Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Afro
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 14:59

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#31 Post autor: Afro » 26 listopada 2012, 21:58

Zoraki 917 to gazowa replika Klocka 17 :) Przewężenie chyba musi mieć bo na jakiej zasadzie by działała automatyka? :wink:
Do czego to w ogóle komu?
Jako straszak i do noszenia?

Nowoczesny korkowiec za grubą kasę. Już lepiej kupić za te pieniądze coś innego co również daje dużo satysfakcji.
No właśnie też się zastanawiam do czego to może być "przydatne" Do obrony zdecydowanie lepiej się sprawdzi gaz pieprzowy. Ale jeśli ktoś chce to kupić to nie moja sprawa, jego kasa :wink: Jednakże 900 zł to troszkę drogo za pistolet z gównolitu :)

Ps. A najrozsądniej sprawę gazówek by było rozwiązać na model Czeski i nie byłoby niepotrzebnych przepychanek :wink:

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#32 Post autor: LARPAK » 26 listopada 2012, 23:53

O przewężenie chodziło mi w formie takiej jak mają te P22Q/P99 9 mm PAK obecnie oferowane.
Nie jestem pewien numeru, ale oglądałem Zoraki 917 jako właśnie takiego "korkowca" oraz filmik z Desert Eaglem w takiej formie.

Nawet znalazłem ten filmik z 917: http://www.youtube.com/watch?v=voD0daKRpfk
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Afro
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 14:59

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#33 Post autor: Afro » 27 listopada 2012, 00:21

No ale skoro wg. IMP kalibrem broni jest najmniejsza średnica w lufie to każde przewężenie się pod to łapie.

Czarnowidz
Posty: 109
Rejestracja: 6 listopada 2012, 15:27

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#34 Post autor: Czarnowidz » 27 listopada 2012, 02:54

Dziękuję koledzy bardzo za te cenne informacje, szczególnie koledze Afro. :D
Pytałem czysto teoretycznie. Nie wydam 0,9kzł na hukowca. To sprzęt dla maniaków którzy potrzebują czegoś co będzie dla nich namiastką "klamki". Choć słyszałem w pewnym programie w TV o tym pistolecie że podobno sprzedano ich już kilkaset (cokolwiek by to miało znaczyć). Gliniarze jeszcze się do nikogo za jego posiadanie nie przyczepili. Pewnie chodzi o to by zastraszyć posiadaczy tych pistoletów by je gdzieś głęboko schowali i bali się z nich strzelać pod groźbą utraty zabawki za 0,9 tyś. złotych. Założę się że wielkiej firmy Kolter którą stać na całe rzesze prawników nie ruszą bo wiedzą że nie maja szans ale straszyć biednego samotnego Kowalskiego czemu nie?

Afro
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 14:59

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#35 Post autor: Afro » 27 listopada 2012, 10:47

Nie ma za co, od tego jest forum :wink: A na jakim programie słyszałeś o P22Q, jak pismaki się odnieśli do tego wynalazku? Ja osobiście znam tylko tą "publikację prasową":

Kod: Zaznacz cały

http://www.mmkoszalin.eu/artykul/pistolety-guard-4-i-walther-trzeba-miec-zezwolenie
Koduję link, żeby nie pozycjonować strony tym tłumokom. Tutaj WPA poszło dalej i znało nawet, że GWARD-4 jest bronią gazową :lol:
Znajdą się też amatorzy przeróbek tej zabawki (przykładem niech będzie ubiegłoroczny napad w Darłowie, gdzie użyto przerobionego rewolweru tzw.wiatrówki hukowej).

Dlatego nie dziwię się policyjnemu zakazowi.
Tutaj pojechali 8) Przerobić hukowca z gównoliu na ammo 9 mm Parabellum i plastikowego Guarda 4 (replika 357 COP) na amunicję 357 Magnum, Macgyver chyba by nie dał rady :twisted:

Czarnowidz
Posty: 109
Rejestracja: 6 listopada 2012, 15:27

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#36 Post autor: Czarnowidz » 27 listopada 2012, 13:57

Afro pisze:Nie ma za co, od tego jest forum :wink: A na jakim programie słyszałeś o P22Q, jak pismaki się odnieśli do tego wynalazku? Ja osobiście znam tylko tą "publikację prasową":
Ależ jest za co. :mrgreen: Uważam że każde złe zachowanie powinno być głośno pietnowane a każde dobre jeszcze głośniej chwalone. :wink:

