Strzelanina w szkole podstawowej

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#151 Post autor: maziek » 13 stycznia 2013, 16:46

Jurand, po co konkretnie ktoś cytuje słowa Hitlera na tym banerze, a Ty konkretnie w tym wątku je wklejasz? Możesz swoimi słowami opisać, jaki jest związek tych słów z wątkiem o strzelaninie w szkole w USA?
ukłony...

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#152 Post autor: Wesley » 13 stycznia 2013, 17:36

asasello pisze:Wesley a jakby te wieże połączył drutami to byłby zamknięty obszar?
Wiem do czego zmierzasz, nie to sa indywidualne przypadki, nic zmasowanego czy wedlug jakiegos klucza, podlaczone sa jedynie do zrodla zasilania w ulicy.Pomyslalem, ze moze tu chodzic o monitorowanie niebezpiecznych miejsc.Glownie mozna je spotkac w miejskich osiedlach zamieszkalych przez najubozszych, bedacych na garnuszku rzadowym. Tam jest najwiecej przestepstw popelnianych z uzyciem broni palnej. Na pewno tez chodzi o wywarcie wrazenia, ze policja kontroluje sytuacje na biezaco, a czy tak jest.... nie jestem pewny.

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#153 Post autor: ss100 » 13 stycznia 2013, 21:13

Eeetam, nikt nie jest przewidzieć co będzie za lat kilka, a co dopiero kilkadziesiąt, może być też tak że po Obamie tylko smród i złe wspomnienia zostaną za kilka lat, świat sie jednak kręci i mogą sie pojawić problemy o większym znaczeniu niż posiadanie broni przez obywateli (katastrofy, klęski zywiołowe czy tam wojny oraz inne epidemię).

Jurand - tobie z tym cytatem to chodzi o podejście rządzących do zwykłych obywateli co?
Ale to nie nowość niestety - takie traktowanie ludzi przez władzę :evil:

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#154 Post autor: Wesley » 13 stycznia 2013, 21:34

To jest arogancja wladzy, niby licza sie z wyborcami a jednoczesnie maja ich gleboko w dupie i nie dotyczy to tylko uesa. Spoleczenstwo, czyli my, zostalo poroznione, nie ma wartosci na ktorych mozna sie oprzec a w konsekwencji nikt sie nie wychyli, co najwyzej narobi chalasu jak burek gospodarza, w dodatku na lancuchu, wiec nieszkodliwy.

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#155 Post autor: jac-t » 13 stycznia 2013, 21:35

Nie chcę zabrzmieć rasistowsko, ale wydaje mi się to po prostu normalną koleją rzeczy. Coraz więcej imigrantów z zupełnie innych kręgów kulturowych. Dotychczasowe wielkie emigracje tyczyły się głównie obywateli krajów Europy. Nie chodzi mi o to że "Ci i Ci" są gorsi lub źli. Ale "Ci i Ci" przyjeżdżają do kraju zbudowanego na pewnych wartościach. Natomiast w ich kręgach kulturowych panują inne wartości oraz przede wszystkim wielodzietność rodzin. Kolejne pokolenia dostarczają kolejnych obywateli (z prawem wyborczym !), którzy "rozregulowują" mechanizmy stworzone przez Ojców Założycieli. Trochę to uprościłem, gdyż czasy się zmieniają i wymagane są zmiany... Lecz wystarczy spojrzeć na listę zmian, wraz z datami wprowadzenia, poprawek do Konstytucji, aby zobaczyć w którą stronę to zmierza. Pierwsze związane były z gwarancjami obywatelskich wolności. Kolejne to zmiany w systemie. I o ile można przyjąć że przez pierwsze stulecie istnienia USA zmiany dokonywane były tylko dwóch okresach czasu, to w XX wieku władzy (ludowi) co chwila się coś nie podoba.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_popr ... dnoczonych
Ponoć istnieje anegdota mówiąca iż w latach `60 ubiegłego wieku Milton Friedman po wizycie w Bibliotece Kongresowej stwierdził, iż większość postulatów zapisanych przez program amerykańskich komunistów z lat `20 została spełniona przez kolejne ustawy mimo braku ich reprezentacji we władzach ustawodawczych i wykonawczych.

