek » 19 marca 2012, 22:52

ukłony...

TOMEK.44
Posty: 102
Rejestracja: 29 listopada 2005, 13:10

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#134 Post autor: TOMEK.44 » 23 marca 2012, 18:03

czy spotkał się ktoś z zestawem części - kitem który umożliwiłby przełożenie na druga stronę przycisku zwalniania magazynka do colta 1911?
Mam za drobne dłonie i kciuk mi nie sięga.palcem wskazującym było by dużo prościej.
Ewentualnie jakiś tutorial jak to samemu zrobić

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

#135 Post autor: Phouty » 23 marca 2012, 19:54

Ja nie bardzo widzę jak to zrobić, ponieważ po lewej stronie szkieletu jest okrągły otwór, a po prawej jest oczywiście wyfrezowana "dziurka od klucza". Poza tym, to jak sobie przypominam, podłużny otwór w magazynku, zazębiający się ze zwalniaczem magazynka jest po prawej stronie, czyli naciskając na zwalniacz magazynka z prawej na lewą (zakładając, że taki "odwrotny" jest jakimś sposobem zainstalowany), to tylko byśmy wciskali zaczep zwalniacza w korespondujące wycięcie w magazynku! (Ząb zaczepu musi się odsunąć na prawo, ażeby wyjść z otworu w magazynku).

Widać ten niesymetrycznie wycięty otwór w magazynku na zdjęciu poniżej.

Obrazek

O takiej przeróbce nigdy nie słyszałem, ani też nic nie widziałem.
Oczywiście są w sprzedaży "przedłużone" zwalniacze, ale to chyba nie pomoże Tobie w przypadku zbyt krótkiego kciuka.
http://www.dawsonprecision.com/ProductD ... 1296506503
Albo tu.
http://www.brownells.com/aspx/br/browne ... ase-button
Albo tu.
http://www.dillonprecision.com/content/ ... ision_Blue

Czy po prostu nie możesz wypracować techniki obsługi przycisku zwalniacza magazynka jakąkolwiek częścią lewej dłoni?
Rozumiem, że to potrzebujesz do zawodów, gdzie ekspresowe wypinanie magazynka jest konieczne.

Znalazłem zwalniacz o większej średnicy przycisku. Może to pomoże?
http://www.brownells.com/.aspx/pid=1303 ... TTON-CATCH

EDIT

Jednak chyba jest coś takiego, co się nazywa "ambidextrous mag release", ale autentycznie nie wiem, czy to jest to co potrzebujesz! Wygląda mi to na regularny "guzik", ale dla leworęcznego strzelca. A może czegoś tam nie rozumiem jak to działa.
http://www.smithandalexander.com/guides ... ag-release

Wziąłem tego linka z kilku forums, gdzie te sprawy były dyskutowane.
http://forums.1911forum.com/showthread.php?t=56925

Oraz stąd.
http://www.downrange.tv/forum/index.php?topic=5298.0
Ostatnio zmieniony 23 marca 2012, 20:24 przez Phouty, łącznie zmieniany 2 razy.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

ODPOWIEDZ