Trzęsienie ziemi w Polsce.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Trzęsienie ziemi w Polsce.

#1 Post autor: Phouty » 31 sierpnia 2012, 19:19

Ha!
Polska się amerykanizuje, a właściwie to kalifornizuje!
Nawet zafundowaliście sobie panie i panowie trzęsienie ziemi!
Tylko wprawdzie 3,4, ale na początek dobre i to!

Tak to wygląda:
http://quakes.globalincidentmap.com/

(Moja małżonka cały czas nie potrafi się przyzwyczaić i wpada zawsze w lekką panikę gdy tąpnie albo trzęsie, bo tu to jest na porządku dziennym i większość ludzi wogóle nie zwraca na to uwagi, włączywszy mnie. Dlatego więc cały czas ma na podglądzie na swoim kompie tą stronkę zalinkowaną powyżej. Sama się śmieje z tego, ale dodaje jej to otuchy gdy widzi, że nie jesteśmy w tej Kalifornii sami. Ludzie jednak mają różne fobie).

EDIT
Widzę, że był też "afterschock" o wartości 3,0 w skali Richtera.
Ciekaw jestem gdzie było epicentrum?
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

asasello
Posty: 4384
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#2 Post autor: asasello » 31 sierpnia 2012, 21:26

Phouty pisze:
Ciekaw jestem gdzie było epicentrum?
Na Wiejskiej?
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

kaliber .44
Posty: 39
Rejestracja: 14 listopada 2011, 20:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#3 Post autor: kaliber .44 » 31 sierpnia 2012, 22:26

asasello, TAM się trzęsie, jak kolejne "szambo" wylata i bryzga odłamkami w (TFU!) Wybrańców Narodu :twisted:

Phouty, a gdzie i kiedy to się odbyło w Bolanda *, bo ja ciemniak tefałenów i innych kłamców narodu nie oglądam, i dziś nic nie odczułem, a 4 dębowe golnąłem :mrgreen: (Twoją mapę z linki oglądnąłem i na Bolanda :wink: nic nie wskazywało - 3.0 (promila, nie Richtera) to niejeden kierowca PKS-u wyciąga i jedzie wtedy, jakby powierzchnia styczna z oponami się trzęsła) :mrgreen:

* Bolanda jest fonetycznym oznaczeniem nazwy POLAND w "dzikich", niecywilizowanych ponoć krajach. Po kompromitacji polskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie "polskiego Madoffa", indolencji, głupocie i zaślepieniu prokuratorów oraz łapownictwie sądów teren, na którym mieszkam nazywam BOLANDA. Bo "Priwislienskij Kraj" już był. I przynajmniej kary tam były adekwatne do czynów.
Sorki za OT (Smutne to, ale niestety prawdziwe...) :cry:
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2012, 22:44 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 1 raz.
666 - 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...

Awatar użytkownika
irg1
Posty: 8
Rejestracja: 21 czerwca 2011, 11:09

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#4 Post autor: irg1 » 31 sierpnia 2012, 22:38

To KGHM, czyli okolice Głogowa i Lubina.
Pewno jakieś ruchy górotworu.
Info np. tutaj:
http://losyziemi.pl/polska-bardzo-silne ... ituda-4-0/

kaliber .44
Posty: 39
Rejestracja: 14 listopada 2011, 20:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#5 Post autor: kaliber .44 » 31 sierpnia 2012, 22:53

irg1, niekoniecznie. Przy badaniach geologicznych wykorzystuje się pojazdy "wibracyjne" - linka: http://www.google.pl/imgres?hl=pl&clien ... 2,s:0,i:78 - To własnie one mogą wywołać "trzęsienie ziemi". które przy niewielkich odległściach od "epicentrum" może dać nawet 3,5 - 4,0 R . Pamiętaj, że łupków gazowych szukamy. Takie pojazdy wywołujące "trzęsienie ziemi" to w Bolanda norma :wink:
666 - 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#6 Post autor: Phouty » 31 sierpnia 2012, 23:00

Friday August 31 2012, 15:31:10 UTC 5 hours ago Poland 3.4 6.0 CSEM-EMSC Feed
http://quakes.globalincidentmap.com/map ... ?id=219379

Friday August 31 2012, 15:54:04 UTC 5 hours ago Poland 3.0 10.0 CSEM-EMSC Feed
http://quakes.globalincidentmap.com/map ... ?id=219383

Mapki można powiększyć, ażeby zobaczyć dokładną lokację.
Teren raczej niezbyt zurbanizowany, więc obyło się bez paniki.