EDIT: W komentarzu bodajże Maxa Kolonki po ostatnich wyborach, powiedział że od poprzedniej dekady stosunek białasów (wyborców) do innych ras zmniejszył się o 3 procent. Dlatego sądzę, że poprzez wielodzietne praktyki np. Latynosów czy Haitańczyków postęp ten będzie zwiększał się geometrycznie. Nawet konserwatywne frakcje partii Republikańskich będą zmuszone zabiegać o względy kolorowych mniejszości - żyjących de facto w znacznej mierze z wszelkiej maści socjali. Do tego te otępianie społeczeństwa co widać po przekazach medialnych. Nie chodzi nawet już o debilizoującą treść wszelkiej maści Reality Show, które już dawno zeszły poniżej dna (brakuje już chyba tylko kamer z Britney Spears podczas jej porodu lub aborcji). Ale nawet sposób w jaki oni to ukazują. Jak włącza się kanał popularno naukowy. Powiedzmy któryś ze stacji VeryDisco, a tam teoretycznie mający coś wnieść również przybiera konwencję Reality Show ? Coś tu nie gra. A nawet nie wspomnę o tym jak każdą treść powtarzają mi jak debilowi 20 razy, nawet jak nie poprzedza ich 50 przerw reklamowych. W jakiś tam sposób treść i odbiór dostosowany jest do przeciętnego odbiorcy.
Także uważam iż przez powyższe czynniki następować będzie szybka (w skali historii) degradacja systemu wolnorynkowego który zbudował ten piękny kraj.
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#156 Post autor: Wesley » 13 stycznia 2013, 21:57

Pewien wplyw maja zapewne, ale moim zdaniem decydujacy wplyw na kierunek polityki i roznego rodzaju regulacje prawne maja pewne kregi ludzi wysko sytuowanych o roznego rodzju koneksjach, o ktorych malo wiemy lub w ogole, a majacych istotny wplyw na aktualna sytuacje.

Awatar użytkownika
jurand
Posty: 527
Rejestracja: 17 czerwca 2010, 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#157 Post autor: jurand » 14 stycznia 2013, 15:01

Może jest to jasne dla wszystkich, że wszelka tyrania rozbraja obywateli. Cytat z AH to udowadnia wprost. Rację ma jac-t. Uesa są podbijane i jednym z celi zawłaszczaczy jest pełna władza=rozbrojone społeczeństwo. Czy patrząc jak myślą i działają jak władze uesa sądzicie, że mają oni jakieś opory moralne przed działaniami, bez względu na koszty, prowadzącymi do celu? Wiem, że to odważne zdanie, ale osobiście zaczynam się tego obawiać.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#158 Post autor: maziek » 14 stycznia 2013, 19:19

jurand pisze:Może jest to jasne dla wszystkich, że wszelka tyrania rozbraja obywateli. Cytat z AH to udowadnia wprost.
Wręcz przeciwnie. Czy AH rozbrajał własnych obywateli? Ja mam wrażenie, że uzbrajał. Mamy więc teraz jakąś tyranię w Polsce, żyje wśród nas rasa panów, którzy nas, rasę niższą, rozbrajają - tak uważasz? Statystyki mówią coś innego, liczba prywatnych, zarejestrowanych sztuk broni stale rośnie. Ale pewnie dostaje je tylko rasa panów...
ukłony...

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#159 Post autor: Wesley » 14 stycznia 2013, 19:50

Maziek, spoleczenstwo sie zbroi a Ty co?... w dalszym ciagu bez zelastwa :wink: ...moze Ci podeslac w czesciach :mrgreen:

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#160 Post autor: maziek » 14 stycznia 2013, 20:05

Mam toporek.
ukłony...

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#161 Post autor: ss100 » 15 stycznia 2013, 20:22

Maziek pewno w banku ziemskim ma zabunkrowane dobra popartyzanckie - w jego stronach działalność ożywioną prowadzili :wink:

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#162 Post autor: asasello » 17 stycznia 2013, 21:07

Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

aldrin
Posty: 422
Rejestracja: 28 lipca 2008, 15:20

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#163 Post autor: aldrin » 22 stycznia 2013, 19:54

Taka mała refleksja na temat potencjalnej możliwości zrobienia masakry bez broni palnej: polecam film pod tytułem "Musimy porozmawiać o Kevinie". Nóż nie jest przecież jedyną alternatywą. A akurat na wyciągnięcie ręki, oparty o ścianę stoi prawie dwumetrowy cichy "zabójca". Może tego też zakazać... :?

Pozdrawiam
Aldrin

Afro
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 14:59

Re: Strzelanina w szkole podstawowej

#164 Post autor: Afro » 22 stycznia 2013, 20:18

na dane tej fundacji oraz założenie konta na FB nastapiło niemal natychmiast po masakrze. Fundację tą pod nazwą Emilie Parker Fund założył nie kto inny jak żona kontrowersyjnego ojca jednej z ofiar, który udzielając wywiadu telewizyjnego zachowywał się delikatnie mówiąc, niewłaściwie do zaistniałej tragedii.
Jest filmik z tym ojcem ofiary:
www.youtube.com/watch?v=aCqOMdcutWQ#t=3m15s,
Zobaczcie na jego oczy, mi się zdaje, że facet jest albo po prostu chory na głowę albo coś "zażył" i stąd to jego dziwne zachowanie, ja bym w tym nie szukał spisku CIA 8)

ODPOWIEDZ