Odnośnie tego reportażu o tym pistolecie to był chyba na TVP INFO. O dziwo był dość rzetelny. Pokazali gościa w kominiarce o którym powiedzieli: "...to jest pan, dajmy mu na potrzeby naszego reportażu na imię Marek. Pan Marek nie chce zdradzać swoich personaliów w obawie przed potencjalnymi konsekfencjami..." I dalej mówią że Ten pan kupił w przeświadczeniu że robi to zupełnie legalnie pistolet hukowy tzw. straszak, w salonie pewnego sprzedawcy. Potem jest wizyta w sklepie z tymi pistoletami i rozmowa z sprzedawcą który pokazuje opinie instytucji które ma świadczące o tym że są to pistolety na których posiadanie nie jest wymagane zezwolenia a on może swobodnie nimi handlować oraz stwierdzenie że w całym kraju sprzedano już kilka set tych pistoletów. Potem wywiad z jakimś policjantem który przedstawił stanowisko policji. Potem rozmowa z kimś z IMP. Na koniec wyjaśnienie że organa wydają sprzeczne opinie i że tylko policja wydaje odmienne opinie niż reszta organów. No i komentarz że organa nie mogą się między sobą dogadać i że przez to wielu posiadaczy broni hukowej którzy nabyli ją w przeświadczeniu że robią to zupełnie legalnie może mieć problemy.

No cóż myślę że reportaż w miarę rzetelnie przedstawia problem zwłaszcza jeśli zestawi się to z tym gniotem grafomana na jakimś wiejskim portalu...

EDYTA: Chyba TVP INFO robi się normalniejsze bo przed chwilą oglądałem reportaż o zagryzionych przez wałęsające się psy zwierzętach w mini zoo. Na koniec reportażu pojawia się komentarz jakiegoś Nadleśniczego że to wina "Ustawy o ochronie zwierząt" wprowadzającej zakaz strzelania do bezpańskich psów i że takich sytuacji będzie coraz więcej jeśli nie zmieni się przepisów...

Afro
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 14:59

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#37 Post autor: Afro » 27 listopada 2012, 19:40

Tylko jedna kwestia mnie ciekawi. W Polsce organami, które mają uprawnienia do wydawania opinii prawnych są m. in. IMP oraz...CLK KGP. MSW (a więc zwierzchnicy KGP) wydało opinię, iż się zgadzają z IMP tak więc w świetle prawa P22Q jest legalne. Ale załóżmy pewien casus:
Pan Marek kupuje P22Q, który jest legalny, łapie go policjant, który uznaje, że posiada klamkę bez pozwolenia potem wiadomo 48, następnie sprawę bierze prokurator, który każe wysłać tę niezwykle groźną broń do ekspertyzy do...CLK KGP, które...orzeka, że to broń gazowa... No i co dalej? :lol:

Awatar użytkownika
Kajor
Posty: 512
Rejestracja: 1 września 2007, 14:29
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#38 Post autor: Kajor » 28 listopada 2012, 00:19

Sklep twierdzi, że do każdego egzemplarza jest wydawany dokument potwierdzający opinię MSW o legalności z konkretnym nr-em seryjnym, więc chyba nijak nie mogą się przyczepić, ale wiadomo - różnie bywa. Z drugiej strony po co komu taki kapiszonowiec za gruby pieniądz, skoro skuteczniejszy i tak będzie kij albo gaz pieprzowy... Jeśli zaatakuje nas bandzior, dajmy na to nawalony albo naćpany, to wyciągniecie takiego korkowca może go tylko rozjuszyć. I co wtedy?
"A co to ku*wa?! IPSC?!"


Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#40 Post autor: variag » 2 grudnia 2012, 15:56

Afro pisze:Nie ma za co, od tego jest forum :wink: A na jakim programie słyszałeś o P22Q, jak pismaki się odnieśli do tego wynalazku? Ja osobiście znam tylko tą "publikację prasową":

Kod: Zaznacz cały

http://www.mmkoszalin.eu/artykul/pistolety-guard-4-i-walther-trzeba-miec-zezwolenie
Koduję link, żeby nie pozycjonować strony tym tłumokom. Tutaj WPA poszło dalej i znało nawet, że GWARD-4 jest bronią gazową :lol:
Znajdą się też amatorzy przeróbek tej zabawki (przykładem niech będzie ubiegłoroczny napad w Darłowie, gdzie użyto przerobionego rewolweru tzw.wiatrówki hukowej).