No tak....gdyby to było pod budynkiem sejmu, to może by się i wielu ucieszyło! :twisted:
No a 4 dębowe to rzeczywiście już daje odpowiedni wskaźnik, ale jeszcze nie budzi on zagrożenia. Przy siedmiu, to już mogłoby dobrze rzucać. :lol:
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

kaliber .44
Posty: 39
Rejestracja: 14 listopada 2011, 20:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#7 Post autor: kaliber .44 » 31 sierpnia 2012, 23:25

Przyjrzałem się bliżej Twoim, Panie Phouty wskazówkom i mogę stwierdzić (niekoniecznie się z powodem zgadzając) , że jakieś ruchy geologiczne tam miały miejsce ;) IMHO Bolanda budują, coby żyło się lepiej :) i obsuwy (nie tylko geologiczne) mogą być - vide autostrady :)

P.S.
"Szajse"...
Nie wiem co mnie dziś tak politycznie ukąsiło -z pewnością nie te 4 dębowe, a jakoś tak słabo "odczuwam" ten dziki kraj. A może tam się zapasy złota (jak w Sowiej Górze za Niemca) Pana Marcina P. zapadły...
666 - 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...

asasello
Posty: 4384
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#8 Post autor: asasello » 3 września 2012, 19:46

Wróże i wieszcze gadają że w Polsce już tylko sami źli ludzie zostali nie licząc paru sprawiedliwych których Przedwieczność na emigracje z domu niewoli nie wyprowadziła.Kiedy i ich zabraknie przyjdzie Dies irae.Może to już początek czasów.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#9 Post autor: Uriasz » 4 września 2012, 06:51

Na mnie earthquaki w Polandzie :wink: nie robia wiekszego wrazenia , z jednej strony mam Slask ( do najblizszej kopalni gdzies ze 20 km moze) ze szkodami gorniczymi, tąpnieciami i innymi atrakcjami a z drugiej nadal niestabilne geologicznie Karpaty gdzie w czasach historycznych ( czyli nie tak odległych) trzesło nawet do 6-ki.

tokkotai
Posty: 450
Rejestracja: 7 listopada 2010, 15:10
Lokalizacja: Festung Posen

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#10 Post autor: tokkotai » 4 września 2012, 07:03

Uriasz pisze:Na mnie earthquaki w Polandzie :wink: nie robia wiekszego wrazenia , z jednej strony mam Slask ( do najblizszej kopalni gdzies ze 20 km moze) ze szkodami gorniczymi, tąpnieciami i innymi atrakcjami a z drugiej nadal niestabilne geologicznie Karpaty gdzie w czasach historycznych ( czyli nie tak odległych) trzesło nawet do 6-ki.
No cóż, nawet EC1998 traktujący o projektowaniu na terenach objętych trzęsieniami ziemi nie został w Bolanda nawet przetłumaczony nie mówiąc o zaimplementowaniu naszych skąpych skądinąd danych.

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#11 Post autor: jac-t » 5 września 2012, 21:55

Prawdopodobieństwo wystąpienia trzęsienia ziemi w naszej asejsmicznej strefie jest minimalne, to jednak z czystej przyzwoitości przetłumaczyć mogli... a Ślązakom by się przydało poczytać EC8.
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

tokkotai
Posty: 450
Rejestracja: 7 listopada 2010, 15:10
Lokalizacja: Festung Posen

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#12 Post autor: tokkotai » 6 września 2012, 07:07

jac-t pisze:Prawdopodobieństwo wystąpienia trzęsienia ziemi w naszej asejsmicznej strefie jest minimalne, to jednak z czystej przyzwoitości przetłumaczyć mogli... a Ślązakom by się przydało poczytać EC8.

Mają całkiem dobrą instrukcję ITB :).

Jak dotrę do biura to ją odnajdę :)

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Trzęsienie ziemi w Polsce.

#13 Post autor: jac-t » 6 września 2012, 18:47

Nie mam tej instrukcji i przy całym szacunku do ITB, ale na chłopski rozum wydaje mi się, że ok. 300 stron norm tworzonych wspólnie przez różne europejskie ośrodki jest "lepsza". Szczególnie z tego powodu, że tam oddziaływania sejsmiczne związane są nie tylko ze szkodami górniczymi, ale i standardowo z nachodzeniem na siebie płyt tektonicznych. Więc pole do badań i zbierania doświadczeń w tym zakresie mają po prostu większe.
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

ODPOWIEDZ