Ruger Air Hawk Elite

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
pedro74
Posty: 465
Rejestracja: 27 marca 2011, 23:20
Lokalizacja: Potsdam (Niemcy)

Ruger Air Hawk Elite

#1 Post autor: pedro74 » 4 marca 2013, 18:58

Witam. Wprawdzie nie udzielam się w tej części forum, ale strzelanie z wiatrówek też mnie interesuje i mimo, że teraz rzadko strzelam z broni pneumatycznej, to jednak chciałbym powrócić do strzelania z tej broni. Chodzi mi głównie o broń sprężynową łamaną długą, bo na razie w pcp nie chce się angażować. Może kiedyś , na razie spręzynowce są mi bliższe finansowo 8) i jako że moja pierwsza wiatrówką była diana 24 gladkolufowa, którą mam do dziś zresztą. I tu mam problem, bo moja diana ma właśnie gładką lufę a chcialbym czasami postrzelać sobie na dystansach do 50 metrów z lunetą.

Nie wiem więc, co zrobić w tej sytuacji, czy rozglądać się za czymś innym, czy próbować dokupić do tego co mam lufę gwintowaną i lunetę i tym się bawić na strzelnicy. Nadmieniam, że diana którą mam, posiada trochę mocniejszą sprężynę od oryginalnej, bo jak mi oryginalna pękła to wstawiłem od większego modelu mocniejszą trochę ją skracając, bo oryginalnej nie mieli. Na tej sprężynie kopie nieźle, ale z celnością powyżej dwudziestu metrów nie jest za dobrze. Do dwudziestu jak cie mogę. Czy wstawienie lufy gwintowanej do tej kombinacji miałoby sens wraz z lunetą by pykac skutecznie na 50 metrów, czy nie brać tej opcji pod uwagę i myśleć o kupnie czegoś nowego? Wpadł mi w oko model jak w tytule, który ma pochlebne opinie wśród użytkowników pomimo, że jest robiony w chinach, jednak jest wierną kopią diany bodajże 34. A może inne marki też brać pod uwagę? Nie mam pośpiechu, ale wiedza na ten temat by mi się przydała. Poza tym większość ludzi strzelających z wiatrówek jest zdania, że prędkość wylotowa do najlepszej celności jest rzędu między 250 a 270 m/s i energii 16 do 18 jouli, a takie parametry posiada mniej więcej karabinek wymieniony w tytule.

Jestem ciekaw opinii osób, które posiadają znajomość tych zagadnień i będę wdzięczny za fachową poradę. Kasy też nie chce wydawać nie wiadomo ile, lecz jakąś rozsądną kwotę, gdybym miał jednak coś kupić. W końcu bardziej chodzi mi o strzelanie w miarę precyzyjne do odległości 50 metrów, lecz nie na poziomie wyczynowym.
Strzelam z:
Diana 24, 4,5 mm (okazyjnie)
Walther CP 99, CO2, 4,5 mm (okazyjnie)
Flobert ME 38 Magnum, 6mm short (okazyjnie)
Artax Mortimer, 43
Uberti Remington 1858, 45
Uberti Cattelmann 1873 Stallion, 22 lr.
CZ 75B, 9mm
CZ 75B Kadett, 22 lr.
Będę strzelał z:
Uberti Cattelmann 1873, 45 Long Colt
Winchester 1866 lub 1873, 45 Long Colt

pedro74
Posty: 465
Rejestracja: 27 marca 2011, 23:20
Lokalizacja: Potsdam (Niemcy)

Re: Ruger Air Hawk Elite

#2 Post autor: pedro74 » 5 marca 2013, 19:16

Nie ma tu żadnych ekspertów od wiatrówek? Jestem niezmiernie ciekaw, jaka opcja byłaby najlepsza odnośnie sprawy, którą na górze przedstawiłem. Z tego, co widzę na i.webie temat wiatrówek oraz inne tematy, o które pytałem w innych postach są dosyć szeroko i na bieżąco poruszane, spróbuję tam również więc przedstawić tematy, o które pytałem, może jakieś sensowne porady zostaną mi udzielane. Nie znaczy to jednak, że stąd znikam. Po prostu chciałbym uzyskać jakieś racjonalne odpowiedzi na pytania przeze mnie postawione, by w przyszłości dokonać sensownego wyboru na podstawie porad osób, które wiedzą o co chodzi.
Tak nawiasem mówiąc, dziś strzelałem z owej diany na dystansie 25 metrów do normalnej dużej tarczy śrutem moletowanym z płaskim czołem o raz śrutem HN z płaskim czołem, lecz niemoletowanym i w sumie udało się uzyskać parę dziesiątek w samym centrum tarczy, więc ta gładka lufa nie jest aż tak niecelna, jak się to zwykło mówić o tego typu lufach. Sporo strzałów było również poza akceptowalnym skupieniem, ale nie strzelałem z wiatrówki już ponad dobre dwa lata. Wnioskuję więc,że dużo nieprecyzyjnych strzałów było spowodowanych
brakiem umiejętności strzeleckich, a mniej tym, że to gładka lufa...
Może więc zostawię jednak sobie tą poczciwą diankę jako drugi karabinek na specjalne rekreacyjne okazje z lufą taką, jaka jest a to co ewentualnie bym nabył, będzie do precyzyjniejszego strzelania, oczywiście z lunetką:)
Udało się też parę razy trafić w butelkę PET z odległości 30 metrów, przy czym kilka strzałów celnych było pod rząd. :roll:
Strzelam z:
Diana 24, 4,5 mm (okazyjnie)
Walther CP 99, CO2, 4,5 mm (okazyjnie)
Flobert ME 38 Magnum, 6mm short (okazyjnie)
Artax Mortimer, 43
Uberti Remington 1858, 45
Uberti Cattelmann 1873 Stallion, 22 lr.
CZ 75B, 9mm
CZ 75B Kadett, 22 lr.
Będę strzelał z:
Uberti Cattelmann 1873, 45 Long Colt
Winchester 1866 lub 1873, 45 Long Colt

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Ruger Air Hawk Elite

#3 Post autor: dexter 1990 » 5 marca 2013, 22:28

Może podpicuj (włącznie z nowa lufą) to co już masz?

Awatar użytkownika
npv8
Posty: 57
Rejestracja: 15 listopada 2011, 13:16
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Re: Ruger Air Hawk Elite

#4 Post autor: npv8 » 6 marca 2013, 08:35

Moim zdaniem na beżowym masz wszystko i broń palną i wiatrówki , ale tobie przydałoby się porozmawiać raczej z pasjonatami pneumatyków .Polecam ci forum wiatrówkowe SKS-Nasze Wiatrowki.
Wpisz w googela:)) i wyskoczy ci chyba na pierwszym miejscu ich forum .Ludzie bardzo życzliwi i pomocni jeśli zachowuje się wobec nich normalnie. Tak jak wy tutaj rozkminiacie na części pierwsze broń ostrą , tak oni tam robią to samo z wiatrówkami.Doradzą i ukierunkują.
Zycie jest jak szachy,albo posuwasz królową, albo bijesz konia:)))

ODPOWIEDZ