Dlatego nie dziwię się policyjnemu zakazowi.
Tutaj pojechali 8) Przerobić hukowca z gównoliu na ammo 9 mm Parabellum i plastikowego Guarda 4 (replika 357 COP) na amunicję 357 Magnum, Macgyver chyba by nie dał rady :twisted:
W Darłowie na prawdę dokonano napadu na pocztę z czymś takim.
Na 9 Para i 357 Mag przerobić sie tego nie da.
Bo konstrukcja, materiały maja temu zapobiegać.
Ale "odpalenie" .22 short ...
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

Czarnowidz
Posty: 109
Rejestracja: 6 listopada 2012, 15:27

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#41 Post autor: Czarnowidz » 2 grudnia 2012, 21:13

Napadu? Chaaa! Ja słyszałem o napadach na banki dokonywanych z użyciem plastikowych zabawek kupionych w kiosku na przeciwko banku które nigdy niczym nie strzelały. Słyszałem też o napadach dokonywanych z użyciem siekier i nóg od stołu. O czym to świadczy? Ano o dwóch rzeczach: że do zorganizowania napadu nie potrzeba niczego co strzela jak i o tym że coś takiego nie stanowi żadnego zagrożenia dla tzw. "porządku publicznego".

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#42 Post autor: variag » 2 grudnia 2012, 21:44

Napadu.
Dobrze że u Nas Policja i Straż Graniczna w Darłowie ma wyższą nieco kulturę niż w USA bo właściciel tej zabawki mógł po spotkaniu z nimi przypominać durszlak.
W mieście gdzie mieszkam kilka lat temu jakiś pijany gość chciał postraszyć interweniującego policjanta straszakiem i w zamian dostał prawdziwą kulkę.
Cud że przeżył.
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#43 Post autor: Wesley » 2 grudnia 2012, 22:02

Bez przesadyzmu Panie kolego, za duzo filmow z wielkich miast hamerykanskich, po za nimi jest normalnie
i wcale poziom kultury tutejszego policjanta nie odbiega od odpowiednika polskiego, a czasem bywa odwrotnie. :wink:

Czarnowidz
Posty: 109
Rejestracja: 6 listopada 2012, 15:27

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#44 Post autor: Czarnowidz » 3 grudnia 2012, 01:02

variag pisze:W mieście gdzie mieszkam kilka lat temu jakiś pijany gość chciał postraszyć interweniującego policjanta straszakiem i w zamian dostał prawdziwą kulkę.
Cud że przeżył.
Bardzo dobrze. Jego wina. Jak wie że dostaje po wódce "małpiego rozumu" to po co pije. Jego wina że się napił. Policjant postąpił słusznie. A że przeżył to ma rzeczywiście wielkie szczęście. Może następnym razem się zastanowi zanim sięgnie...
Każdy kto decyduje się na zorganizowanie napadu musi się liczyć z tym że to może być ostatnia rzecz w jego życiu jaką zrobi i że najprawdopodobniej idzie na śmierć. Jak jest taki głupi że podejmuje tak wielkie ryzyko to już jego problem. Nie mam w zwyczaju żałować bandziorów!

A odnośnie kultury i profesjonalizmu naszych policjantów w stosunku do tych z Hameryki to ci nasi to mają jeszcze dużo, dużo do zrobienia w tej dziedzinie. :(

Afro
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 14:59

Re: Kontrowersyjny Walther P22q na hukową amunicje 9mm PAK

#45 Post autor: Afro » 3 grudnia 2012, 16:47

variag pisze:W mieście gdzie mieszkam kilka lat temu jakiś pijany gość chciał postraszyć interweniującego policjanta straszakiem i w zamian dostał prawdziwą kulkę.
Cud że przeżył.
W normalnym państwie nawet jak by skończył z ołowiem w klacie/głowie i nie byłoby sprawy a tutaj zapewne policjant był ciągany po sądach parę lat...
Czarnowidz pisze: A odnośnie kultury i profesjonalizmu naszych policjantów w stosunku do tych z Hameryki to ci nasi to mają jeszcze dużo, dużo do zrobienia w tej dziedzinie. :(
No niestety żyjemy w kraju gdzie:
1. Dwóch policjantów podczas interwencji przeciw psychicznie choremu mężczyźnie (wezwała ich jego matka bo chciał z niej zrobić filet) gdy leciał na nich z nożem postrzelili go, w wyniku postrzału zmarł. Efekt-->Parę lat ciągania funkcjonariuszy po sądach, zawieszenia w czynnościach służbowych i lata stresu przed wyrokiem uniewinniającym w sądzie apelacyjnym.
2. Funkcjonariusz (w ramach ŚPB :lol: ) użył gazu w stosunku do nie stawiającej oporu osoby a następnie ją skopał po twarzy. Efekt: Uniewinnienie policjanta z racji, że "był zdenerwowany" i skazanie ofiary na karę bezwzględnego więzienia.

Co do przeróbek to myślę jednak, że to żaden argument bo do mojego samochodu mogę dorobić skrzydła, stateczniki oraz śmigło a jednak nikt nie wymaga ode mnie licencji pilota na jego prowadzenie :)

ODPOWIEDZ